Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie

 

Nawigacja

 • Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

 • Informujemy, że spotkania z rodzicami klas I-VI odbędą się 24.04.2014 w czwartek(godziny i formę spotkań ustalą wychowawcy klasy).

 • II edycja szkolnego konkursu "Mistrz rachunków"

  Zakończyła się II edycja szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz rachunków" zorganizowanego przez nauczycieli matematyki Urszulę Sałapę i Donatę Ożdżyńską. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności matematyczne w trzech etapach: etap I w listopadzie, II-w styczniu i III-w marcu. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i budził wiele emocji. Mistrzami rachunków w roku szkolnym 2013/14 zostali Filip Gawron(IIb), Filip Bombiński(IIIa), Wiktor Drewniak(IVa), Julia Różalska(IVb) i Karolina Cieślik(VIb). Tytuł wicemistrza rachunków otrzymali: Kacper Walus(IIa), Michał Żeber(IIIa), Aleksandra Jedynak(Va) i Michał Sadłos(VIa). Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i drobnymi upominkami ufundowanumi przez dyrektor szkoły Dorotę Oparę.

 • Andrzej Sasak laureatem Konkursu Humanistycznego

  Andrzej Sasak, uczeń klasy VIb, został laureatem XI edycji Konkursu Humanistycznego.  Uczeń przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem p. Anny Kiljańskiej i Katarzyny Smagieł -Dwojak. Andrzej jest chłopcem o wszechstronnych zainteresowaniach. Należą do nich nauki humanistyczne i literatura, głównie młodzieżowa i fantastyka. Interesuje się historią II wojny światowej. Dużo czasu poświęca na oglądanie filmów dokumentalnych o tej tematyce. Mając na uwadze swoją przyszłość, systematycznie uczy się języków obcych: języka angielskiego i niemieckiego. Interesują go nauki ścisłe. Bierze aktywny udział w życiu szkoły, reprezentuje ją w zawodach sportowych, co roku zdobywa tytuł szkolnego mistrza i wicemistrza ortografii. Jego największą pasją jest sport. Andrzej jest zawodnikiem KSZO Ostrowiec w pływaniu. Wolny czas poświęca jeździe na deskorolce i hulajnodze wyczynowej, na nartach i snowbordzie oraz grze w piłkę nożną. Relaksuje się przy grach komputerowych i partii szachów.

  Jego sukcesy są efektem nie tylko zdolności. Ucznia PSP w Kunowie cechuje pracowitość, sumienność i wytrwałość w dążeniu do celu.

 • Obchody Tygodnia Kultury Języka- mistrzowie ortografii

  Od 10 do 15 marca 2014r. trwał Tydzień Kultury Języka w woj. świętokrzyski. W tym czasie w naszej szkole wyłoniliśmy mistrzów ortografii i pięknego mówienia. Tegorocznymi mistrzami ortografii zostali: Gabriel Farys-kl. IIb, Kinga Gębura-kl. IIIb, Wojciech Stolarczyk- kl. IVa i Martyna Świercz-kl. VIb. Tytuł wicemistrza powędrował do Natalii Imiełowskiej z kl. IIa, Julii Różalskiej i Piotra Ślaskiego z kl. IVb oraz Andrzeja Sasaka z kl. VIb; wyróżnienie spośród klas V otrzymała Aleksandra Jedynak z kl. Va. Gratulujemy!

 • Obchody Tygodnia Kultury Języka-konkurs krasomówczy

  W ramach obchodów TKJ w naszej szkole został zorganizowany konkurs krasomówczy "Mów śmiało!" skierowany do uczniów klas IV-VI. Przebiegał w dwóch etapach: etap pierwszy to przygotowanie przez uczniów autoprezentacji "Ja za 20 lat"; etap drugi polegał na losowaniu nazw przedmiotów codziennego użytku, które miały być inspiracją do zbudowania ciekawej, poprawnej stylistycznie i językowo prezentacji. W konkursie I miejsce zdobyła Gabriela Walkiewicz z kl.Va, II miejsce - Małgorzata Sala z kl. Va, III miejsce - Wiktoria Chodorek z kl. IVa, wyrożnienia otrzymały Julia Raban z kl. IVa i Agnieszka Kowalska z kl. VIa. Gratulujemy!

 • Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze

   

  W tym roku szkolnym rozpoczęło działalność Szkolne Koło Turystyczno- Krajoznawcze. Jego członkami są uczniowie klas piątych i szóstych posiadający kartę rowerową. Głównym celem działalności organizacji jest rozwijanie u uczniów zainteresowania własnym regionem oraz umożliwienie im aktywnego spędzania wolnego czasu. Opiekunkami Koła  są panie: Teresa Rokoszna i Halina Pasternak. Zapoznając się z walorami  przyrodniczymi i kulturowymi regionu, członkowie Koła uczestniczyli w XIV Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż. Poznali też ciekawe zakątki najbliższej okolicy podczas rajdu, którego trasa prowadziła przez miejscowości- Kunów, Prawęcin, Witulin, Nietulisko Małe.  Członkowie Koła przewędrowali również wąwozem lessowym Haliszka do Bukowia. 8 marca odbył się rajd do Kałkowa. Uczniowie zwiedzili wówczas obiekty sakralne przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej oraz odbyli spacer nad zaporą wodną „Wióry”.

 • Święto wiosny, święto talentów

  W piątek 21 marca cała szkoła radośnie witała wiosnę. Obchody Dnia Wiosny były okazją do organizacji przeglądu szkolnych talentów pod hasłem "Masz talent!". Uczniowie z klas IIa i IIIb uzdolnieni aktorsko występowali w scenkach i skeczach kabaretowych, dwie uczennice kl. Ib i uczeń kl. Ia pokazali swoje możliwości wokalne, a przedstawicielka klasy IIIb recytowała wiersz; obejrzeliśmy też  pierwszaków stawiających pierwsze kroki w tańcu towarzyskim i sportach walki oraz podziwialiśmy prace uczennicy IIa uzdolnionej plastycznie, która podczas występów rysowała węglem. Zgromadzona publiczność oklaskiwała małe talenty,a jury zachęcało ich do rozwijania zainteresowań. Przygotowane przez uczniów klas IV-VI prezentacje ich talentów i pasji przeszły najśmielsze oczekiwania jurorów i organizatorów. Obok uczniów uzdolnionych muzycznie z klas VIb i Va grających na akordeonie i ksylofonie wystąpili sportowcy  kl. IVb i VIb, z których jeden bił rekord kręcenia hula-hop, a drugi dał pokaz jazdy na deskorolce. Uczennice klasy Va prezentowały efektowną grę w szachy, taniec współczesny oraz pokazały swoje nieprzeciętne umiejętności wokalne.Nie zabrakło też pokazów tanecznych i wokalno-tanecznych w wykonaniu zespołów z klas IVa, Vb oraz VIa. Ten niezwykły dzień zakończył się na szkolnym boisku pokazem strażackim w wykonaniu uczniów klasy Vb. Pomysłowdawcą przeglądu był Samorząd Uczniowski i Mały SU, który dziękuje uczniom i wychowawcom za pomoc w organizacji oraz dyrekcji za upominki dla uczestników.

 • OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" - eliminacje gminne.

