• Udane ferie w PSP w Kunowie

  Mocnym narciarskim akcentem rozpoczęły się ferie zimowe w PSP w Kunowie. W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku w Szwajcarii Bałtowskiej realizowany  był projekt   „Jeżdżę z głową”. W dniach 19 i 20 stycznia 2016 roku 93 uczniów naszej szkoły z klas I-VI uczyło się jazdy na nartach. Uczniowie zostali zapoznani z  „Dekalogiem narciarza”, czyli podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na stoku. Wyjątkowo przydatne okazały się kamizelki odblaskowe podarowane szkole przez starostę Powiatu Ostrowieckiego.

  Organizatorzy wyjazdu, Katarzyna Pająk i Bożena Wijata, dziękują za wsparcie finansowe burmistrzowi Miasta i Gminy Kunów Lechowi Łodejowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i sponsorom: p.Markowi Paradowskiemu (Firma PARADOWSCY AMP), księdzu Proboszczowi Marianowi Włodzimierzowi Czerwińskiemu, p.Dorocie Oparze (dyrektor szkoły), p.Annie i Łukaszowi Dwojakom (P.W. Termohurt), p.Jolancie i Dariuszowi Ożdżyńskim (Piekarnia „Majka”), p.Joannie i Waldemarowi Gulbom (Delikatesy Centrum), p.Sylwii i Szymonowi Rabanom (Sklep Chemiczny „Profit”) p.Żanecie Kędziorze (Salon Fryzjerski „Żaneta”).

  Szczególne podziękowania za fachową opiekę nad uczniami kierują do nauczycieli: Wioletty Ćwik, Moniki Sasak, Małgorzaty Jelonek, Marka Czuby, Marka Pomykały oraz  wolontariusza Rafała Jałochy.

   

 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy w naszej szkole odbył się 15 stycznia 2016r. Bal otworzyli dyrektor szkoły Dorota Opara oraz burmistrz MiG Kunów Lech Łodej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się doskonale przy dźwiękach orkiestry. Oprawę muzyczną zapewnił nauczyciel muzyki p. Waldemar Mazur oraz p. Paweł Cieślik.

 • Ferie zimowe

  Ferie zimowe trwają od 18 stycznia do 31 stycznia 2016r.

  Drodzy uczniowie ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej
  zabawy.
  Sanki, narty, śnieżki i perspektywa wielu innych zbaw na białym puchu powodują, że zima jest atrakcyjnym czasem dla dzieci. Pamiętajmy jednak, że w tym okresie dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków, często spowodowanych nieostrożnością i brakiem wyobraźni. Poniżej przypominamy najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się podczas zimowego wypoczynku.
   
   
  Nie należy zjeżdżać na sankach w pobliżu dróg, nawet tych rzadko uczęszczanych oraz w pobliżu zbiorników wodnych, a w czasie zjeżdżania należy zachować bezpieczną odległość między sankami; nigdy nie należy doczepiać sanek do samochodu;
  • Rzucając się śniegiem nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami, nigdy nie należy celować w twarz drugiej osoby;  nie należy także rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody ponieważ zaskoczony kierowca może spowodować wypadek.
  • Na łyżwach należy jeździć tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pozornie pokryte są grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!
  • Nie wolno przebiegać przez ulicę i przechodzić w miejscach niedozwolonych - w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania, dlatego bardzo ważne jest także to, aby na drodze być widocznym.
  • Widząc zwisające z dachów sople, nie należy strącać ich patykami lub kamieniami. W takiej sytuacji trzeba poinformować o nich osobę dorosłą.
  • W zimowe dni bardzo ważne jest zdrowe odżywianie. W wolnym czasie dobrze jest przebywać na świeżym powietrzu, jednak ważne jest, aby ubierać się stosownie do temperatury panującej na dworze, najlepiej na tzw. cebulkę.
  • Zima to czas przeziębień i grypy, w tym okresie nie należy zapominać o podstawowych zasadach higieny, unikać kontaktu z osobami chorymi, a w przypadku wystąpienia objawów choroby zgłosić się do lekarza.

  Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy zdrowych, bezpiecznych ferii, które dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

  •  
 • MInisterstwo Zdrowia - Depatrament Matki i Dziecka we współpracy ze Stowarzyszeniem Twoja Sprawa przekazuje za pośrednictwem szkół materiały profilaktyczne dla rodziców i wychowawców dzieci i młodzieży szkolnej.

  Pełną treść poradników znajdziecie Państwo w zakładce "Dla rodziców/Poradniki".

  Zapraszamy do lektury.

 • Jak obyczaj stary każe, według ojców naszych wiary,

  dziś składamy Wam życzenia w dzień Bożego Narodzenia.

  Wesołych Świąt!

 • Wizyta starosty Powiatu Ostrowieckiego

  21.12.2015r. naszą szkołę odwiedził starosta Powiatu Ostrowieckiego p. Zbigniew Duda. Spotkał się z uczniami klas pierwszych i wręczył im mikołajkowe upominki - kamizelki odblaskowe. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor szkoły p. Dorota Opara, wicedyrektor p. Urszula Radomska, burmistrz MiG Kunów p. Lech Łodej i radna p. Zofia Farys.

 • Święta, święta

  Już od kilku dni w naszej szkole panuje świąteczna atmosfera wprowadzona dzięki pięknym dekoracjom wykonanym pod kierunkiem p. Iwony Buczkowskiej. 21.12.2015r. odbyły się szkolne jasełka, w których wystąpili uczniowie ze wszystkich klas: Maria-Julia Kowalska, Józef-Patryk Gorycki, Mały Pastuszek-Dawid Świstak, Rozbójnk-Adrian Raczyński, Archanioł-Patrycja Chojnacka, Aniołki-Izabela Rokoszna i Agata Kudas, Staruszka-Klaudia Major, Dziewczynka-Amelia Zawicka, Trzej Królowie-Adam Stachera, Igor Cemerys i Adrian Pastuszko, Pasterze-Mikołaj Kamiński, Bartosz Lasek, Karol Lasek i Maciej Monczak, Narrator-Maja Kosmala oraz chór z klas II-VI. Szklone jasełka uświetnił udział gości w osobie burmistrza MiG Kunów p. Lecha Łodeja oraz radnej p. Zofii Farys. Przedstawicielka Rady Rodziców, p. Małgorzata Walus, przekazała dla wszystkich uczniów pierniczki pieczone przez rodziców, krórzy także licznie przybyli na jasełka.  Przedstawienie przygotowały p. Małgorzata Szczepanik i Monika Sasak. Dziś, 22.12.2105r., uczniowie połamią się opłatkiem podczas klasowych Wigilii.

 • I Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

  19 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Liczna grupa uzdolnionych muzycznie uczniów wzięła  udział w konkursie. Organizatorami konkursu byli nauczyciele:  Katarzyna Pająk, Bożena Wijata i Waldemar Mazur.  
  W przeglądzie swój talent zaprezentowali soliści oraz zespoły wokalne. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wielką muzykalnością, znajomością prezentowanych utworów i grą na instrumentach. Wspaniale oddali nastrój najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Przybyła publiczność gromkimi brawami dziękowała wykonawcom.

  Wszyscy byli cudowni, więc jury konkursu w składzie pani Ewa Gaj, pan Paweł Cieśliki ks. Marek Zioło miało  trudny orzech do zgryzienia.Biorąc pod uwagę muzykalność, warunki słuchowe oraz ogólny wyraz artystyczny jury przyznało następujące miejsca:

  Kategoria pierwsza – kl. I-III soliści:

  • I miejsce – Anna Skiba (IIa)
  • II miejsce – Oliwia Kaczor (Ic), Agata Kudas (IIIb)
  • III miejsce - Kaja Czub (Ib), Kamila Mikos (IIc)

  Kategoria druga - zespoły kl. I-III

  • I miejsce - Karolina Szymczyk, Katarzyna Gębura (IIIa)
  • II miejsce – Roksana Bielińska, Martyna Bielińska, Klaudia Klepacz (IIb); Roksana Jastrzębska, Emilia Sala, Wiktoria Szwajcer, Zuzananna Wiśniewska (Ia)
  • III miejsce - Oliwia Ziółkowska, Maja Gierczak, Aleksandra Kwiecień, Aleksandra Szymańska (Ib); Kamila Mikos, Gabriela Jelonek, Martyna Migdalska i Marlena  Salwa (IIc)

  Kategoria druga – kl. IV-VI soliści:

  • I miejsce - Dominika Podsiadło (IVb)
  • II miejsce - Kamil Jałocha (IVb); Oliwia Skrzatek (VIa)
  • III miejsce – Joanna Słapek (IVb)

  Kategoria druga – kl. IV-VI zespoły:

  • I miejsce - Klaudia Major, Katarzyna Milewska, Maja Kosmala (IVa)
  • II miejsce - Gabriela Wojtas, Justyna Lis, Patrycja Kaźmierczyk, Aleksandra Król (Vb)
  • III miejsce - Marta Zięba, Michał Żeber, Eliza Gulba (Vb)

   

  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom udanych występów. Dziękujemy wykonawcom za wspaniałe interpretacje kolęd i pastorałek. Mamy nadzieję, że konkurs stanie się tradycją naszej szkoły i na stałe znajdzie się w kalendarzu imprez. 

 • Wigilia w Ib - po góralsku!

   

  W czwartkowe popołudnie 16 grudnia 2015r. zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele klasy Ib spotkali się na klasowej Wigilii.  W atmosferę świąt wprowadziło zebranych przedstawienie jasełkowe pt. „Święta noc” przygotowane po góralsku, gwarą. W przedstawieniu uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rodzice zadbali o wigilijny poczęstunek. Przy dźwiękach znanych polskich kolęd, w miłej przedświątecznej atmosferze, minęło wigilijne spotkanie u pierwszaków.

  Pierwszaków swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta i Gminy Lech Łodej, Przewodnicząca Komisji Oświaty Barbara Domagała,  Dyrektor szkoły Dorota Opara, Wicedyrektor Urszula Radomska oraz nauczycielka Katarzyna Pająk.

  Wychowawczyni, Bożena Wijata, dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie i pomoc w zorganizowaniu przepięknej uroczystości.

 • Nasza choinka na kunowskim rynku

 • Mikołajki

  Mikołajkowe niespodzianki czekały w tym tygodniu na wszystkich uczniów. Szkołę odwiedził św. Mikołaj, a dzieci i nauczyciele tradycyjnie obdarowywali się upominkami. Klasy IIa,b zwiedziły w tym czasie Muzeum Archeologiczne w Ostrowcu Św., gdzie malowały na szkle i obejrzały wystawę "Historia św. Mikołaja". Mikołajkowym upominkiem dla klas IIIa,b był wyjazd do kina na wzruszający film "Bella i Sebastian". Uczniowe klasy Vb na mikołajki wspólnie przygotowali i zjedli pizzę w pizzerii 'DaGrasso".

 • II Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

   

   

  „Kocham Ręczną” w Kunowie

  8 grudnia 2015 r. hala sportowa Gimnazjum w Kunowie była miejscem II Gminnego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt  szkół podstawowych. Tradycyjne w okolicach Mikołajek UKS przy PSP w Kunowie finalizuje tym turniejem realizację  działania pod nazwą :  „ Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży w formie szkolenia w piłce ręcznej”, które jest współfinansowane z dotacji UMiG w Kunowie. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Kunów , pan Lech Łodej.

