• VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III „Wiersze pani Chotomskiej”

  20 maja 2015 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie gościła uczestników VII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III. Uczniowie ze szkół w Dołach Biskupich, Miłkowskiej Karczmie, Nietulisku Dużym, Wymysłowie i Kunowie prezentowali wiersze Wandy Chotomskiej. W jury konkursu zasiedli: burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie pan Lech Łodej, przewodnicząca Komisji Oświaty pani Barbara Domagała oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Kunowie pani Ewa Gaj. Uczestników konkursu i gości powitała wicedyrektor PSP w Kunowie pani Urszula Radomska.

  Spośród 28 uczniów jury wybrało najlepszych recytatorów w kategorii klas I, II i III.

  • Klasy I: I miejsce Zofia Wojtasik ze SP w Nietulisku Dużym; II miejsce Amelia Zawicka z PSP w Kunowie; jury przyznało dwa III miejsca dla Antoniny Rakoczy z SP w Nietulisku Dużym oraz Aleksandry Sieczki ze SP w Miłkowskiej Karczmie; wyróżnienia otrzymali Kacper Major i Wiktor Jachimczyk  z PSP w Kunowie.
  • Klasy II: I miejsce Wiktoria Pomykała ze SP w Miłkowskiej Karczmie; II miejsce Maja Stachula także ze SP w Miłkowskiej Karczmie.
  • Klasy III: I miejsce Mateusz Ryba z PSP w Kunowie; II miejsce Joanna Słapek także z PSP w Kunowie.

  Zdobywczynią „Nagrody publiczności” została Nikola Hamera ze SP w Dołach Biskupich.

  Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu  znaczki „Pięknie recytuję” oraz poczęstunek, których fundatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie oraz sponsorzy prywatni. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało też z rąk p. Barbary Domagały upominki ufundowane przez Radę Miasta w Kunowie

  „Dla dzieci trzeba pisać tak, żeby dorośli nie nudzili się przy czytaniu” to motto Wandy Chotomskiej towarzyszyło recytatorskim zmaganiom pełnym humoru i zabawy słowem. Organizatorki konkursu panie Monika Sasak i Maria Wójcik dziękują nauczycielom za dobór repertuaru  i przygotowanie uczniów do konkursu, a dzieciom za dostarczenie niezapomnianych wrażeń artystycznych dzięki prezentacji wierszy Mistrzyni Mowy Polskiej.

 • Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas III

  W kwietniu odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla klas III, który składał się z dwóch etapów. Tytuły Mistrzów Języka Angielskiego uzyskali Agata Pastuszko z kl. III a oraz Gabriel Farys z kl. III b. Wicemistrzami zostali: Iza Stochła, Adrian Raczyński oraz Wiktor Wisznarewski z kl. III b. Siedmioro uczniów otrzymało wyróżnienia. Należą do nich: Klaudia Major, Jan Kwiecień i Adrian Pastuszko z kl. III a oraz Patrycja Chojnacka, Joanna Słapek, Filip Gawron i Paweł Kucharski z kl. III b. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, zaś pozostali - drobne upominki.

  Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego Agnieszka Olszewska i Sylwia Szczecina.

 • Finał Ogólnopolski XV Turnieju" Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

  W dniach od 30.04 do 2.05.2015r. zawodniczki UKS przy PSP w Kunowie, jako mistrzynie województwa świetokrzyskiego wzięły udział w Finale Ogólnopolskim XV Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", który odbył sie w Warszawie. Dziewczęta zdobyły szóste miejsce w kategori U12. Jest to kolejny sukces tej drużyny oraz trenerów, panów Norberta Myszkowskiego i Marka Pomykały. Na zakończenie Turnieju dziewczęta mogły obejrzeć mecz finałowy Pucharu Polski- Lech Poznań- Legia Warszawa, który został rozegrany na Stadionie Narodowym.

  Turniejowi towarzyszyły niezwykłe emocje. Drużyna znalazła sie wśród najlepszych drużyn w całej Polsce. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Dla naszych uczennic był to drugi turniej ogólnopolski w bieżącym roku szkolnym. Odniosły ogromny sukces. Gratulujemy wysokiego miejsca i życzymy im dalszych sukcesów.

 • Szkolny Dzień Ziemi

  24 kwietnia w PSP w Kunowie obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas VI pod kierunkiem Pani Teresy Rokosznej przygotowali pokaz doświadczeń odkrywających sekrety chemii, biologii oraz fizyki. Prezentacja odbywała się pod hasłem „Eksperymenty są super!”. Zaprezentowano m.in. wybuch wulkanu, tsunami, trzęsienie ziemi w butelce i narodziny gwiazdy. Przedstawiono przepis na domową lemoniadę oraz kryształy do chrupania.

  Uczniowie zaprezentowali również inscenizację ekologiczną pt. „Niewielki, ale śliczny wiosenny teatrzyk ekologiczny”.

 • Uczennice PSP w Kunowie laureatkami Konkursu Wiedzy Ekologicznej

  22 kwietnia 2015r. odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej pt. „Płazy i gady żyjące w Polsce”. W konkursie brały udział 3-osobowe zespoły ze wszystkich szkół z gminy Kunów. PSP w Kunowie reprezentowały uczennice : Zuzanna Rokoszna, Klaudia Kołodziej i Małgorzata Sala z klasy VIa. Drużynowo uczestniczki wywalczyły I miejsce. Indywidualnie I miejsce, już po raz trzeci, zdobyła Zuzanna Rokoszna. Uczennice do konkursu przygotowywała p. Teresa Rokoszna.

 • Szkolni mistrzowie ortografii

  Tegoroczni "Mistrzowie ortografii":

  • w klasach młodszych mistrzem został Adrian Raczyński z kl.IIIb; wyróżnienia otrzymały Magdalena Czuba i Agata Kudas z kl. IIb;
  • mistrzem klas IV została Kinga Gębura, a wicemistrzem Marta Ziemba z kl. IVa;
  • mistrzami klas V zostali Wojciech Stolarczyk i Oliwia Skrzatek z kl.Va, a wicemistrzem Julia Różalska z kl. Vb;
  • mistrzem klas VI została Wiktoria Pająk z kl VIa, a wicemistrzem Mateusz Michalski z kl. VIb.

  Wszystkim uczniom gratulujemy znajomości zasad polskiej ortografii!

 • Konkurs informatyczny "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"

  Kolejna edycja konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015" dedykowana jest dla uczniów wszystkich typów szkół z województwa świętokrzyskiego. Tegoroczna edycja Konkursu zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu finansowemu z projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie", realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Jak bezpiecznie zwiedzac cyfrowy świat-materialy informacjne
  Cele konkursu:

  • Upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • Zwiększenie poziomu wiedzy uczniów i ich rodziców na temat możliwości wykorzystania Internetu do pełnego uczestniczenia w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym.
 • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

   

            

   

   

  Finały województwa świętokrzyskiego zostały rozegrane w dniach 27-28 marca na murawie Klubu Sportowego GOKSIR Nowiny, przy ul. Rełowa 1 w Nowinach. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły wszystkie drużyny w kategorii U-8 i U-10, drugiego na murawę wybiegły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-12.

   

  Drugiego dnia rozgrywek najlepszymi piłkarkami województwa świętokrzyskiego w kategorii U-12 okazały się dziewczynki z SP Kunów, które wygrały 5-1 z Orlęta Bidziny. Słów radości nie szczędził trener Norbert MyszkowskiDziś spełniły się nasze marzenia. Zwycięstwo! To ogromna frajda, a teraz jedziemy do Warszawy. To prawdziwa wisienka na torcie. Nasz plan minimum to wyjście z grupy, a czas pokaże, czy dziewczynki znów staną na wysokości zadania.

 • Szkoła organizatorem X Gminnego Przeglądu Piosenki Współczesnej

   Dnia  16 marca 2015r. w PSP w Kunowie odbył się X Gminny Przegląd  Piosenki  Współczesnej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Kunów. Celem organizowanego już po raz dziesiąty przeglądu jest popularyzowanie twórczości współczesnych polskich wykonawców.  W tym roku był to repertuar Majki Jeżowskiej i Krzysztofa Krawczyka. W konkursie wzięli udział  młodzi  wykonawcy z przedszkoli oraz szkół podstawowych z gminy Kunów. Występy miały  charakter indywidualny i zespołowy.

   Gości  imprezy-  burmistrza Miasta i Gminy Kunów p. Lecha Łodeja, przewodniczącą Komisji Oświaty p. Barbarę Domagałę oraz wszystkich uczestników i ich opiekunów powitały: dyrektor szkoły p. Dorota Opara i wicedyrektor p. Urszula Radomska. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Lech Łodej, p. Barbara Domagała oraz p. Donata Jastrzębska. Jury oceniało uczestników za walory artystyczne, dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólny efekt sceniczny.

   W przeglądzie wszyscy reprezentanci przedszkoli zdobyli I miejsca. Byli to: Maja Ożdżyńska- Przedszkole  w Kunowie, Piotr Krypel, Zofia Delegiewicz, Maja Brzeźnicka- Przedszkole w Wymysłowie oraz Maja Cholewińska, Ola Klepacz i Lena Gadkowska również z Przedszkola w Wymysłowie.

