Gmina Kunów

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1
  (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1

 

      Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie

                                     im. Antoniego Hedy "Szarego"

Wiadomości

 • - Obrazek 1

   

  The Bridging Cultures

           https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/3/93/993/74993/b01054654_large.jpg

           Uczniowie  z klas VI i VII będą współpracować ze swoimi kolegami z Estonii, Turcji, Hiszpanii, Rumunii i Albanii w projekcie pt. The Bridging Cultures, który ukierunkowany jest na budowanie pozytywnych relacji pomiędzy różnymi kulturami. Odbywać się to będzie poprzez wymianę informacji na temat regionalnej kuchni, muzyki ludowej i tańca oraz inspirujących postaci z naszych krajów.
  Projekt realizowany jest pod opieką nauczycielki języka angielskiego Małgorzaty Woleckiej i będzie trwał do końca roku szkolnego 2018/2019.

 •  

   - Obrazek 1               

   Solidarity across Europe

           Młodzież klas starszych naszej szkoły – ósmoklasiści i gimnazjaliści biorą udział w projekcie pt. Solidarity across Europe, którego głównym celem jest budowanie tożsamości europejskiej i solidarności pomiędzy różnymi krajami oraz rozwijanie postaw wolontariackich. Naszymi partnerami będą szkoły z Hiszpanii, Rumunii, Turcji i Słowacji. Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 12 – 16 lat i zakłada korelację takich przedmiotów szkolnych, jak: język angielski, matematyka, informatyka wychowanie fizyczne. Składać się on będzie z następujących etapów:

 • Nastrojowe "Spotkanie z patronem szkoły"

   

  W ostatnich tygodniach w naszej szkole odbyło się kilka projektów literackich i plastycznych związanych tematycznie z nadaniem szkole imienia Antoniego Hedy „Szarego”. Dzięki nim uczniowie poznali sylwetkę patrona szkoły oraz ciekawe fakty z jego bogatego życiorysu:

  • Uczniowie klas I-III mogli wziąć udział w projekcie rodzinnym „Ilustrowana kartka do patrona szkoły”. Prace przygotowali: z kl. Ia Paweł Budzyń, Kornel Rogacki, Aleksandra Surowiec, Joanna Gorycka, Antoni Graczak i Maja Je
 • Wycieczka klas ósmych do Warszawy

   

  27 listopada 2018r. uczniowie klas ósmych i trzecichgimnazjalnych PSP im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy, zorganizowanej przez Klub Matematyczno – Przyrodniczy „Pryzmat”.

  Zwiedzanie stolicy rozpoczął pobyt na Starych Powązkach – miejscu spoczynku wielu wybitnych Polaków: bohaterów narodowych, którzy oddali życie za Ojczyznę, sportowców, poetów i pisarzy, polityków, ofiar kilku katastrof lotniczych.

  Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli z bliska Pałac Kultury i Nauki, skąd udali się na posiłek do Złotych Tarasów, stanowiących jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych. Potem wszyscy przeszli na Plac Józefa Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza i oddać hołd poległym w walce o niepodległość Polski. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Tu młodzież mogła m.in. podziwiać Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Barbakan.  

 • Konkurs plastyczny: Antoni Heda "Szary" - patron naszej szkoły

   

  Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie przy ul. Fabrycznej ogłosił konkurs plastyczny w celu pogłębienia wiedzy uczniów na temat życia i patriotycznych dokonań naszego patrona – Antoniego Hedy „Szarego”. Konkursem zostały objęte klasy starsze: III gimnazjalne, VIII, VII i VI. Od października do listopada b.r. młodzież składała prace plastyczne. Dominującą techniką plastyczną okazał się kolaż i rysunek. Poziom artystyczny prac konkursowych był bardzo wysoki, podobnie jak i zainteresowanie samą formą konkursu. Jury – opiekunki SU:   p. Anna Łukawska – Wielguszewska i p. Dorota Skóra oraz członkowie Zarządu SU – rozstrzygnęło konkurs i ustaliło następujący werdykt:

 • Zbieramy plastikowe nakrętki - Obrazek 1

   

  Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie przy ul. Fabrycznej, tak jak w poprzednim roku, prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Na drugim piętrze został ustawiony kosz, do którego każdy może je wrzucić. Zarząd SU poinformował o akcji uczniów oraz umieścił w budynku szkoły ogłoszenia.  Korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

  • pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na rehabilitację, wózki inwalidz
 • Szkolny Dzień Zwariowanej Fryzury

  smiley30 listopada br. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów  z klas I-V do szalonej zabawy pod hasłem "Szkolny Dzień Zwariowanej Fryzury"

  smileyUczniowie popuścili wodze fantazji i nasza szkoła zmieniła się w prawdziwy spektakl fryzjerskiego kunsztu. Dziewczynki prezentowały przeróżne style. Mogliśmy oglądać różnego rodzaju koki, warkoczyki, upięcia a nawet skomplikowane konstrukcje. U chłopców natomiast królowały irokezy, które miały pomysłowe formy i kolory. W ten jesienny dzień w szkole zrobiło się kolorowo i radośnie. Wszystkim gratulujemy kreatywności i ciekawych pomysłów. smileyJury wybrało trzy najciekawsze fryzury, które zostaną nagrodzone darmowymi voucherami do Salonu Fryzjerskiego. Wręczenie nagród oraz przedstawienie zwycięzców nastapi na najbliższym apelu szkolnym. smileyNagrody ufundowała właścicielka salonu, pani Żaneta Kędziora, której serdecznie dziękujemy.

 • Pan "Pytalski" przedstawia...

  30 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole prezesa fundacji „Twórcze myślenie” pana Piotra Sołkiewicza. Już po raz kolejny pan „Pytalski” przeprowadził fascynujący pokaz doświadczeń fizycznych. Tym razem dotyczył on przepływu ładunków elektrycznych i ich wpływu na nasze codzienne życie.

  Uczniowie klasy VIIIa i klas trzecich gimnazjalnych dowiedzieli się, jak wygenerować wysokie napięcie za pomocą generatora Van de Graaffa, jaka jest natura pola elektrostatycznego i jak rozkłada się ładunek na powierzchni przewodnika. Wytwarzali iskrę elektryczną, obserwowali wyładowania atmosferyczne powstające przy użyciu maszyny elektrostatycznej, zapalali świetlówkę umieszczając ją w silnym polu elektrycznym w pobliżu cewki Tesli. Przekonali się również, że płyny ustrojowe organizmów żywych są dobrymi przewodnikami prądu, a ciało człowieka może gromadzić ładunki elektryczne jak kondensator. Prowadzący przypomniał uczniom, że samochód jest dobrym zabezpieczeniem podczas burzy działając jak klatka Faradaya.

Galeria zdjęć

Rok szkolny:

Piątek 14.12.2018

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1
  (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1

Galeria zdjęć