  W imprezie wzięło udział trzy drużyny z terenu gminy. Turniej zdominowały zawodniczki PSP w Kunowie, które od kilku lat trenują piłkę ręczną  na zajęciach dodatkowych organizowanych przez szkolny UKS.

  W końcowej klasyfikacji zwyciężyła  drużyna  klasy VIa PSP w Kunowie w składzie :

  1. Banasik Ewelina
  2. Borkowska Monika
  3. Cieślik Wiktoria
  4. Chodorek Wiktoria
  5. Jedynak Małgorzata
  6. Kowalska Weronika
  7. Krajewska Gabriela
  8. Loranty Klaudia
  9. Olszewska Angelika
  10. Raban Julia
  11. Skrzatek Oliwia
  12. Tuźnik Martyna
  13. Walkiewicz Oliwia

   

  II miejsce zajęły dziewczynki z kl. VIb PSP w Kunowie, w składzie:

  1. Adamska Karolina
  2. Deroń Natalia
  3. Formela Klaudia
  4. Jałocha Kinga
  5. Kończak Weronika
  6. Pastuszko Wiktoria
  7. Pocheć Anna
  8. Różalska Julia
  9. Sala Daria
  10. Szwagierczak Martyna
  11. Żyła Julia
  12. Gronkowska Karolina
  13. Oziomek Anna
  14. Sadłos Oliwia

   

  a miejsce trzecie wywalczyły zawodniczki PSP w Janiku, w następującym składzie:

  1. Grzegorska Zuzanna
  2. Kończak Alicja
  3. Sałatowska Wiktoria
  4. Dryja Aleksandra
  5. Szczepaniak Julia
  6. Zalewska Natalia
  7. Misztal Julia
  8. Żak Wiktoria
  9. Sieczka Natalia

   

  Zwycięskie drużyny otrzymały puchary,  medale, dyplomy oraz pamiątkowe koszulki. W turnieju wyłoniono trzy najlepsze zawodniczki, którymi zostały: Natalia Sieczka z PSP w Janiku, Małgorzata Jedynak i Daria Sala z  PSP w Kunowie. Najlepszą bramkarką została Oliwia Skrzatek z PSP w Kunowie.

  Wszystkie mecze turnieju sędziował  pan Maciej Dziedzic, nauczyciel Gimnazjum w Kunowie.

  Ważnym wydarzeniem turnieju był mecz finałowy,  rozegrany towarzysko, między zawodniczkami Gimnazjum w Kunowie a najlepszymi zawodniczkami turnieju. W dobrym stylu i po ciężkiej walce  mecz wygrały dziewczęta ze szkół podstawowych.

  Zmagania i piękną sportową walkę podziwiali licznie zgromadzeni kibice oraz zaproszeni goście.

  Organizatorzy dziękują za przybycie panu burmistrzowi Lechowi Łodejowi, który w sposób   znaczący wsparł finansowo imprezę, dyrektorom  szkół, przedstawicielom Komisji Oświaty, rodzicom.

  Zarząd UKS dziękuje również właścicielowi sklepu Centrum-Sport w Ostrowcu  Świętokrzyskim , panu Kamilowi Kutrybie za ufundowanie nagród rzeczowych dla zawodniczek, pani dyrektor Gimnazjum w Kunowie Marii Pająk za udostępnienie hali sportowej   oraz pani Elizie Gałęzi za opiekę medyczną w trakcie turnieju.

  Szczególne podziękowania należą się trenerom, panom Markowi Pomykale, Norbertowi Myszkowskiemu, Tomaszowi Banasikowi za przygotowanie dziewcząt do turnieju oraz Zarządowi UKS za koordynację przebiegu zawodów.

  Urszula Radomska

  Prezes UKS przy PSP w Kunowie

   

   

   

 • ANDRZEJKI

  Świetlica szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali dzień wróżb z okazji andrzejek. 27 listopada 2015r. wszyscy uczniowie mieli okazję do wspólnej zabawy przy stolikach z wróżbami. Pomysłowe przebrania członków SU pozwoliły utrzymać niezwykły klimat tego tradycyjnego polskiego dnia wróżb.

 • Znalezione obrazy dla zapytania książki naszych marzeń obrazyNasza szkoła przystąpiła do ministerialnego programu "Książki naszych marzeń", którego celem jest podnoszenie poziomu czytelnictwa m. in. poprzez zachęcanie uczniów do czytania oraz poprzez zakup do bibliotek szkolnych najnowszej literatury dla dzieci i młodzieży. W ramach programu prowadzone są klasowe projekty czytelnicze. Jednym z nich był projekt w klasie IIa "Kubuś Puchatek i przyjaciele" nawiązujący do omawianej przez uczniów lektury oraz do obchodów Dnia Pluszowego Misia.

 • Wypieki ze szkolnej świetlicy

  Świetlica szkolna, prowadzona przez panie Katarzynę Pająk i Monikę Szwagierczak, zasłynęła ze wspaniałych wypieków z okazji świąt i szkolnych uroczystości. Uczniowie przygotowywali już dyniowe babki, świąteczne pierniczki i kruche ciasteczka. Tym razem pomagali upiec czekoladowe muffunki z wróżbą z okazji tradycyjnych katarzynek i andrzejek. Podczas wspólnych wypieków dzieci poznają proste przepisy i zasady bezpiecznego zachowania w kuchni. Wspaniałe zapachy ciast, roznoszące się po całej szkole, zachęcają wszystkich uczniów do samodzielnych lub rodzinnych eksperymentów kulinarnych.

 • W środę 25 listopada 2015 roku o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie wywiadowcze z rodzicami uczniów wszystkich klas. Zapraszamy.

 • Wizyta w bibliotece publicznej

  19 listopada 2015 roku dzieci z klasy IIa odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kunowie. Celem wizyty był udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Z przygodami rozbrykanej "Pchły Szachrajki" zapoznała uczniów wiceburmistrz p. Mariola Grabowiecka. Zasłuchane dzieci domagały się kolejnych historyjek i chętnie rozmawiały o postępowaniu bohaterki. Dziękujemy paniom z biblioteki publicznej za zorganizowanie spotkania.

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  Szkolne obchody Święta Niepodległości przygotwowali uczniowie klas IVb i Va pod kierunkiem wychowawczyń p. Katarzyny Smagieł-Dwojak i Anny Kiljańskiej-Myszkowskiej. Chór klas VIa,b przygotował p. Waldemar Mazur. Odświętnie ubrani uczniowie, z biało-czerwonymi kotylionami opowiedzieli kolegom o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski, które doprowadziły do utraty a później do odzyskania niepodległości. Wykonali też kilka pieśni patriotycznych towarzyszących Polakom w drodze do wolności.

 • "Jedz warzywa na surowo, bo to smacznie oraz zdrowo."

  W dniach 19-23 października w PSP w Kunowie trwała akcja promująca zdrowe odżywianie pod hasłem „Jedz warzywa na surowo, bo to smacznie oraz zdrowo”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I- III, którzy przygotowywali zdrowe, kolorowe i bardzo apetyczne kanapki, wykonywali kompozycje z warzyw oraz wzięli udział w konkursie plastycznym. Akcję zorganizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem p. Urszuli Sałapy i p. Aliny Kopacz-Mrozowskiej.

   

 • 17 października 2015r. zespół "Kunowianie" obchodził  50-lecie działalności. W tej niezwykłej uroczystości wziął udział również zespół  Mali Kunowianie działający przy naszej szkole. Świetnie przygotowani przez opiekunów Annę Jachimczyk, Mariolę Wójcik, Monikę Szwagierczak i instruktora muzycznego Pawła Cieślika utalentowani "Mali Kunowianie" przedstawili obrzęd "Kiszenia kapusty".  Ich występ wzbudził zachwyt publiczności i był dużą atrakcją uroczystości.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (+41) 26-12-790

Galeria zdjęć