  Laureatami konkursu  w klasach I- III zostali :

  -w  kategorii soliści :

  I miejsce- Igor Seweryn – SP  Wymysłowie

  II miejsce- Kamila Mikos- PSP w Kunowie ex aequo Agata Kudas – PSP w Kunowie

  III miejsce- Natalia Bugajska- SP w Janiku

  - w  kategorii zespoły:

  I miejsce- Wiktoria Pomykała, Maja Stachula, Marika Zaręba, Natalia Czarnecka – SP w Miłkowskiej Karczmie

  II miejsce- Oliwia Wiatros, Aleksandra Sieczka, Anna Sieczka- SP w Miłkowskiej Karczmie

  III miejsce – Natalia Imiełowska, Oliwia Mularska, Martyna Sieniek- PSP w Kunowie

  Laureaci przeglądu w klasach IV-VI to:

  -w kategorii soliści:

  I miejsce- Zuzanna Pastuszko- SP w Nietulisku Dużym

  II miejsce- Małgorzata Sala- PSP w Kunowie

  III miejsce- Julia Sasak- SP w Nietulisku Dużym

  -w kategorii zespoły:

  I miejsce- Zuzanna Rokoszna, Klaudia Kołodziej, Małgorzata Sala- PSP w Kunowie

  II miejsce- Julia Kutera, Klaudia Kołodziej, Wiktoria Pająk z PSP w Kunowie

  Organizatorzy przeglądu, nauczyciele PSP w Kunowie: Katarzyna Pająk, Maria Wójcik, Monika Szwagierczak, Waldemar Mazur dziękują za ufundowanie nagród Urzędowi Miasta i Gminy Kunów, radnym Rady Miejskiej w Kunowie, Pracowni Protetycznej p. Grzegorza Wójcika, a za poczęstunek dla uczestników przeglądu p. Jolancie Ożdżyńskiej właścicielce Piekarni „Majka” oraz p. Teresie Kopyś, p .Agnieszce Sarnie i  p. Danucie Woźniak- właścicielkom Piekarni „Ruda”.

   

 • Powitanie wiosny

  Zgodnie z tradycją uczniowską 20 marca cała szkoła powitała nadejście wiosny. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu oraz dzięki zaangażowaniu wychowawców, rodziców i dzieci ulicami Kunowa przemaszerował barwny uczniowski korowód. Uczniowie rozdawali mieszkańcom Kunowa kolorowe balony z hasłami witającymi nową porę roku.

 • Przygoda z Żywą Historią

  18 marca w naszej szkole po raz kolejny gościli członkowie bractwa Kerin. Przeprowadzili oni  żywe lekcje historii- „Rycerze i ich zwyczaje” w klasach I-III oraz „Grecja i Persja” dla klas IV-VI.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wcielali się w  postacie historyczne,  przymierzali stroje, zapoznawali się z orężem różnych epok. Mogli wysłuchać ciekawych i humorystycznych opowieści o odległych wydarzeniach historycznych.

 • Tydzień Kulury Języka

  17 marca odbył się międzyklasowy konkurs recytatorski „Bitwa na wiersze” powiązany z obchodami Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Formuła konkursu była niecodzienna. Uczniowie klas IV i V  w parach zmagali się z interpretacją wybranego wiersza. Zwycięski  „zawodnik” otrzymywał plakietkę „Pięknie recytuję” i przechodził do II etapu. Zawodników oceniała dyrektor szkoły Urszula Radomska i uzdolniona artystycznie uczennica klasy VIa Małgorzata Sala, która udzielała koleżankom wskazówek interpretacyjnych. Zwycięzcami konkursu zostały: Julia Raban z klasy Va-I miejsce, Ewelina Banasik z klasy Va-II miejsce, Oliwia Sadłos z klasy Vb-III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Martyna Szwagierczak z klasy Vb i Wiktoria Chodorek z klasy Va. Uczniów przygotowały nauczycielki j. polskiego A. Kiljańska i K. Smagieł-Dwojak. Konkurs przygotowała M. Sasak.

  Po konkursie publiczność mogła obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VIa „Wiadomości z siedmiu mórz” na podstawie samodzielnie napisanego przez nich scenariusza. Wystąpili: Zuzanna Rokoszna, Wiktoria Pająk, Julia Kutera, Weronika Karbowniczek i Michał Ożdżyński.

 • Pasowanie na czytelnika

  W piątek 13 marca 2015 roku w szkolnej bibliotece odbyła się miła uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I. Część artystyczna "Wszystko o kotach" została przygotowana z uczennicami klasy IVa.

 • Czwartoklasiści z wizytą w muzeum

  06. 03. 2015 r. uczniowie klasy IVa i b odwiedzili Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. Wzięli udział w lekcji muzealnej „Bogactwo źródeł historycznych”. Podczas zajęć czwartoklasiści poznali materialne i pisane źródła historyczne oraz samodzielnie dokonali analizy źródła.Na zakończenie wizyty zwiedzili sale muzealne i otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w lekcji. Uczestnikom  podobała się taka forma edukacji historycznej.  Poprzez zwiedzanie ekspozycji i aktywny udział w zajęciach znacznie wzbogacili swoją wiedzę.

   

 • Dzień 13 lutego 2015 roku obfitował w naszej szkole w miłe wydarzenia...

  1. Klasa IIIb brała udział w zajęciach pod hasłem „Ze szkoły do laboratorium”. Sala zamieniła się w mini-laboratorium pod okiem wychowawczyni p. Marii Wójcik oraz dyrektor szkoły Doroty Opary, z wykształcenia chemika i matematyka.  Dzieci przygotowały prezentacje dotyczące M. Skłodowskiej-Curie i I. Łukasiewicza. Pani D. Opara przeprowadziła doświadczenia chemiczne i fizyczne dotyczące reakcji egzo- i endotermicznych oraz pola magnetycznego. Dzieci pod jej kierunkiem wykonały proste doświadczenia fizyczne i chemiczne.
  2. Tego dnia działała Poczta Walentynowa Samorządu Uczniowskego, która rozprowadziła kilkaset  kart walentynkowych. Prawie każdy uczeń klas I-VI otrzymał od kogoś  taki dowód sympatii.
  3. Na zakończenie dnia w szkole odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany na pożegnanie karnawału. Przy dźwiękach orkiestry p. Waldemara Mazura i Pawła Cieślika bawili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Działała też kawiarenka zorganizowana przez świetlicę i Mały Samorząd.
 • Narty dzieciom dla klas I i II

  4 marca 2015 roku 46 osobowa grupa uczniów PSP w Kunowie zakończyła sezon narciarski na stoku w Krajnie. Tym razem z możliwości nauki jazdy na nartach i zachowania się na stoku skorzystali uczniowie klas I a, b, c oraz IIb. Wśród nich była  czternastoosobowa grupa uczniów, którzy rozpoczęli naukę jako sześciolatki. Po zakończeniu zajęć dzieci zjadły ciepły posiłek i obejrzały pokaz w kinie 6D.

  Koordynatorem akcji jest pani Katarzyna Pająk. Należy dodać, że PSP w Kunowie jest najaktywniejszym uczestnikiem projektu „Narty dzieciom” . Od jego rozpoczęcia w 2013 roku odbyło się 5 wyjazdów do Krajna. W sumie ponad 200 uczniów klas od I do VI skorzystało z możliwości nauki i doskonalenia techniki jazdy na nartach pod okiem instruktorów. Podczas wyjazdów opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Katarzyna Pająk, Monika Sasak, Wioletta Ćwik, Halina Pasternak, Katarzyna Smagieł-Dwojak, Marek Czuba oraz stażysta Rafał Jałocha. Zainteresowanie dzieci i rodziców projektem jest tak duże, że planujemy jego kontynuację w 3 sezonie.

 • Ferie zimowe

  Ferie zimowe od 16.02.2015r. do 28.02.2015r.

  Miłego wypoczynku!

 • O.K.I Simba 3D - Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

  Chcesz wziąść udział w konkursie?

  • Zarejestruj się, pobierz i zainstaluj program "Simba 3D L.O.G.O" zapoznaj się z samouczkiem i przykładami
  • Wybierz jeden z następujących tematów swojej pracy:
    
   1. Instrumenty muzyczne
   2. Nowoczesna architektura
   3. Polskie wynalazki
   4. Transport, Lokalizacja i Logistyka
    
  • Wykonaj pracę według własnego pomysłu i prześlij ją do nas za pomocą formularza (formularz działa po zalogowaniu się na swoje konto)

   

  Koniecznie zaglądaj co jakiś czas na stronę konkursu. W zakładce „Komunikaty i podpowiedzi” będziemy informowali o jego przebiegu oraz prezentowali przykłady i ciekawe rozwiązania. Przed przystąpieniem do konkursu proszę dokładnie zaznajomić się z regulaminem.

  Uwaga w IV edycji będziemy publikować dodatkowe informacje w serwisie Google Plus. Jeśli posiadasz konto google kliknij przycisk Obserwuj po prawej stronie.

  W czasie trwania konkursu każdy uczestnik obserwujący nas na Google Plus może zgłośić się po darmową licencję.


   

 • Zaproszenie na zabawę karnawałową

  Zapraszamy wszystkich uczniów na zabawę karnawałową, która odbędzie się w piątek 13 lutego 2015 roku. Rozpoczęcie zabawy o godzinie 16.00.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (+41) 26-12-790

Galeria zdjęć