• Konkurs informatyczny "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"

  Kolejna edycja konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015" dedykowana jest dla uczniów wszystkich typów szkół z województwa świętokrzyskiego. Tegoroczna edycja Konkursu zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu finansowemu z projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie", realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Jak bezpiecznie zwiedzac cyfrowy świat-materialy informacjne
  Cele konkursu:

  • Upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • Zwiększenie poziomu wiedzy uczniów i ich rodziców na temat możliwości wykorzystania Internetu do pełnego uczestniczenia w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym.
 • Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

   

            

  Finały województwa świętokrzyskiego zostały rozegrane w dniach 27-28 marca na murawie Klubu Sportowego GOKSIR Nowiny, przy ul. Rełowa 1 w Nowinach. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły wszystkie drużyny w kategorii U-8 i U-10, drugiego na murawę wybiegły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-12.

   

  Drugiego dnia rozgrywek najlepszymi piłkarkami województwa świętokrzyskiego w kategorii U-12 okazały się dziewczynki z SP Kunów, które wygrały 5-1 z Orlęta Bidziny. Słów radości nie szczędził trener Norbert MyszkowskiDziś spełniły się nasze marzenia. Zwycięstwo! To ogromna frajda, a teraz jedziemy do Warszawy. To prawdziwa wisienka na torcie. Nasz plan minimum to wyjście z grupy, a czas pokaże, czy dziewczynki znów staną na wysokości zadania.

 • Szkoła organizatorem X Gminnego Przeglądu Piosenki Współczesnej

   Dnia  16 marca 2015r. w PSP w Kunowie odbył się X Gminny Przegląd  Piosenki  Współczesnej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Kunów. Celem organizowanego już po raz dziesiąty przeglądu jest popularyzowanie twórczości współczesnych polskich wykonawców.  W tym roku był to repertuar Majki Jeżowskiej i Krzysztofa Krawczyka. W konkursie wzięli udział  młodzi  wykonawcy z przedszkoli oraz szkół podstawowych z gminy Kunów. Występy miały  charakter indywidualny i zespołowy.

   Gości  imprezy-  burmistrza Miasta i Gminy Kunów p. Lecha Łodeja, przewodniczącą Komisji Oświaty p. Barbarę Domagałę oraz wszystkich uczestników i ich opiekunów powitały: dyrektor szkoły p. Dorota Opara i wicedyrektor p. Urszula Radomska. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Lech Łodej, p. Barbara Domagała oraz p. Donata Jastrzębska. Jury oceniało uczestników za walory artystyczne, dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólny efekt sceniczny.

   W przeglądzie wszyscy reprezentanci przedszkoli zdobyli I miejsca. Byli to: Maja Ożdżyńska- Przedszkole  w Kunowie, Piotr Krypel, Zofia Delegiewicz, Maja Brzeźnicka- Przedszkole w Wymysłowie oraz Maja Cholewińska, Ola Klepacz i Lena Gadkowska również z Przedszkola w Wymysłowie.

  Laureatami konkursu  w klasach I- III zostali :

  -w  kategorii soliści :

  I miejsce- Igor Seweryn – SP  Wymysłowie

  II miejsce- Kamila Mikos- PSP w Kunowie ex aequo Agata Kudas – PSP w Kunowie

  III miejsce- Natalia Bugajska- SP w Janiku

  - w  kategorii zespoły:

  I miejsce- Wiktoria Pomykała, Maja Stachula, Marika Zaręba, Natalia Czarnecka – SP w Miłkowskiej Karczmie

  II miejsce- Oliwia Wiatros, Aleksandra Sieczka, Anna Sieczka- SP w Miłkowskiej Karczmie

  III miejsce – Natalia Imiełowska, Oliwia Mularska, Martyna Sieniek- PSP w Kunowie

  Laureaci przeglądu w klasach IV-VI to:

  -w kategorii soliści:

  I miejsce- Zuzanna Pastuszko- SP w Nietulisku Dużym

  II miejsce- Małgorzata Sala- PSP w Kunowie

  III miejsce- Julia Sasak- SP w Nietulisku Dużym

  -w kategorii zespoły:

  I miejsce- Zuzanna Rokoszna, Klaudia Kołodziej, Małgorzata Sala- PSP w Kunowie

  II miejsce- Julia Kutera, Klaudia Kołodziej, Wiktoria Pająk z PSP w Kunowie

  Organizatorzy przeglądu, nauczyciele PSP w Kunowie: Katarzyna Pająk, Maria Wójcik, Monika Szwagierczak, Waldemar Mazur dziękują za ufundowanie nagród Urzędowi Miasta i Gminy Kunów, radnym Rady Miejskiej w Kunowie, Pracowni Protetycznej p. Grzegorza Wójcika, a za poczęstunek dla uczestników przeglądu p. Jolancie Ożdżyńskiej właścicielce Piekarni „Majka” oraz p. Teresie Kopyś, p .Agnieszce Sarnie i  p. Danucie Woźniak- właścicielkom Piekarni „Ruda”.

   

 • Powitanie wiosny

  Zgodnie z tradycją uczniowską 20 marca cała szkoła powitała nadejście wiosny. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu oraz dzięki zaangażowaniu wychowawców, rodziców i dzieci ulicami Kunowa przemaszerował barwny uczniowski korowód. Uczniowie rozdawali mieszkańcom Kunowa kolorowe balony z hasłami witającymi nową porę roku.

 • Przygoda z Żywą Historią

  18 marca w naszej szkole po raz kolejny gościli członkowie bractwa Kerin. Przeprowadzili oni  żywe lekcje historii- „Rycerze i ich zwyczaje” w klasach I-III oraz „Grecja i Persja” dla klas IV-VI.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wcielali się w  postacie historyczne,  przymierzali stroje, zapoznawali się z orężem różnych epok. Mogli wysłuchać ciekawych i humorystycznych opowieści o odległych wydarzeniach historycznych.

 • Tydzień Kulury Języka

  17 marca odbył się międzyklasowy konkurs recytatorski „Bitwa na wiersze” powiązany z obchodami Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Formuła konkursu była niecodzienna. Uczniowie klas IV i V  w parach zmagali się z interpretacją wybranego wiersza. Zwycięski  „zawodnik” otrzymywał plakietkę „Pięknie recytuję” i przechodził do II etapu. Zawodników oceniała dyrektor szkoły Urszula Radomska i uzdolniona artystycznie uczennica klasy VIa Małgorzata Sala, która udzielała koleżankom wskazówek interpretacyjnych. Zwycięzcami konkursu zostały: Julia Raban z klasy Va-I miejsce, Ewelina Banasik z klasy Va-II miejsce, Oliwia Sadłos z klasy Vb-III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Martyna Szwagierczak z klasy Vb i Wiktoria Chodorek z klasy Va. Uczniów przygotowały nauczycielki j. polskiego A. Kiljańska i K. Smagieł-Dwojak. Konkurs przygotowała M. Sasak.

  Po konkursie publiczność mogła obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VIa „Wiadomości z siedmiu mórz” na podstawie samodzielnie napisanego przez nich scenariusza. Wystąpili: Zuzanna Rokoszna, Wiktoria Pająk, Julia Kutera, Weronika Karbowniczek i Michał Ożdżyński.

 • Pasowanie na czytelnika

  W piątek 13 marca 2015 roku w szkolnej bibliotece odbyła się miła uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I. Część artystyczna "Wszystko o kotach" została przygotowana z uczennicami klasy IVa.

 • Czwartoklasiści z wizytą w muzeum

  06. 03. 2015 r. uczniowie klasy IVa i b odwiedzili Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. Wzięli udział w lekcji muzealnej „Bogactwo źródeł historycznych”. Podczas zajęć czwartoklasiści poznali materialne i pisane źródła historyczne oraz samodzielnie dokonali analizy źródła.Na zakończenie wizyty zwiedzili sale muzealne i otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w lekcji. Uczestnikom  podobała się taka forma edukacji historycznej.  Poprzez zwiedzanie ekspozycji i aktywny udział w zajęciach znacznie wzbogacili swoją wiedzę.

   

 • Dzień 13 lutego 2015 roku obfitował w naszej szkole w miłe wydarzenia...

  1. Klasa IIIb brała udział w zajęciach pod hasłem „Ze szkoły do laboratorium”. Sala zamieniła się w mini-laboratorium pod okiem wychowawczyni p. Marii Wójcik oraz dyrektor szkoły Doroty Opary, z wykształcenia chemika i matematyka.  Dzieci przygotowały prezentacje dotyczące M. Skłodowskiej-Curie i I. Łukasiewicza. Pani D. Opara przeprowadziła doświadczenia chemiczne i fizyczne dotyczące reakcji egzo- i endotermicznych oraz pola magnetycznego. Dzieci pod jej kierunkiem wykonały proste doświadczenia fizyczne i chemiczne.
  2. Tego dnia działała Poczta Walentynowa Samorządu Uczniowskego, która rozprowadziła kilkaset  kart walentynkowych. Prawie każdy uczeń klas I-VI otrzymał od kogoś  taki dowód sympatii.
  3. Na zakończenie dnia w szkole odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany na pożegnanie karnawału. Przy dźwiękach orkiestry p. Waldemara Mazura i Pawła Cieślika bawili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Działała też kawiarenka zorganizowana przez świetlicę i Mały Samorząd.
 • Narty dzieciom dla klas I i II

  4 marca 2015 roku 46 osobowa grupa uczniów PSP w Kunowie zakończyła sezon narciarski na stoku w Krajnie. Tym razem z możliwości nauki jazdy na nartach i zachowania się na stoku skorzystali uczniowie klas I a, b, c oraz IIb. Wśród nich była  czternastoosobowa grupa uczniów, którzy rozpoczęli naukę jako sześciolatki. Po zakończeniu zajęć dzieci zjadły ciepły posiłek i obejrzały pokaz w kinie 6D.

  Koordynatorem akcji jest pani Katarzyna Pająk. Należy dodać, że PSP w Kunowie jest najaktywniejszym uczestnikiem projektu „Narty dzieciom” . Od jego rozpoczęcia w 2013 roku odbyło się 5 wyjazdów do Krajna. W sumie ponad 200 uczniów klas od I do VI skorzystało z możliwości nauki i doskonalenia techniki jazdy na nartach pod okiem instruktorów. Podczas wyjazdów opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Katarzyna Pająk, Monika Sasak, Wioletta Ćwik, Halina Pasternak, Katarzyna Smagieł-Dwojak, Marek Czuba oraz stażysta Rafał Jałocha. Zainteresowanie dzieci i rodziców projektem jest tak duże, że planujemy jego kontynuację w 3 sezonie.

 • Ferie zimowe

  Ferie zimowe od 16.02.2015r. do 28.02.2015r.

  Miłego wypoczynku!

 • O.K.I Simba 3D - Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

  Chcesz wziąść udział w konkursie?

  • Zarejestruj się, pobierz i zainstaluj program "Simba 3D L.O.G.O" zapoznaj się z samouczkiem i przykładami
  • Wybierz jeden z następujących tematów swojej pracy:
    
   1. Instrumenty muzyczne
   2. Nowoczesna architektura
   3. Polskie wynalazki
   4. Transport, Lokalizacja i Logistyka
    
  • Wykonaj pracę według własnego pomysłu i prześlij ją do nas za pomocą formularza (formularz działa po zalogowaniu się na swoje konto)

   

  Koniecznie zaglądaj co jakiś czas na stronę konkursu. W zakładce „Komunikaty i podpowiedzi” będziemy informowali o jego przebiegu oraz prezentowali przykłady i ciekawe rozwiązania. Przed przystąpieniem do konkursu proszę dokładnie zaznajomić się z regulaminem.

  Uwaga w IV edycji będziemy publikować dodatkowe informacje w serwisie Google Plus. Jeśli posiadasz konto google kliknij przycisk Obserwuj po prawej stronie.

  W czasie trwania konkursu każdy uczestnik obserwujący nas na Google Plus może zgłośić się po darmową licencję.


   

 • Zaproszenie na zabawę karnawałową

  Zapraszamy wszystkich uczniów na zabawę karnawałową, która odbędzie się w piątek 13 lutego 2015 roku. Rozpoczęcie zabawy o godzinie 16.00.

 • Informujemy, że 3 lutego 2015 roku o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie wywiadowcze z rodzicami uczniów klas I-VI. Serdecznie zapraszamy.

 • Ogólnopolski konkurs plastyczny "Moje świąteczne ciastko"

  Organizatorem była firmaTwaretail z Krakowa. Prace dzieci zostały wykonane przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych, a inspiracją były tradycyjne wypieki świąteczne-ciastka. Jury powołane przez organizatora przyznało nagrody główne i wyróżnienia w kategoriach wiekowych:1-3 klasy młodsze i 4-6 klasy starsze. PSP w Kunowie wysłała 150 prac, z czego nasi uczniowie zajęli: II miejsce - Wiktoria Pastuszko(bon w kwocie 100 zł do sklepu Reporter Young); III miejsce oraz bon w kwocie 50 zł - Wiktoria Pająk, Małgorzata Sala i Emilia Walesic.

 • Dzień Babaci i Dziadka

  21 stycznia 2015 roku uczniowie klas II a,b oraz klas I wystąpili z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ obejrzało liczne grono zaproszonych Babć i Dziadków, którzy z dumą oglądali swoje wnuki na scenie. Część artystyczną przygotowały z uczniami panie Ewa Pałasz i Anna Jachimczyk oraz pani Katarzyna Pająk.

 • PSP w Kunowie w projekcie „Narty Dzieciom”

  Nasza szkoła już po raz drugi uczestniczy w projekcie „Narty Dzieciom”. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie aktywnego wypoczynku połączonegop ze zdobyciem umiejętności jazdy na nartach. Projekt skierowany jest przede wszystkim  do dzieci, które dotąd nie jeździły na nartach. 12. i 15. stycznia dwie grupy uczniów z klas II- VI korzystały z nauki jazdy na stoku narciarskim w Krajnie. Dzieci miały zapewnioną możliwość wypożyczenia kompletnego sprzętu narciarskiego, profesjonalną opiekę instruktorów oraz ciepły posiłek. Dodatkową atrakcją był seans w kinie 6D. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, również tych najmłodszych. Wkrótce na stok narciarski do Krajna pojadą pierwszoklasiści. Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Katarzyna Pająk. 

 • Pomagamy zwierzętom ze schroniska

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w okresie przedświątecznym trwała zbiórka na rzecz schroniska dla psów „Janik”. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli  udało się zgromadzić około 70 kilogramów karmy suchej, 50 puszek z karmą oraz akcesoria dla psów. Ponadto  uczniowie klas V podczas zajęć techniki uszyli zabawki dla zwierząt. Za zebrane pieniądze, na prośbę schroniska, zakupiono koce i kołdry do zabezpieczenie bud i legowisk na czas zimy.

  13.01.15 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zawieźli dary do schroniska „Janik” . Zostali oprowadzeni przez pracowników oraz poznali zwierzęta, które aktualnie znajdują się pod ich opieką.

 • Wesołych Świąt!

  Szczęśliwego Nowego Roku!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (+41) 26-12-790

Galeria zdjęć