  20 marca 2014r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach brali udział uczniowie szkół podstawowych z Janika, Nietuliska Dużego, Dołów Biskupich i Kunowa oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kunowie. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej i odnieśli sukcesy. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Mateusz Krupka - kl.Va, III miejsce zajęła Gabriela Krajewska - IVa. Uczniowie będą reprezentować gminę Kunów w eliminacjach powiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Wspomnienia z "Białej szkoły" w Białce Tatrzańskiej

  W dniach od 3 do 7 marca 2014 roku uczniowie klas IIIa i IIIb po raz pierwszy w historii szkoły uczestniczyli w zimowym wypoczynku, „Białej szkole”, w Białce Tatrzańskiej. Atrakcyjny wyjazd do pięknej podhalańskiej wsi położonej w południowej Polsce zapewniło Biuro Podróży „Horyzont”. Pierwszego dnia na stoku podzielono uczniów na grupy i oddano pod fachową opiekę instruktorom narciarskim. Od tego momentu przez trzy kolejne dni dzieci oddawały się z nieukrywaną radością urokom nauki i doskonaleniu jazdy na nartach na Kaniówce i Kotelnicy również pod bacznym okiem organizatorek wyjazdu i opiekunek Katarzyny Pająk i Bożeny Wijaty. Do niezapomnianych wydarzeń wyjazdu należy zaliczyć: wycieczkę do Zakopanego, kąpiel w basenach termalnych „Terma Bania”, dyskotekę oraz posiłek w McDonaldzie.

  Na „Białej szkole” realizowany był także program profilaktyczny „Bezpiecznie i zdrowo”. Organizatorki wyjazdu składają podziękowania za wsparcie finansowe projektu sponsorom i przedstawicielom instytucji państwowych. Szczególne słowa podziękowania kierują do: Pani Ewy Celejewskiej – Sekretarz Gminy Kunów, Pani Teodozji Ślusarz – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pana Stanisława Cyrana – Stacja Paliw BP, Pani Teresy Dytkowskiej - Prywatna Apteka, Pana Szymona Rabana – P.H.U „Profit”, Pani Anety Myszkowskiej – Księgarnia „Krasnal”, Pana Krzysztofa Różalskiego – Sklep Spożywczy „Kokos”, Pana Sławomira Wijaty – Prezesa Klubu Sportowego „Stal” oraz członków Zespołu „Kunowianie”.

   

 • Nasza szkoła na Facebook'u
 • Laureatki Konkursu Wiedzy o Muzyce Polskiej z klasy Va

  Uczennice klasy Va Weronika Karbowniczek, Aleksandra Jedynak i Wiktoria Pająk wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Muzyce Polskiej organizowanym przez Filharmonię Świętokrzyską im. O. Kolberga i Towarzystwo Przyjaciół Muzyki im. F. Chopina w Kielcach. Przesłuchania drużyn odbyły się 3 marca 2014r. w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej i dotyczyły życia oraz twórczości polskiego kompozytora Mieczysława Karłowicza. Uczestniczki musiały się także wykazać znajomością utworów muzycznych kompozytora. Uczennice znalazły się w gronie drużyn, które uzyskały maksymalną liczbę punktów i zdobyły I miejsce w konkursie o zasięgu wojewódzkim. Udział w konkursie jest efektem wieloletniej współpracy PSP w Kunowie z Filharmonią Świętokrzyską. Uczennice zostały przygotowane przez nauczycieli p. Monikę Sasak i p. Waldemara Mazura.

 • Pasowanie na czytelnika

  Przyjęcie do grona czytelników uczniów klas I to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki szkolnej. W dniu 27.02.2014r. dzieci z klas Ia, b odwiedziły bibliotekę, zapoznały się z jej regulaminem, obejrzały scenkę "Biedna Śnieżka" w wykonaniu czytelników z klasy IIIa oraz złożyły uroczyste ślubowanie. Do wypożyczonych książek otrzymały zakładki wykonane przez starszych kolegów z aktywu czytelniczego. Zapraszamy wszystkich uczniów po książki i nie tylko, bo "DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ JEST NAJBLIŻEJ"

 • Innowacja pedagogiczna-ciekawe lekcje matematyki w PSP w Kunowie

   

