Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie

 

Nawigacja

 • ORE - Wspieranie szkół i nauczycieli
 • Informujemy, że 3 lutego 2015 roku o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie wywiadowcze z rodzicami uczniów klas I-VI. Serdecznie zapraszamy.

 • Dzień Babaci i Dziadka

  21 stycznia 2015 roku uczniowie klas II a,b oraz klas I wystąpili z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ obejrzało liczne grono zaproszonych Babć i Dziadków, którzy z dumą oglądali swoje wnuki na scenie. Część artystyczną przygotowały z uczniami panie Ewa Pałasz i Anna Jachimczyk oraz pani Katarzyna Pająk.

 • PSP w Kunowie w projekcie „Narty Dzieciom”

  Nasza szkoła już po raz drugi uczestniczy w projekcie „Narty Dzieciom”. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie aktywnego wypoczynku połączonegop ze zdobyciem umiejętności jazdy na nartach. Projekt skierowany jest przede wszystkim  do dzieci, które dotąd nie jeździły na nartach. 12. i 15. stycznia dwie grupy uczniów z klas II- VI korzystały z nauki jazdy na stoku narciarskim w Krajnie. Dzieci miały zapewnioną możliwość wypożyczenia kompletnego sprzętu narciarskiego, profesjonalną opiekę instruktorów oraz ciepły posiłek. Dodatkową atrakcją był seans w kinie 6D. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, również tych najmłodszych. Wkrótce na stok narciarski do Krajna pojadą pierwszoklasiści. Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Katarzyna Pająk. 

 • Pomagamy zwierzętom ze schroniska

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w okresie przedświątecznym trwała zbiórka na rzecz schroniska dla psów „Janik”. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli  udało się zgromadzić około 70 kilogramów karmy suchej, 50 puszek z karmą oraz akcesoria dla psów. Ponadto  uczniowie klas V podczas zajęć techniki uszyli zabawki dla zwierząt. Za zebrane pieniądze, na prośbę schroniska, zakupiono koce i kołdry do zabezpieczenie bud i legowisk na czas zimy.

  13.01.15 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zawieźli dary do schroniska „Janik” . Zostali oprowadzeni przez pracowników oraz poznali zwierzęta, które aktualnie znajdują się pod ich opieką.

 • Wesołych Świąt!

  Szczęśliwego Nowego Roku!

 • Kiermasz świąteczny

  Przedstawiciele Rady Rodziców postanowili wesprzeć pracę świetlicy szkolnej organizując kiermasz świąteczny. Na kiermaszu można było zakupić ozdoby, kartki i dekoracje świąteczne wykonane przez rodziców oraz świetlicę. Całkowity dochód z kiermaszu został przeznaczony na potrzeby dzieci ze świetlicy szkolnej. Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w wykonywanie ozdób oraz Radzie Rodziców za tak potrzebną inicjatywę.

 • Pierwszaki 2014- Plebiscyt Echa Dnia

   

  Zapraszamy do głosowania na naszych  pierwszaków na stronie Echa Dnia, gdzie ogłoszony został Plebiscyt na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą. Na laureatów czekają niezapomniane wyprawy, moc atrakcji, a także praktyczne gadżety.
   

 • Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
  03.12.2014

  3 grudnia 2014 roku  w hali Gimnazjum w Kunowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w kategorii szkół podstawowych. Organizatorem turnieju był UKS przy PSP w Kunowie. Impreza była zwieńczeniem projektu realizowanego w ramach dotacji gminnej na zadanie publiczne w zakresie kultury fizycznej i sportu, w formie treningu w piłce ręcznej.

  W turnieju wzięło udział cztery drużyny z terenu gminy Kunów.

  Pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS Kunów " Granatowe",

  drugą drużyną turnieju była drużyna PSP w Janiku,

  trzecie miejsce zajęła drużyna UKS Kunów  "Czerwone".

  Zawodnicy otrzymali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

  Zarząd UKS dziękuje za współpracę Dyrekcji PSP oraz Gimnazjum w Kunowie.

   

 • Wróżby andrzejkowe

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i świetlicy szkolnej 27 listopada wszyscy chętni uczniowie mogli odwiedzić salę wróżb, gdzie czekały na nich wróżki z tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi. Największym powodzeniem cieszyło się lanie wosku i odczytywanie znaczenia wróżb. Uczniowie klas II-VI wzięli także udział w dyskotece andrzejkowej.

 • Znajomość własnych praw daje świadomość, że inni też mają prawa

  20 listopada obchodziliśmy 25. rocznicę przyjęcia Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Narodowe ONZ. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel z udziałem uczniów klas IIIa i Vb. Uczniowie-uczniom w przytępnej formie przekazali informacje dotyczące historii uchwalenia Konwencji oraz przypomnieli najważniejsze jej zapisy.

 • Niecodzienna lekcja historii

   

  14 listopada 2014r  w PSP  w Kunowie gościli przedstawiciele służb mundurowych ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Koła nr 8 w Ostrowcu Św., Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich w Kunowie oraz 16. Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku. Spotkanie było kontynuacją szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Rozpoczął je okolicznościowy referat „Drogi do niepodległości” przygotowany przez kpt. d.s.  Adama Cebulę. Goście, płk Andrzej Szymula oraz gen. dyw. Andrzej Pietrzyk,  przybliżyli uczniom znaczenie Wojska Polskiego oraz sił obronnych Polski i NATO w dzisiejszych czasach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali również informacji o udziale polskich sił pokojowych w misjach zagranicznych, które przedstawił st.chor. Maciej Bojara. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Polowej Brygady PDS pod kierunkiem por. d.s. Adama Ćwieka.Spotkanie było niecodziennym wydarzeniem oraz pasjonującą lekcją historii krzewiącą wartości patriotyczne wśród młodego pokolenia.

   

 • Szkolne obchody Dnia Niepodległości

  Tradycyjnie obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu. U części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy Va i VIa przygotowani przez panie K. Smagieł-Dwojak i A. Kiljańską. Chór po kierunkiem pana W. Mazura zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych. Wszyscy uczniowie uczcili święto galowym strojem i biało-czerwonymi kotylionami.

 • Zapraszamy na spotkanie wywiadowcze rodziców klas I-VI w dniu 26.11.2014 roku (środa) o godz.16.00.

 • Trzecioklasiści uczą się pływać

  Od września 2014 roku trzecioklasiści z PSP w Kunowie uczestniczą w projekcie „Umiem pływać”.  Z nauki pływania korzysta 30 uczniów z klasy IIIa i b. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu na pływalni „Rawszczyzna”. W trakcie nauki uczniowie zdobędą sprawności „Rybki”, „Foki”, „Nurka” i „Delfinka”. Po zakończeniu kursu mali pływacy otrzymają dyplomy ufundowane przez instruktorów: pana Stanisława Kołodzieja oraz pana Zbigniewa Styczyńskiego. Szkolnymi koordynatorkami są panie Wioletta Ćwik i Maria Wójcik.

   

 • Owoce i warzywa w szkole-warsztaty dla uczniów

  20 października 2014 roku na ławkach klasy IIIb znalazły się owoce, warzywa, soki, pieczywo razowe. Uczniowie uczestniczyli bowiem w warsztatach dotyczących piramidy żywieniowej oraz walorów odżywczych owoców i warzyw. Mogli samodzielnie wykonać i zjeść kanapki, sałatkę owocową i koreczki. Spróbowali także zdrowych kanapek przygotowanych przez kucharzy prowadzących spotkanie. Warsztaty odbyły się dzięki współpracy z Agencją Rynku Rolnego.

 • Stop zwolnieniom z wf-u

  16 października 2014r. wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych na boisku "Orlik" promującymi aktywność ruchową. Związane były one z ogólnopolską akcją "Stop zwolnieniom z wf-u". Uczniowie mogli m. in. obejrzeć pokazy sztuk walki w wykonaniu ostrowieckich klubów sportowych, wzięli udział w rozgrzewce sportowej oraz meczach siatkówki i piłki nożnej. W imprezie wziął udział poseł Zbigniew Pacelt.

 • Moda nauczycielska na wesoło

  Pokaz mody szkolnej towarzyszył tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Uczniowie ze świetlicy szkolnej zaprezentowali na szkolnym wybiegu pomysłowe propozycje kreacji dla nowoczesnych nauczycieli. Usłyszeliśmy także humorystyczne komentarze do prezentowanych strojów, życzenia i dedykacje muzyczne. Akademię przygotowały wychowawczynie świetlicy pani Katarzyna Pająk i Monika Szwagierczak.

 • Wycieczka klas piątych - Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Manufaktura Karmelu:)

  W dniu 8 października uczniowie klas piątych odkrywali ciekawe miejsca naszego regionu. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Manufakturze Karmelu w Kielcach. Uczniowie  podziwiali pokaz wyrabiania karmelu i z wielkim zaangażowaniem samodzielnie wyrabiali słodycze. Po słodkiej pracy każdy uczeń otrzymał dyplom Małego Karmelarza. Następnie piątoklasiści udali się do Podzamcza k. Chęcin, gdzie zwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Podziwiali tam unikalną wystawę "Świat Leonarda da Vinci", która składa się z kilkudziesięciu elementów - Kodeks Atlantycki, Kodeks o Lataniu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska interaktywne, gdzie uczniowie samodzielnie projektowali wynalazki i mogli je wydrukować.Opiekunami wycieczki były panie: I. Buczkowska, D.Ożdżyńska i K.Smagieł-Dwojak.

 • V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

  W poniedziałek 6 października drużyna dziewcząt, reprezentująca UKS przy PSP w Kunowie, zdobyła tytuł mistrza województwa świętokrzyskiego w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej odbywał się w Sandomierzu. Dziewczęta stoczyły trzy zwycięzkie mecze, które przypieczętowały ich sukces!.

  Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach od 15 do 18 października w Warszawie.

   

   

   

   

   

   

  Nasze mistrzynie to:

  Julia Raban

  Ewelina Banasik

  Monika Borkowska

  Angelika Olszewska

  Małgorzata Jedynak

  Klaudia Formela

  Daria Sala

  Karolina Gałka

  Milena Łapa

  Martyna Kaczmarska

  Serdeczne gratulacje składamy trenerom, panu Norbertowi Myszkowskiemu oraz panu Markowi Pomykale.

strona: