Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie

 

Nawigacja

 • Nasza szkoła w CHMURZE
 • Trzecioklasiści uczą się pływać

  Od września 2014 roku trzecioklasiści z PSP w Kunowie uczestniczą w projekcie „Umiem pływać”.  Z nauki pływania korzysta 30 uczniów z klasy IIIa i b. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu na pływalni „Rawszczyzna”. W trakcie nauki uczniowie zdobędą sprawności „Rybki”, „Foki”, „Nurka” i „Delfinka”. Po zakończeniu kursu mali pływacy otrzymają dyplomy ufundowane przez instruktorów: pana Stanisława Kołodzieja oraz pana Zbigniewa Styczyńskiego. Szkolnymi koordynatorkami są panie Wioletta Ćwik i Maria Wójcik.

   

 • Owoce i warzywa w szkole-warsztaty dla uczniów

  20 października 2014 roku na ławkach klasy IIIb znalazły się owoce, warzywa, soki, pieczywo razowe. Uczniowie uczestniczyli bowiem w warsztatach dotyczących piramidy żywieniowej oraz walorów odżywczych owoców i warzyw. Mogli samodzielnie wykonać i zjeść kanapki, sałatkę owocową i koreczki. Spróbowali także zdrowych kanapek przygotowanych przez kucharzy prowadzących spotkanie. Warsztaty odbyły się dzięki współpracy z Agencją Rynku Rolnego.

 • Stop zwolnieniom z wf-u

  16 października 2014r. wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych na boisku "Orlik" promującymi aktywność ruchową. Związane były one z ogólnopolską akcją "Stop zwolnieniom z wf-u". Uczniowie mogli m. in. obejrzeć pokazy sztuk walki w wykonaniu ostrowieckich klubów sportowych, wzięli udział w rozgrzewce sportowej oraz meczach siatkówki i piłki nożnej. W imprezie wziął udział poseł Zbigniew Pacelt.

 • Moda nauczycielska na wesoło

  Pokaz mody szkolnej towarzyszył tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Uczniowie ze świetlicy szkolnej zaprezentowali na szkolnym wybiegu pomysłowe propozycje kreacji dla nowoczesnych nauczycieli. Usłyszeliśmy także humorystyczne komentarze do prezentowanych strojów, życzenia i dedykacje muzyczne. Akademię przygotowały wychowawczynie świetlicy pani Katarzyna Pająk i Monika Szwagierczak.

 • Wycieczka klas piątych - Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Manufaktura Karmelu:)

  W dniu 8 października uczniowie klas piątych odkrywali ciekawe miejsca naszego regionu. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Manufakturze Karmelu w Kielcach. Uczniowie  podziwiali pokaz wyrabiania karmelu i z wielkim zaangażowaniem samodzielnie wyrabiali słodycze. Po słodkiej pracy każdy uczeń otrzymał dyplom Małego Karmelarza. Następnie piątoklasiści udali się do Podzamcza k. Chęcin, gdzie zwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Podziwiali tam unikalną wystawę "Świat Leonarda da Vinci", która składa się z kilkudziesięciu elementów - Kodeks Atlantycki, Kodeks o Lataniu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska interaktywne, gdzie uczniowie samodzielnie projektowali wynalazki i mogli je wydrukować.Opiekunami wycieczki były panie: I. Buczkowska, D.Ożdżyńska i K.Smagieł-Dwojak.

 • V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

  W poniedziałek 6 października drużyna dziewcząt, reprezentująca UKS przy PSP w Kunowie, zdobyła tytuł mistrza województwa świętokrzyskiego w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej odbywał się w Sandomierzu. Dziewczęta stoczyły trzy zwycięzkie mecze, które przypieczętowały ich sukces!.

  Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach od 15 do 18 października w Warszawie.