  W  Publicznej Szkole Podstawowej  w Kunowie realizowana jest Innowacja pedagogiczna „RAZ DWA TRZY- liczysz TY!"- autorstwa pani Wioletty Ćwik. Rozszerza ona program edukacji matematycznej o pracę z komputerem, tablicą interaktywną, programami multimedialnymi i internetem. W roku szkolnym 2013/14 nowatorstwem pedagogicznym objęci zostali uczniowie klasy IIa, a następnie kontynuacja działań będzie realizowana w kolejnym roku szkolnym z klasą III. Grupa  dziewięciu uczniów bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach 2 razy w tygodniu. Główny cel innowacji: zdobywanie wiadomości, umiejętności    i sprawności matematycznych przebiega przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych i wykorzystuje naturalną potrzebę małych dzieci do działania, zabawy, współpracy.  Programy, ćwiczenia interaktywne, gry edukacyjne łączą ze sobą naukę matematyki z praktycznym działaniem. Pozwalają dzieciom uczyć się i bawić jednocześnie. Zajęcia te wykorzystują bazę materiałową szkoły. Innowacja została zrejestrowana w Kuratorium Oświaty w Kielcach w dniu 4 listopada 2013r.

 • Uczniowie PSP w Kunowie aktywnie spędzili ferie

  Tegoroczne ferie uczniowie PSP w Kunowie  spędzili bardzo aktywnie. Jedną  z atrakcji była działająca w szkole Zimowa Akademia Tańca prowadzona przez instruktorów Szkoły Tańca „Twist”. Można było również uczestniczyć w rozgrywkach tenisa stołowego oraz Turnieju Mini Piłki Nożnej zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy.  W szkole odbywały się też zajęcia sekcji karate, a  zainteresowani nauką jazdy na nartach spędzili dzień na stoku narciarskim w Krajnie. W czasie ferii uczniowie mogli ponadto uczestniczyć w zajęciach rzeźbiarskich prowadzonych przez kunowskiego rzeźbiarza p. Eugeniusza Cierluka.

 • Na nartach w Krajnie

  28 stycznia 2014r. uczniowie klas II i III spędzili cały dzień na stoku narciarskim w Krajnie. Byli uczestnikami zimowej akcji "Narty dzieciom". Wszyscy uczniowie pod okiem instruktorów opanowali podstawy jazdy na nartach i doskonalili posiadane już umiejętności. Podczas ferii kolejna grupa uczniów z klas IV-VI będzie aktywnie wypoczywać na nartach zgodnie z hasłem akcji MEN "Ćwiczyć każdy może".

 • Bal karnawałowy

  Tradycją naszej szkoły jest bal karnawałowy przy dźwiękach orkiestry. Na balu w dniu 30 stycznia 2014 roku wspólnie bawili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jak zwykle nie zawiedli uczniowie klas młodszych przebrani w ciekawe stroje karnawałowe.

 • Informujemy, że w dniu 29.01.2014 roku o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie wywiadowcze z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

 • "Sto lat" dla Babci i Dziadka

  Dzieci z klas IIa i IIb zaśpiewały "Sto lat" z okazji Dnia Babci i Dziadka podczas uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 24 stycznia 2014r. Na program artystyczny złożyły się wierszyki i piosenki dla ukochanych Dziadków oraz przedstawienie "Śpiąca Królewna", podczas którego uczniowie pokazali swoje talenty aktorskie. Nasi uczniowie zaprezentowali też umiejętności taneczne podczas walca z "Nocy i dni". Osobami zaangażowanymi w przygotowanie występu były wychowawczynie panie W. Ćwik i M. Wójcik, opiekunki Koła Teatralnego p. W. Gawlik i M. Szwagierczak oraz p. Katarzyna Pająk, I. Buczkowska i pan W. Mazur.

 • Żywa lekcja historii z bractwem "Kerin"

  20 stycznia 2014r. naszą szkołę ponownie odwiedzili członkowie bractwa "Kerin". Tym razem uczniowie klas IV-VI podczas żywej lekcji historii  przenieśli się do "Polski Chrobrego".

strona: