• 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • 25 kwietnia 2024 r. społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno-muzycznego z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

            Patriotyczne wiersze i pieśni wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój refleksji nad niezwykłą historią państwa polskiego i  znaczeniem reform przeprowadzonych w Polsce w 1791 roku.

          • MISTRZ ORTOGRAFII 2024

          •  

            W ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka, jak co roku, w klasach starszych odbył się konkurs ortograficzny.Etap klasowy wyłonił uczniów, którzy stanęli do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii 2024.

            Z przyjemnością informujemy, że ten zaszczytny tytuł zdobyła uczennica
            kl. VIa Aleksandra Surowiec, II miejsce zajęła Gabriela Formela z kl. Va, a III Amelia Stawczyk i Lena Sierpień z kl. VIIb
            . GRATULUJEMY!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

          • 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Była to kolejna okazja do promowania czytelnictwa, a naszym działaniom przyświecały słowa F. Bacona: Książki – okręty myśli żeglujące po oceanach czasu…

            Na szkolnym korytarzu została przygotowana gazetka przypominająca zalety książki. W klasach starszych na lekcjach języka polskiego oraz w ramach zajęć bibliotecznych odbywały się spotkania z książką. Uczniowie poznawali ciekawostki ze świata książki oraz jej historię. Czytali i przeglądali wydawnictwa o różnej tematyce zgromadzone w naszej bibliotece.

             61 osób z klas V-VIII wzięło udział w Konkursie wiedzy o książce. Jego laureatem został Wiktor Myśliwski z kl. VIIa. Drugie miejsce zajęli również uczniowie z tej klasy – Eliza Kędzierska, Martyna Łodej, Julia Skowrońska i Borys Radosz. Trzecie miejsce zdobyły Natalia Ziemba z kl. VIIa i Patrycja Formela z kl. VIIb. Gratulujemy!

            Szkolne obchody święta książki to inicjatywa biblioteki szkolnej oraz Klubu Miłośników Mowy Ojczystej.

          • Dzień Książki z Kolorowym Potworem

          • Uczniowie klasy IIa wykonali karty do teatrzyku ilustrowanego, które złożyły się na emocjonalną opowieść o uczuciach. Tłem do rysunków były strony ze zniszczonych bibliotecznych książek. To nasz ekologiczny gest z okazji Dnia Ziemi. Co ciekawe uczniowie najchętniej szkicowali zielonego Potworka symbolizującego SPOKÓJ, który czerpiemy z kontaktu z przyrodą. I tego wszystkim życzymy🍀💚🌿

          • DZIEŃ ZIEMI

          • Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Ten dzień ma na celu upowszechnienie problemów wspólnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jest to również swego rodzaju protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska.
            W tym roku w naszej szkole upamiętniamy ten dzień poprzez działania proekologiczne. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na hasło proekologiczne (klasy V-VIII) oraz pokaz eko - mody (klasy I-IV). Uczniowie z poszczególnych klas doskonale bawili się podczas przygotowywania swoich strojów, używając do tego przeróżnych surowców wtórnych: worków foliowych, gazet, rolek papieru toaletowego, kartonów, plastikowych siatek, nakrętek, itp.
            Zwycięzcami konkursu na hasło zostali Ewa Kaczor i Zofia Karbowniczek z kl. 5b, Wiktor Ziółkowski z klasy 5a oraz Sara Chojnacka i Zuzanna Poremska z kl. 7b.
                      Samorząd Uczniowski

          • Laboratoria Przyszłości

          • Realizacja działań w ramach programu Laboratoria Przyszłości realizowana na zajęciach rozwijających aktywność i kreatywność.

            Tym razem dzieciaki z klasy 2a zbudowały FABRYKĘ CIASTEK. Za pomocą twórczych klocków konstrukcyjnych opartych na kole zębatym, uczniowie rozwijali wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, a także zdolności analityczne. Ćwiczyli sprawności manualne oraz kształtowali umiejętności pracy zespołowej. Dzieci uwielbiają nowe wyzwania – a efekty są widoczne. 

          • KONKURS LOKALNE CENTRA WOLONTARIATU

          • 17 kwietnia 2024 roku przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami uczestniczyli w rozstrzygnięciu konkursu Lokalne Centra Wolontariatu zorganizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg” w ramach operacji własnej „Lokalne Centra Wolontariatu” realizowanej z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. PROW na lata 2014- 2020”.

            Nasze wolontariuszki Lena, Ola, Iga i Zuzia z wielką radością odebrały nagrody w postaci sprzętów do wykorzystania podczas pracy wolontariackiej: urządzenia wielofunkcyjnego (drukarkę, ksero i skaner), niszczarkę do papieru oraz aparat fotograficzny.

            Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu LGD „Krzemienny Krąg” za współpracę oraz możliwość uczestniczenia w konkursie ,,Lokalne Centra Wolontariatu".

          • I miejsce w IV Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej

          • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie brała udział w IV Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Nasi uczniowie rozegrali 6 turniejów szachowych online, które odbywały się raz w miesiącu. Koordynatorem rozgrywek i opiekunem uczniów był Marek Pomykała.
            W kategorii klas I – III z terenu województwa świętokrzyskiego brało udział 134 zawodników, a do turnieju finałowego zakwalifikowały się: Natalia Stefankiewicz, Liliana Wdowczyk, Liwia Wołoszyn. Natomiast w kategorii klas starszych brało udział 165 zawodników. I miejsce zajęła Maja Jedlikowska, III miejsce zajął Jan Jedlikowski. Dzięki temu nasza szkoła znalazła się na pierwszym miejscu w województwie. Cieszymy się, że mamy takich zdolnych uczniów.
            Turniej finałowy pod nazwą „Najlepsi z najlepszych” odbędzie się 25.05.2024r. w Kielcach.
            Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

          • "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024" - spotkanie z policjantami

          • We współczesnym świecie, w którym dostęp do nowoczesnych technologii oraz Internetu stał się powszechny, jednym z obszarów działań szkoły jest zapobieganie ryzykownym zachowaniom w sieci i ich konsekwencjom.

            Jednym z takich działań jest udział naszej szkoły w XII edycji konkursu "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Centrum Szkolenia Nauczycieli w Kielcach oraz Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach.

            W ramach tego projektu 17 kwietnia br. odbyło się spotkanie uczniów klas V- VIII z przedstawicielami policji.

            O zagrożeniach w cyberprzestrzeni, plusach i minusach Internetu oraz odpowiedzialności karnej nieletnich rozmawiała z uczniami pani aspirant sztabowy Maja Ćwik z Komendy Powiatowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W spotkaniu uczestniczyli również aspirant Krzysztof Lepiarz oraz młodszy aspirant Mariusz Kupczyk z Komendy Policji w Kunowie.

            Następnym etapem projektu jest wykonanie przez uczniów pracy konkursowej na temat " Internet jest na całym świecie - a świat cały w internecie". Informacje przekazane w trakcie spotkania będą więc ważnym źródłem informacji, które uczniowie wykorzystają w swoich prezentacjach.

            Koordynatorem projektu w szkole jest nauczycielka informatyki, pani Urszula Radomska.

          • Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

          • 12 kwietnia uczniowie kl. VI a odwiedzili Centrum Nauki SOWA w Ostrowcu Świętokrzyskim. Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności to wspaniałe miejsce, które stwarza okazję do samodzielnego zdobywania wiedzy i poznawania świata. Stanowiska doświadczalne i eksponaty pozwoliły szóstoklasistom poszerzyć wiedzę z matematyki, poznać zasady fizyki i techniki oraz wyjaśnić wiele zjawisk zachodzących w przyrodzie. Po zajęciach uczniowie posilili się w ulubionej restauracji - McDonald's.

            Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Renata Gołemska i Aneta Nowak.

          • Światowy Dzień Czekolady.

          • 𝑁𝑎𝑗𝑤𝑖𝑒̨𝑘𝑠𝑧𝑒 𝑡𝑟𝑎𝑔𝑒𝑑𝑖𝑒 𝑛𝑎𝑝𝑖𝑠𝑎𝑙𝑖 𝐺𝑟𝑒𝑘 𝑆𝑜𝑓𝑜𝑘𝑙𝑒𝑠 𝑖 𝐴𝑛𝑔𝑙𝑖𝑘 𝑆𝑧𝑒𝑘𝑠𝑝𝑖𝑟.

            𝑍̇𝑎𝑑𝑒𝑛 𝑧 𝑛𝑖𝑐ℎ 𝑛𝑖𝑒 𝑧𝑛𝑎ł 𝑐𝑧𝑒𝑘𝑜𝑙𝑎𝑑𝑦.

            Sandra Boynton

            CZEKOLADA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

            12 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Czekolady. W naszym przytulnym kąciku czytelniczym zorganizowaliśmy spotkanie pod hasłem Czekolada jest dobra na wszystko. Z uczniami klasy VIII oraz odwiedzającymi w tym dniu szkolną bibliotekę rozmawialiśmy o tym, jak korzystnie czekolada wpływa na zdrowie. Pomocne okazały się wcześniej przygotowane materiały opublikowane przez specjalistów ds. żywienia. Na czytelników w tym dniu czekały w bibliotece czekoladowe niespodzianki, m.in. notes z okładką przypominającą tabliczkę czekolady.

            Pamiętajcie, czekolada jest zdrowa, oczywiście w odpowiednich ilościach. Dostarcza witamin, żelaza, magnezu… oraz niebiańskiej przyjemności.

            Wszystkim, którzy lubią czekoladę, życzymy smacznego!

          • „Podatki płacimy, korzyści widzimy” – program edukacyjny „Finansoaktywni”

          • Uczniowie klasy VIIb na lekcjach matematyki realizują zagadnienia programu edukacyjnego Finansoaktywni „Misja: Podatki płacimy – korzyści widzimy” organizowanego przez Ministerstwo Finansów. Uczniowie dowiedzieli się, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Poznali także rodzaje i mechanizm działania podatków. Przekonali  się, że wpływy z podatków trafiają także do naszej gminy i mają wpływ na rozwój lokalnej społeczności.

             

          • W Kieleckim Teatrze Tańca

          • 5 kwietnia 2024 r. uczniowie klas Ia, Ib, IIIa i IIIb odwiedzili Kielecki Teatr Tańca i uczestniczyli w widowisku ,,Syrenka Ariel", będącym adaptacją baśni ,,Mała Syrenka" H.Ch. Andersena. Językiem tańca opowiedziana została historia wzajemnej miłości syreny - Ariel i człowieka - Księcia Eryka. Ciekawe kompozycje choreograficzne, hybrydowe kostiumy, wielowymiarowe projekcje, dynamiczna scenografia oraz kolorowe światła sprawiły, że widowisko taneczno- muzyczne zostanie na długo w pamięci uczniów i ich opiekunów.

          • Test Wiedzy Ekonomicznej

          • 2024 rok – na podstawie decyzji Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – jest w Polsce Rokiem Edukacji Ekonomicznej. Z tej okazji w ramach programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności zachęcamy uczniów i rodziców do wzięcia udziału w  ogólnopolskim  Teście Wiedzy Ekonomicznej. 

            Nie czekaj! Już dziś rozwiąż Test Wiedzy Ekonomicznej 

            Rozwiązując test wpisz
            KOD SZKOŁY: 4341
             

            www.pkobp.pl/test-sko/ (kliknij)

             

            • Test powstał w ramach programu SKO PKO Banku Polskiego, mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby – zarówno dzieci jak i dorośli.
            • Ma formułę online. Można go wygodnie rozwiązać na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do internetu, np. na telefonie, tablecie czy laptopie.
            • Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na 7 z 10 pytań, aby otrzymać elektroniczny dyplom potwierdzający wiedzę.
            • Można do niego przystąpić więcej niż 1 raz. Wystarczy się ponownie zalogować, a system wylosuje nową pulę pytań.
            • Test sprawdza, rozszerza i utrwala wiedzę z tematów, z którymi każdy z nas spotyka się w swoim codziennym życiu. Czekają na Ciebie pytania dotyczące szeroko pojętych finansów, ekologii i cyberbezpieczeństwa.

             

            Powodzenia!

             

             

          • Szkolny dzień zdrowia

          • 9 kwietnia 2024r. odbyły się w naszej szkole na ulicy Szkolnej obchody Światowego Dnia Zdrowia. Miały na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia i chorób oraz promowanie zdrowego stylu życia.

            W tym roku tematem było ,,Moje zdrowie, moje prawo’’, a myślą przewodnią szkolnego spotkania było hasło ,,Szanuj zdrowie jakie masz, bo o różne bzdury dbasz”. Z tej okazji uczniowie klasy IIIa przedstawili krótki program artystyczny. Pokazano również prezentację dotyczącą prawidłowego odżywiania się, wpływu sportu na organizm człowieka oraz rodzajów aktywności fizycznej. Dzieci dowiedziały się,  w jaki sposób sen wpływa na nasze zdrowie oraz poznały konsekwencje niedoboru snu. Na koniec apelu pani Małgorzata Cymerys, która sprawuje funkcję szkolnej pielęgniarki, przedstawiła dzieciom zasady zdrowego stylu życia.

            Ponadto uczniowie w czasie obchodów Światowego Dnia Zdrowia mogli zjeść pyszne jabłka i wypić zdrowy owocowy sok.

          • Edukacja ekologiczna

          • 10 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z zakresu edukacji ekologicznej dotyczące segregacji odpadów w gospodarstwach domowych.

            Uczniowie klas piątych mieli okazję poznać praktyczne wskazówki, jak właściwie postępować z odpadami domowymi. Zapoznali się także ze sposobami ich zagospodarowania.

            Spotkanie poprowadził Pan Mateusz Gorazda - specjalista do spraw zagospodarowania odpadów z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Fart-Bis” w Kielcach.

          • Spotkanie z podróżnikiem

          • W dniu 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły odbyli podróż z Piotrem Bedlińskim z grupy trzask.pl do Afryki Północno - Zachodniej.

            Maroko to słońce, piasek, morze ale też targi, na których można nabyć słodkie daktyle, egzotyczne owoce opuncji i aromatyczne przyprawy.

            W czasie tej niezwykłej podróży uczniowie poznali też zwyczaje, kulturę i religię Arabów.

            Wyprawa była ciekawa i zgromadziła tłumnie szkolną społeczność.

          • SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”

          • W dniu 8 kwietnia 2024r. odbywał się Szkolny Dzień Zdrowia, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz zwrócenie uwagi wszystkich członków społeczności szkolnej na to, jak ważne jest spożywanie zdrowych i wartościowych pokarmów, pełnych witamin owoców i warzyw. W tym dniu było bardzo zdrowo, owocowo, warzywnie i wesoło. Uczniowie wysłuchali apelu dotyczącego Światowego Dnia Zdrowia. Wzięli udział w różnorodnych akcjach mających na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Na stołówce szkolnej prowadzone były z uczniami rozmowy na temat „Co trzeba jeść i w jakich ilościach, żeby być zdrowym" w ramach akcji „Zdrowie na talerzu”. Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie spacerowali z wykorzystaniem kijków Nordic Walking. Dużą popularnością cieszyła się taneczna przerwa. O godzinie 11.45 uczennice klasy VIIa przedstawiły układ taneczny, zachęcając kolegów i koleżanki do tańca w rytm muzyki. Do wspólnej zabawy włączyli się uczniowie i nauczyciele. W czasie obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia uczniowie zamiast słodyczy mogli na przerwach chrupać marchewki i jabłka. Na lekcjach wychowawczych prowadzone były pogadanki dotyczące racjonalnego odżywiania się. Nauczyciele świetlicy rozmawiali z uczniami na temat cukrzycy, Zwrócili uwagę na objawy, przyczyny, metody leczenia oraz sposoby zapobiegania chorobie. Wszyscy aktywnie włączyli się w działania prozdrowotne. A oto fotorelacja ze zrealizowanych przedsięwzięć.

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie
      • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1 (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1
      • ul.Szkolna 1 27 - 415 Kunów Poland
      • Dorota Opara
      • Małgorzata Kowalska Iwona Pomykała
      • Jolanta Kusiak ul. Szkolna 1 czynny 7.00-15.00 Agnieszka Tomaszewska ul. Fabryczna 1 czynny 7.00-15.00
      • Ewelina Raczyńska godz. pracy 7.00-15.00
      • Marek Czuba ul Szkolna 1: środa 8.30-13.30, czwartek 8.30-12.30, piątek 8.20-10.20; Jolanta Salwa ul. Fabryczna 1: poniedziałek 7.30-10.00 i 11.45-13.15, wtorek 8.15-11.00 i 11.45-13.05, środa 8.15-10.00 i 10.45-13.00, czwartek 7.30-10.00 i 11.45-13.45, piątek 7.30-11.00 i 12.45-13.45
      • Klasy I-IV - budynek przy ul. Szkolnej 1 tel.(41) 26-12-790 Klasy V-VIII - budynek przy ul. Fabrycznej 1 tel.(41) 26-12-798
      • Joanna Marczuk-Domińska joanna.marczuk-dominska@cbi24.pl Tel: 575-007-332
      • Tomasz Kryj ul. Szkolna: poniedziałek 9.50-12.50, środa 8.20-10.50 ul. Fabryczna: poniedziałek 8.20-9.50, środa 10.50-12.50, piątek 10.15-12.15
    • Logowanie