• ANDRZEJKI

  Świetlica szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali dzień wróżb z okazji andrzejek. 27 listopada 2015r. wszyscy uczniowie mieli okazję do wspólnej zabawy przy stolikach z wróżbami. Pomysłowe przebrania członków SU pozwoliły utrzymać niezwykły klimat tego tradycyjnego polskiego święta.

 • Znalezione obrazy dla zapytania książki naszych marzeń obrazyNasza szkoła przystąpiła do ministerialnego programu "Książki naszych marzeń", którego celem jest podnoszenie poziomu czytelnictwa m. in. poprzez zachęcanie uczniów do czytania oraz poprzez zakup do bibliotek szkolnych najnowszej literatury dla dzieci i młodzieży. W ramach programu prowadzone są klasowe projekty czytelnicze. Jednym z nich był projekt w klasie IIa "Kubuś Puchatek i przyjaciele" nawiązujący do omawianej przez uczniów lektury oraz do obchodów Dnia Pluszowego Misia.

 • Wypieki ze szkolnej świetlicy

  Świetlica szkolna, prowadzona przez panie Katarzynę Pająk i Monikę Szwagierczak, zasłynęła ze wspaniałych wypieków z okazji świąt i szkolnych uroczystości. Uczniowie przygotowywali już dyniowe babki, świąteczne pierniczki i kruche ciasteczka. Tym razem pomagali upiec czekoladowe muffunki z wróżbą z okazji tradycyjnych katarzynek i andrzejek. Podczas wspólnych wypieków dzieci poznają proste przepisy i zasady bezpiecznego zachowania w kuchni. Wspaniałe zapachy ciast, roznoszące się po całej szkole, zachęcają wszystkich uczniów do samodzielnych lub rodzinnych eksperymentów kulinarnych.

 • W środę 25 listopada 2015 roku o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie wywiadowcze z rodzicami uczniów wszystkich klas. Zapraszamy.

 • Wizyta w bibliotece publicznej

  19 listopada 2015 roku dzieci z klasy IIa odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kunowie. Celem wizyty był udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Z przygodami rozbrykanej "Pchły Szachrajki" zapoznała uczniów wiceburmistrz p. Mariola Grabowiecka. Zasłuchane dzieci domagały się kolejnych historyjek i chętnie rozmawiały o postępowaniu bohaterki. Dziękujemy paniom z biblioteki publicznej za zorganizowanie spotkania.

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  Szkolne obchody Święta Niepodległości przygotwowali uczniowie klas IVb i Va pod kierunkiem wychowawczyń p. Katarzyny Smagieł-Dwojak i Anny Kiljańskiej-Myszkowskiej. Chór klas VIa,b przygotował p. Waldemar Mazur. Odświętnie ubrani uczniowie, z biało-czerwonymi kotylionami opowiedzieli kolegom o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski, które doprowadziły do utraty a później do odzyskania niepodległości. Wykonali też kilka pieśni patriotycznych towarzyszących Polakom w drodze do wolności.

 • "Jedz warzywa na surowo, bo to smacznie oraz zdrowo."

  W dniach 19-23 października w PSP w Kunowie trwała akcja promująca zdrowe odżywianie pod hasłem „Jedz warzywa na surowo, bo to smacznie oraz zdrowo”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I- III, którzy przygotowywali zdrowe, kolorowe i bardzo apetyczne kanapki, wykonywali kompozycje z warzyw oraz wzięli udział w konkursie plastycznym. Akcję zorganizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pod kierunkiem p. Urszuli Sałapy i p. Aliny Kopacz-Mrozowskiej.

   

 • 17 października 2015r. zespół "Kunowianie" obchodził  50-lecie działalności. W tej niezwykłej uroczystości wziął udział również zespół  Mali Kunowianie działający przy naszej szkole. Świetnie przygotowani przez opiekunów Annę Jachimczyk, Mariolę Wójcik, Monikę Szwagierczak i instruktora muzycznego Pawła Cieślika utalentowani "Mali Kunowianie" przedstawili obrzęd "Kiszenia kapusty".  Ich występ wzbudził zachwyt publiczności i był dużą atrakcją uroczystości.

   

 • Młodzi ratownicy po raz kolejny ustanowili rekord

  16 października 2015 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji obchodzony  był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca pod hasłem „Restart a Heart”. Celem inicjatywy było powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobom, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Członkowie Klubu Młodego Ratownika działającego w PSP w Kunowie już po raz drugi przyłączyli się do akcji bicia rekordu, prezentując jednocześnie efekty Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". W akcji uczestniczyło 25 uczniów z klasy Vb i VIb. Na 5 fantomach przez 30 minut resuscytację krążeniowo - oddechową wykonali 245 razy! Opiekunami Klubu Młodego Ratownika są nauczyciele: Bożena Wijata, Alina Kopacz-Mrozowska, Katarzyna Pająk i Marek Czuba.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele, pracownicy i cała społeczność szkolna mogli obejrzeć przedstawienie "Królewna Śnieżka". Występ przygotowali członkowie szkolnego koła teatralnego z klasy IVb pod opieką p. Marii Wójcik i Moniki Szwagierczak. Wzruszającym momentem podczas uroczystości było pożegnanie nauczycielek odchodzących na emeryturę. Panie Ewę Pałasz i  Halinę Pasternak pożegnali: dyrektor szkoły Dorota Opara, burmistrz MiG w Kunowie Lech Łodej oraz przedstawiciele Szamorządu Uczniowskiego.

 • Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego

  1 października 2015 roku podczas szkolnego apelu został zaprzysiężony nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym uczniów klas IV-VI będą reprezentować:

  • przewodnicząca: Weronika Kończak z klasy VIb,
  • zastępca przewodniczącej: Julia Raban z klasy VIa,
  • sekretarz: Marta Ziemba z klasy Va,
  • członek Zarządu: Justyna Lis z klasy Vb.
 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  30 września 2015 roku uczniowie klas I zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie. "Ślubujemy Ci szkoło..." tak rozpoczynał się tekst ślubowania odczytany przez wicedyrektor szkoły Urszulę Radomską i złożony na Sztandar przez uczniów klas I. Świadkami ślubowania byli rodzice, starsi koledzy oraz zaproszeni goście: Burmistrz MiG Kunów p.Lech Łodej, Przewodniczący Rady MiG p. Szymon Pająk, Przewodnicząca Komisji Oświaty p. Barbara Domagała oraz Dyrektor Przedszkola w Kunowie p. Małgorzata Krajewska. Na część artystyczną zaprezentowaną przez pierwszaki składała się piosenka i wierszyki, w recytacji których pomagały swoim uczniom wychowawczynie p. Maria Wójcik, Bożena Wijata i Wioletta Ćwik. Na zakończenie każdy uczeń został symbolicznie pasowany na ucznia przez Burmistrza p. Lecha Łodeja oraz otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek od gości. Życzymy nowym uczniom samych szczęśliwych chwil w murach naszej szkoły.

 • Spotkanie wywiadowcze z rodzicami uczniów klas I-VI odbędzie się 23 września 2015 roku o godz. 16.30.

 • Nocny biwak w szkole

  18 września 2015r. uczniowie kl. VIa zamienili  salę nr 8 w sypialnię pełną  materacy i śpiworów.  Nocne biwakowanie rozpoczęli od rozgrywek sportowych na szkolnym boisku.  Było wspólne jedzenie pizzy i turniej gier planszowych oraz mnóstwo śmiechu przy śpiewaniu karaoke. Każdy biwakowicz mógł sobie powróżyć z ciasteczek przygotowanych przez kolegów.  W czasie nocnego maratonu filmowego, każdy znalazł coś dla siebie.  Podczas nocy pełnej humoru i zabawy wszyscy świetnie się bawili i czasu na sen było niewiele. Po wspólnie przygotowanym śniadaniu i posprzątaniu sali uczniowie rozeszli się do domów. Nocny biwak na długo pozostanie w ich szkolnych wspomnieniach. Grupą opiekowały się: p. D. Ożdżyńska i p. H. Pasternak.  

 • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/16

  W bieżącym roku szkolnym w PSP w Kunowie naukę rozpoczęło 297 uczniów. W tej grupie znalazło się 62 pierwszoklasistów, w tym bardzo liczna grupa sześciolatków. To właśnie dla najmłodszych uczniów dzień, w  którym po raz pierwszy usłyszeli szkolny dzwonek,  był szczególnie ważny. Pierwszoklasiści podzieleni zostali na trzy klasy. Wychowawczynią klasy Ia jest p. Maria Wójcik, Ib p. Bożena Wijata, a Ic p. Wioletta Ćwik. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

 • ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!

 • Pożegnanie klas VI

  "Wiedza jest słońcem dla tych, którzy ją posiadają" - to motto towarzyszyło uczniom klas VI podczas uroczystości zakończenia nauki w szkole podstawowej. Gości, rodziców i uczniów powitały dyrektor i wicedyrektor PSP w Kunowie p Dorota Opara i Urszula Radomska. Podczas części oficjalnej wyróżniono najlepszych uczniów. W klasie VIa wychowawczyni p. Halina Pasternak wręczyła nagrody Wiktorii Pająk za średnią 5,5, Weronice Karbowniczek - średnia 5,3, Zuzannie Rokosznej - śr. 5,2, Aleksandrze Jedynak - śr. 5,0, Julii Kuterze - śr. 5,0, Adriannie Kończak - śr. 5,0, Klaudii Kołodziej - śr. 4,9, Małgorzacie Sali - śr. 4,9, Michałowi Ożdżyńskiemu - śr. 4,8 i Gabrieli Walkiewicz - śr. 4,8. W klasie VIb wychowawczyni p. Teresa Rokoszna przekazała nagrodę Mateuszowi Ostrowskiemu za średnią 5,1. Nagrody wraz z wychowawcami wręczali zaproszeni goście: burmistrz Miasta i Gminy Kunów p. Lech Łodej, zastępca burmistrza p. Mariola Grabowiecka i przewodnicząca Komisji Oświaty p. Barbara Domagała. W tym roku "Nagrodę burmistrza MiG w Kunowie" za szkolne osiągnięcia otrzymali z rąk burmistrza Zuzanna Rokoszna i Mateusz Ostrowski. Podczas części artystycznej uczniowie klas VI dali pokaz swoich talentów aktorskich, wokalnych, muzycznych i tanecznych.

 • Publiczna  Szkoła Podstawowa  w Kunowie otrzymała   certyfikat  za promocję "Walki z rakiem" wśród społeczności szkolnej.

  "Systematyczna edukacja zdrowotna w szkole jest uważana za najbardziej opłacalną, długofalową inwestycję w zdrowie społeczeństwa."
        H.Nakajima

        22 czerwca 2015 roku  w Auli Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach odbyła się prowadzona przez Panią Jadwigę Zapałę konferencja podsumowująca realizację  edycji 2014/2015  programu pod hasłem "Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem", która zorganizowana została we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną i Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Certyfikat odebrał  Pan Marek Czuba – szkolny koordynator programu szkoły. Wręczenia  dyplomów szkołom  uczestniczącym w programie dokonali zacni goście: Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Pan Grzegorz Bień oraz z-ca Dyrektora ds. pielęgniarstwa ŚCO Pani Marzena Pyk.

 • III edycja Szkolnego Konkursu "Mistrz Rachunków"

  Zakończyła się III edycja szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz rachunków"  dla klas IV - VI zorganizowanego przez nauczyciela matematyki Donatę Ożdżyńską. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności rachunkowe w trzech etapach. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i budził wiele emocji.
  Mistrzami rachunków w roku szkolnym 2014/15 zostali:
  Marta Ziemba - kl.IVa
  Kamil Karbowniczek - kl.IVb
  Julia Różalska - kl.Vb
  Igor Dwojak - kl.Vb
  Aleksandra Jedynak - kl. VIa
  Łukasz Wyrębkiewicz - kl. VIb

  Mistrzowie sprawnego liczenia zostali nagrodzeni dyplomami i  drobnymi upominkami. Gratulujemy!

 • Dzień Dziecka w klasie Ia

  smileyZ okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów klasy Ia, przy udziale wychowawczyni p. Aliny Kopacz-Mrozowskiej i p. Katarzyny Pająk, zorganizowali piknik w Nadleśnictwie Sadłowizna. Odbyła się ciekawa lekcja przyrody, którą poprowadził leśniczy p. Jarosław Bugajski. Zorganizowano też wile gier i zabaw, a dopełnieniem imprezy było ognisko z pieczeniem kiełbasek. To był fantastyczny dzień, pełen radości i wielu wrażeń!smiley

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (+41) 26-12-790

Galeria zdjęć