   

   

   

   

   

   

  Nasze mistrzynie to:

  Julia Raban

  Ewelina Banasik

  Monika Borkowska

  Angelika Olszewska

  Małgorzata Jedynak

  Klaudia Formela

  Daria Sala

  Karolina Gałka

  Milena Łapa

  Martyna Kaczmarska

  Serdeczne gratulacje składamy trenerom, panu Norbertowi Myszkowskiemu oraz panu Markowi Pomykale.

 • Zarząd Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu wybrany

  Przedstawiamy skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu zaprzysiężonego 30.09.2014 roku. Samorząd Uczniowski: przewodnicząca-Julia Kutera, klasa VIa; z-ca przewodniczącej – Julia Raban, klasa Va; sekretarz – Adam Oziomek, klasa Vb; członkowie Zarządu SU –Mateusz Ostrowski, kl. VIb; Natalia Kędzierska, kl. IVa; Justyna Lis, kl. IVb. Mały Samorząd: przewodniczący Jakub Syta, klasa IIIa; z-ca przewodniczącego – Izabela Stochła, klasa IIIb; sekretarz – Agata Kudas, klasa IIb; członkowie – Patrycja Chojnacka, kl. IIIb; Karolina Szymczyk, kl. IIa; Mikołaj Kamiński, kl. IIb oraz przedstawiciele klas I Izabela Rokoszna, kl. Ia; Dominik Działak, kl. Ib;Filip Imiełowski, kl. Ic.Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • W środę 24.09.2014 roku o godz.16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I-VI. Serdecznie zapraszamy.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15; uroczyste ślubowanie uczniów klas I

  W bieżącym roku szkolnym w PSP w Kunowie naukę rozpoczęło 291 uczniów. W tej grupie znalazło się 75 pierwszoklasistów, w tym liczna grupa sześciolatków. To właśnie dla najmłodszych uczniów dzień, w  którym po raz pierwszy usłyszeli szkolny dzwonek,  był szczególnie ważny. Złożyli oni uroczyste ślubowanie, a po ceremonii pasowania zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści podzieleni zostali na trzy klasy. Wychowawczynią klasy Ia jest p. Alina Kopacz- Mrozowska, Ib p. Urszula Sałapa, a Ic złożonej z dzieci sześcioletnich p. Anna Pikus. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

 • DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!
 • Pożegnanie absolwentów

  W środę 25 czerwca 2014r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas VI kończących naukę w murach szkoły podstawowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Beata Duda, przewodniczący Rady MiG w Kunowie Roman Wójcik, przewodnicząca Komisji Oświaty Barabara Domagała, nauczyciele i rodzice. Dyrektor szkoły nagrodziła uczniów za ich osiągnięcia w dziedzinie nauki, pracy społecznej i zachowania. Listę wyróżnionych otwiera Andrzej Sasak ze średnią 5,8, który otrzymał też nagrodę burmistrza.Wśród wyróżnionych znaleźli się: z klasy VIa Natalia Ceglarska-średnia 5,1, Karolina Naglarska-5,1, Dominika Ceglarska-5,0, Sandra Nowak-5,0, Natalia Formela-4,9, Kacper Nowak-4,9, Łukasz Radzisz-4,8, Marika Żak-4,8; z klasy VIb Karolina Cieślik-średnia 5,4, Julia Pająk-5,3, Martyna Świercz-5,3, Dorota Serafin- 4,9, Kinga Szmalec-4,8.

 • "ZIELONE SZKOŁY"

  W dniach 26 - 30.05.2014r. uczniowie klas IVa i IVb przebywali na "Zielonej szkole" w Białce Tatrzańskiej. Podczas 5-dniowego pobytu zwiedzili malownicze miejscowości położone u podnóża Tatr i Pienin: Zakopane, Szczawnicę, Krościenko, Niedzicę, Czorsztyn, Ludźmierz. W czasie pieszej wędrówki podziwiali wąwóz Homole. Zdobyli szczyt Czarna Góra - Litwinka w Białce Tatrzańskiej. Odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim podziwiając zabytkowe zamki z XIVw. We wspomnieniach uczniów pozostanie wieczór regionalny z miejscowymi góralami i kilkugodzinny pobyt na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Opiekunami grupy były panie: Iwona Buczkowska, Donata Ożdżyńska i Monika Szwagierczak.

  W dniach 2 - 6.06.2014r. na "Zielonej szkole" przebywali uczniowie klas Va i Vb. Uczniowie zakwaterowani byli w pensjonacie "U Eli" w Białce Tatrzańskiej, skad każdego dnia odbywały sie wycieczki na Słowację. Program pobytu był bardzo ciekawy i urozmaicony. Zawierał górskie wyprawy, zwiedzanie zabytków takich jak: cmentarz na Pęksowym Brzysku w Zakopanem, XIII-wieczny Zamek Orawski, jak i zabawy w basenach termalnych w Popradzie z pokazami laserowymi. Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Uczniami opiekowały się panie: Teresa Rokoszna, Halina Pasternak, Dorota Opara i Katarzyna Pająk.

  Organizatorem wyjazdów na "Zielone szkoły" było biuro turystyczne Horyzont .
   

 • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

  W maju został zorganizowany Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas V i VI. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania sprawdzające znajomość słownictwa, zagadnień gramatycznych, życia w Wielkiej Brytanii oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem. W klasach VI po raz kolejny niezawodny okazał się Andrzej Sasak z kl. VIb zdobywając maksymalną ilość punktów, dwa miejsca II zajęły uczennice kl. VIa, Agnieszka Kowalska i Karolina Naglarska, zaś III miejsce przypadło Martynie Świercz z kl. VIb. W klasach V przydzielono dwa miejsca I, na których uplasowali się Anna Kowalska z kl. Va oraz Mateusz Michalski z kl. Vb. Miejsce II zajął Mateusz Ostrowski z kl. Vb, a III miejsce-również uczeń kl. Vb Daniel Bęben. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielkę j. angielskiego Agnieszkę Olszewską.

 • Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I i II odwiedzili w Kunowie nowo otwartą salę zabaw dla dzieci "Tygrysek". Na uszystkich uczniów naszej szkoły czekała też niespodzianka-poczęstunek w szkolnej stołówce.

 • PSP w Kunowie organizatorem VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III

  „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz” -tymi słowami poety J. Kochanowskiego na temat zdrowia rozpoczął się 9 czerwca 2014r. VI Konkurs Recytatorski o zasięgu międzyszkolnym organizowany przez nauczycieli PSP w Kunowie. W tym roku jego hasło przewodnie brzmiało „Zdrowym być”. W jury konkursu zasiedli: kierownik Biblioteki Publicznej w Kunowie p. Ewa Gaj, Przewodniczący Rady MiG Kunów p. Roman Wójcik oraz logopeda p. Wioleta Gawlik. Spośród 22 uczestników konkursu jury wybrało najlepszych recytatorów: I miejsce zajął Mateusz Śliwa ze SP w Wymysłowie za wiersz „Brudas”, II miejsce Nawojka Wojtasik ze SP w Nietulisku Dużym za wiersz „Chory kotek” a III miejsce Arkadiusz Pająk z PSP w Kunowie za wiersz „Nie garb się Baśka”. Jury przyznało też 2 wyróżnienia dla Joanny Słapek z PSP w Kunowie za wiersz „Dieta panny Mądralińskiej” oraz dla Julii Czech ze SP w Karczmie Miłkowskiej za wiersz „O skutkach pewnej diety”. Nagroda publiczności trafiła do rąk Mateusza Śliwy-zdobywcy I miejsca. Organizatorzy konkursu p. Maria Wójcik, Anna Pikus i Monika Sasak dziękują wszystkim uczestnikom za udział, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, zaproszonym gościom za pracę w jury oraz p. wicedyrektor PSP w Kunowie Urszuli Radomskiej za pełnienie roli gospodarza i podsumowanie przebiegu recytatorskich zmagań.

 • Obchody Dnia Matki

  Uczniowie pamiętali o Dniu Matki i z tej okazji zaprosili swoje mamy na występy artystyczne, które odbył się w piątek 23 maja 2014r. Okazjonalne wierszyki i piosenki przygotowali uczniowie z klas I z paniami Ewą Pałasz i Anną Jachimczyk. Pięknie zaprezentował się także zespół Mali Kunowianie z obrzędem "U rzyki", któremu towarzyszył p. Paweł Cieślik. Część artystyczną uzupełnił pokaz tańca w wykonaniu dzieci z klas II i III przygotowany przez p. Katarzynę Pająk. Mamom życzymy wszystkiego najlepszego!

 • Turniej szachowy klas I

  W bieżącym roku szkolnym PSP w Kunowie uczestniczy w projekcie koordynowanym przez Polski Związek Szachowy „Edukacja poprzez szachy w szkole”. W ramach projektu uczniowie mają możliwość nauki gry w szachy  podczas obowiązkowych zajęć szkolnych. Podsumowaniem pierwszego roku realizacji przedsięwzięcia był turniej szachowy, który odbył się 20 maja 2014r. Uczestniczyło w nim 27 uczniów klas I. Rywalizowali oni w systemie szwajcarskim. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców.

  W kategorii dziewcząt:

  I miejsce- Weronika Wosik

  II miejsce- Magdalena Czuba

  III miejsce- Karolina Szymczyk

  Wśród chłopców:

  I miejsce- Adam Stachera

  II miejsce- Arkadiusz Szymański

  III miejsce- Patryk Świerta

  Uczniowie otrzymali puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Patronat nad turniejem objęła dyrektor szkoły p. Dorota Opara oraz prezes Klubu Szachowego LUKKS p. Andrzej Sidor, który był również głównym sędzią turnieju. Rozgrywki zorganizowali nauczyciele gry w szachy: p. Teresa Rokoszna i p. Marek Pomykała oraz wychowawczynie klas I- p. Ewa Pałasz i p. Anna Jachimczyk.

   

   

 • Projekt ,,Young Business Travel”

   

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy Va uczestniczyli w  projekcie ,,Young Business Travel” realizowanym przez Świętokrzyskie Forum Młodych PKPP Lewiatan w szkołach podstawowych województwa świętokrzyskiego. W czasie realizacji projektu uczniowie brali udział w trzech 45-minutowych spotkaniach prowadzonych przez  przedstawicieli organizacji realizującej projekt – Krystiana Łatę i Teresę Bęben. Podczas spotkań uczniowie poznali zagadnienia związane z przedsiębiorczością, finansami i oszczędzaniem. Z dużym zainteresowaniem oglądali film o Mennicy Polskiej , który pokazywał historię pieniądza oraz proces produkcji monet. Dzięki przygotowanej przez prowadzących barwnej prezentacji multimedialnej, pytaniom i odpowiedziom, filmom i rysunkom uczniowie odbyli podróż po świecie biznesu zatrzymując się na przystankach: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, DOŚWIADCZENIE I SUKCES. Podsumowaniem projektu był udział uczniów w grze strategicznej sprawdzającej zdobytą  podczas realizacji projektu wiedzę.
  Projekt „Young Business Travel” pokazał uczniom, że przedsiębiorczości można się nauczyć i można ją w sobie rozwijać. Wystarczy tylko systematycznie oszczędzać pieniądze, planować swoje wydatki i  podejmować proste, ale samodzielne decyzje.

 • Monika Borkowska mistrzynią województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

  15.04.2014r. w Rytwianach odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. W kategorii szkół podstawowych klas IV mistrzynią województwa została nasza uczennica Monika Borkowska z kl. IVb. Gratulujemy sukcesu!

strona: