Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie

 

Nawigacja

 • Nasza szkoła w CHMURZE
 • W środę 24.09.2014 roku o godz.16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I-VI. Serdecznie zapraszamy.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15; uroczyste ślubowanie uczniów klas I

  W bieżącym roku szkolnym w PSP w Kunowie naukę rozpoczęło 291 uczniów. W tej grupie znalazło się 75 pierwszoklasistów, w tym liczna grupa sześciolatków. To właśnie dla najmłodszych uczniów dzień, w  którym po raz pierwszy usłyszeli szkolny dzwonek,  był szczególnie ważny. Złożyli oni uroczyste ślubowanie, a po ceremonii pasowania zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści podzieleni zostali na trzy klasy. Wychowawczynią klasy Ia jest p. Alina Kopacz- Mrozowska, Ib p. Urszula Sałapa, a Ic złożonej z dzieci sześcioletnich p. Anna Pikus. Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

 • DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!
 • Pożegnanie absolwentów

  W środę 25 czerwca 2014r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas VI kończących naukę w murach szkoły podstawowej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz Beata Duda, przewodniczący Rady MiG w Kunowie Roman Wójcik, przewodnicząca Komisji Oświaty Barabara Domagała, nauczyciele i rodzice. Dyrektor szkoły nagrodziła uczniów za ich osiągnięcia w dziedzinie nauki, pracy społecznej i zachowania. Listę wyróżnionych otwiera Andrzej Sasak ze średnią 5,8, który otrzymał też nagrodę burmistrza.Wśród wyróżnionych znaleźli się: z klasy VIa Natalia Ceglarska-średnia 5,1, Karolina Naglarska-5,1, Dominika Ceglarska-5,0, Sandra Nowak-5,0, Natalia Formela-4,9, Kacper Nowak-4,9, Łukasz Radzisz-4,8, Marika Żak-4,8; z klasy VIb Karolina Cieślik-średnia 5,4, Julia Pająk-5,3, Martyna Świercz-5,3, Dorota Serafin- 4,9, Kinga Szmalec-4,8.

 • "ZIELONE SZKOŁY"

  W dniach 26 - 30.05.2014r. uczniowie klas IVa i IVb przebywali na "Zielonej szkole" w Białce Tatrzańskiej. Podczas 5-dniowego pobytu zwiedzili malownicze miejscowości położone u podnóża Tatr i Pienin: Zakopane, Szczawnicę, Krościenko, Niedzicę, Czorsztyn, Ludźmierz. W czasie pieszej wędrówki podziwiali wąwóz Homole. Zdobyli szczyt Czarna Góra - Litwinka w Białce Tatrzańskiej. Odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim podziwiając zabytkowe zamki z XIVw. We wspomnieniach uczniów pozostanie wieczór regionalny z miejscowymi góralami i kilkugodzinny pobyt na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Opiekunami grupy były panie: Iwona Buczkowska, Donata Ożdżyńska i Monika Szwagierczak.

  W dniach 2 - 6.06.2014r. na "Zielonej szkole" przebywali uczniowie klas Va i Vb. Uczniowie zakwaterowani byli w pensjonacie "U Eli" w Białce Tatrzańskiej, skad każdego dnia odbywały sie wycieczki na Słowację. Program pobytu był bardzo ciekawy i urozmaicony. Zawierał górskie wyprawy, zwiedzanie zabytków takich jak: cmentarz na Pęksowym Brzysku w Zakopanem, XIII-wieczny Zamek Orawski, jak i zabawy w basenach termalnych w Popradzie z pokazami laserowymi. Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Uczniami opiekowały się panie: Teresa Rokoszna, Halina Pasternak, Dorota Opara i Katarzyna Pająk.

  Organizatorem wyjazdów na "Zielone szkoły" było biuro turystyczne Horyzont .
   

 • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

  W maju został zorganizowany Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas V i VI. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania sprawdzające znajomość słownictwa, zagadnień gramatycznych, życia w Wielkiej Brytanii oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem. W klasach VI po raz kolejny niezawodny okazał się Andrzej Sasak z kl. VIb zdobywając maksymalną ilość punktów, dwa miejsca II zajęły uczennice kl. VIa, Agnieszka Kowalska i Karolina Naglarska, zaś III miejsce przypadło Martynie Świercz z kl. VIb. W klasach V przydzielono dwa miejsca I, na których uplasowali się Anna Kowalska z kl. Va oraz Mateusz Michalski z kl. Vb. Miejsce II zajął Mateusz Ostrowski z kl. Vb, a III miejsce-również uczeń kl. Vb Daniel Bęben. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielkę j. angielskiego Agnieszkę Olszewską.

 • Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I i II odwiedzili w Kunowie nowo otwartą salę zabaw dla dzieci "Tygrysek". Na uszystkich uczniów naszej szkoły czekała też niespodzianka-poczęstunek w szkolnej stołówce.

 • PSP w Kunowie organizatorem VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III

  „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz” -tymi słowami poety J. Kochanowskiego na temat zdrowia rozpoczął się 9 czerwca 2014r. VI Konkurs Recytatorski o zasięgu międzyszkolnym organizowany przez nauczycieli PSP w Kunowie. W tym roku jego hasło przewodnie brzmiało „Zdrowym być”. W jury konkursu zasiedli: kierownik Biblioteki Publicznej w Kunowie p. Ewa Gaj, Przewodniczący Rady MiG Kunów p. Roman Wójcik oraz logopeda p. Wioleta Gawlik. Spośród 22 uczestników konkursu jury wybrało najlepszych recytatorów: I miejsce zajął Mateusz Śliwa ze SP w Wymysłowie za wiersz „Brudas”, II miejsce Nawojka Wojtasik ze SP w Nietulisku Dużym za wiersz „Chory kotek” a III miejsce Arkadiusz Pająk z PSP w Kunowie za wiersz „Nie garb się Baśka”. Jury przyznało też 2 wyróżnienia dla Joanny Słapek z PSP w Kunowie za wiersz „Dieta panny Mądralińskiej” oraz dla Julii Czech ze SP w Karczmie Miłkowskiej za wiersz „O skutkach pewnej diety”. Nagroda publiczności trafiła do rąk Mateusza Śliwy-zdobywcy I miejsca. Organizatorzy konkursu p. Maria Wójcik, Anna Pikus i Monika Sasak dziękują wszystkim uczestnikom za udział, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, zaproszonym gościom za pracę w jury oraz p. wicedyrektor PSP w Kunowie Urszuli Radomskiej za pełnienie roli gospodarza i podsumowanie przebiegu recytatorskich zmagań.

 • Obchody Dnia Matki

  Uczniowie pamiętali o Dniu Matki i z tej okazji zaprosili swoje mamy na występy artystyczne, które odbył się w piątek 23 maja 2014r. Okazjonalne wierszyki i piosenki przygotowali uczniowie z klas I z paniami Ewą Pałasz i Anną Jachimczyk. Pięknie zaprezentował się także zespół Mali Kunowianie z obrzędem "U rzyki", któremu towarzyszył p. Paweł Cieślik. Część artystyczną uzupełnił pokaz tańca w wykonaniu dzieci z klas II i III przygotowany przez p. Katarzynę Pająk. Mamom życzymy wszystkiego najlepszego!

 • Turniej szachowy klas I

  W bieżącym roku szkolnym PSP w Kunowie uczestniczy w projekcie koordynowanym przez Polski Związek Szachowy „Edukacja poprzez szachy w szkole”. W ramach projektu uczniowie mają możliwość nauki gry w szachy  podczas obowiązkowych zajęć szkolnych. Podsumowaniem pierwszego roku realizacji przedsięwzięcia był turniej szachowy, który odbył się 20 maja 2014r. Uczestniczyło w nim 27 uczniów klas I. Rywalizowali oni w systemie szwajcarskim. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców.

  W kategorii dziewcząt:

  I miejsce- Weronika Wosik

  II miejsce- Magdalena Czuba

  III miejsce- Karolina Szymczyk

  Wśród chłopców:

  I miejsce- Adam Stachera

  II miejsce- Arkadiusz Szymański

  III miejsce- Patryk Świerta

  Uczniowie otrzymali puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Patronat nad turniejem objęła dyrektor szkoły p. Dorota Opara oraz prezes Klubu Szachowego LUKKS p. Andrzej Sidor, który był również głównym sędzią turnieju. Rozgrywki zorganizowali nauczyciele gry w szachy: p. Teresa Rokoszna i p. Marek Pomykała oraz wychowawczynie klas I- p. Ewa Pałasz i p. Anna Jachimczyk.

   

   

 • Projekt ,,Young Business Travel”

   

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy Va uczestniczyli w  projekcie ,,Young Business Travel” realizowanym przez Świętokrzyskie Forum Młodych PKPP Lewiatan w szkołach podstawowych województwa świętokrzyskiego. W czasie realizacji projektu uczniowie brali udział w trzech 45-minutowych spotkaniach prowadzonych przez  przedstawicieli organizacji realizującej projekt – Krystiana Łatę i Teresę Bęben. Podczas spotkań uczniowie poznali zagadnienia związane z przedsiębiorczością, finansami i oszczędzaniem. Z dużym zainteresowaniem oglądali film o Mennicy Polskiej , który pokazywał historię pieniądza oraz proces produkcji monet. Dzięki przygotowanej przez prowadzących barwnej prezentacji multimedialnej, pytaniom i odpowiedziom, filmom i rysunkom uczniowie odbyli podróż po świecie biznesu zatrzymując się na przystankach: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, DOŚWIADCZENIE I SUKCES. Podsumowaniem projektu był udział uczniów w grze strategicznej sprawdzającej zdobytą  podczas realizacji projektu wiedzę.
  Projekt „Young Business Travel” pokazał uczniom, że przedsiębiorczości można się nauczyć i można ją w sobie rozwijać. Wystarczy tylko systematycznie oszczędzać pieniądze, planować swoje wydatki i  podejmować proste, ale samodzielne decyzje.

 • Monika Borkowska mistrzynią województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

  15.04.2014r. w Rytwianach odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. W kategorii szkół podstawowych klas IV mistrzynią województwa została nasza uczennica Monika Borkowska z kl. IVb. Gratulujemy sukcesu!

 • Reprezentowaliśmy Grecję podczas obchodów 10-lecia przystąpienia Polski do UE

  PSP w Kunowie włączyła się w obchody 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 3 maja uczniowie i nauczyciele wzięli udział w barwnym korowodzie, który przemaszerował ulicami Kunowa. Podczas występów na stadionie reprezentowali Grecję-jedno z państw członkowskich- prezentując m. in. jej kulturę, tradycję, taniec narodowy. Uczniowie wzięli też udział w konkursie "10 lat Unii Europejskiej w Gminie Kunów". I miejsce za pracę palstyczną zdobyła Karolina Cieślik z kl. VIb, a Natalia Ceglarska z kl. VIa zdobyła I miejsce za prezentację.

 • Obchody święta państwowego

  W piątek 30 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z udziałem pocztu sztandarowego związany z rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 maja. W apelu wystąpili uczniowie klas IV przygotowani przez p. A. Kiljańską i K. Smagieł-Dwojak. Pieśni patriotyczne przygotował wraz z chórem klas V p. W. Mazur.

 • Obchody Światowego Dnia Ziemi

  22 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Pałasz przygotowali ciekawą inscenizację o tematyce ekologicznej. Był to jednocześnie ich pierwszy występ przed całą społecznością szkolną. Podczas apelu dyrektor szkoły wyróżniła też tegoroczne zwyciężczynie Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznego: Zuzannę Rokoszną (I miejsce-po raz drugi) i Aleksandrę Jedynak (III miejsce).

 • IX Gminny Przegląd Piosenki Współczesnej w PSP w Kunowie

  Dnia 15 kwietnia 2014r. odbył się IX Gminny Przegląd Piosenki  Współczesnej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Kunów. Gościem imprezy była radna Komisji Oświaty p. Zofia Farys. Do przeglądu przystąpili młodzi wykonawcy z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjum z gminy Kunów. W tym roku prezentowali utwory z repertuaru Anny German i Czerwonych Gitar. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodniczący- p. Wojciech Socha- poeta, muzyk, autor tekstów piosenek oraz członkowie: p. Alicja Gołosz- członkini  zespołu „Kunowianie”, p. Ewa Gaj- dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki w Kunowie, p. Urszula Radomska-wicedyrektor PSP w Kunowie. Laureatami konkursu w kategorii soliści zostali:

  Sandra Stolarska- Przedszkole w Dołach Biskupich

  Agata Kudas- PSP w Kunowie

  Małgorzata Sala- PSP w Kunowie

  Klaudia Wożniak- Gimnazjum w Kunowie

  Laureaci w kategorii zespoły to:

  Kacper Wiśniewski, Wiktor Mroczkowski, Jakub Sala, Jakub Nalewaj, Mateusz Gębura, Igor Sieroń- Publiczne Przedszkole w Kunowie.

  Natalia Sieczka, Anna Sieczka, Marika Zięba, Julia Czech, Magdalena Turczyńska- Szkoła Podstawowa w Miłkowskiej Karczmie.

  Patrycja Kozłowska, Łucja Kwapisz, Daria Walas-Szkoła Podstawowa w Wymysłowie

  Aleksandra Pająk, Żaneta Surowiec – Gimnazjum w Kunowie .

  Ponadto jury wyróżniło: Oliwię Wiatros z Przedszkola w Miłkowskiej Karczmie, Julię Sasak ze Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym, Karolinę Cieślik z PSP w Kunowie oraz Klaudię Machowską, Kacpra Przysiewka i Martynę Wasilewską ze Szkoły Podstawowej w Wymysłowie.

  Nagrody w postaci okolicznościowych statuetek zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kunów.

  Organizatorzy konkursu, nauczyciele PSP w Kunowie: Monika Szwagierczak, Katarzyna Pająk i Maria Wójcik serdecznie dziękują dyrektor PSP w Kunowie  p. Dorocie Oparze za pomoc finansową w organizacji przeglądu.

 • Laureaci VI Gminnego Konkursu Języków Obcych

  27 marca 2014r. uczniowie klas szóstych wzięli udział w VI Gminnym Konkursie Języków Obcych zorganizowanym przez Gimnazjum w Kunowie. W Konkursie Języka Angielskiego zwyciężył Andrzej Sasak z kl. VIb, zaś drugie miejsce zajęła Aleksandra Łojek z kl. VIa. Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych został przeprowadzony w języku polskim. Laureatkami zostały uczennice: Karolina Cieślik(I miejsce) i Kinga Szmalec(II miejsce) z kl. VIb oraz Agnieszka Kowalska(III miejsce) z kl. VIa. Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Uczniów naszej szkoły przygotowały do konkursu nauczycielki języków obcych: Bożena Loranty i Agnieszka Olszewska.

 • Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

 • Informujemy, że spotkania z rodzicami klas I-VI odbędą się 24.04.2014 w czwartek(godziny i formę spotkań ustalą wychowawcy klasy).

strona: