Gmina Kunów

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (+41) 26-12-790

Niedziela 20.08.2017

Niedziela 20.08.2017

Statystyki

liczba odwiedzin: 384529

 

   

                                                                

Wiadomości

 • ...przed nami zasłużone wakacje. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dyrektor szkoły Dorota Opara podsumowała pracę szkoły i wyróżniła najlepszych uczniów. Nagroda Burmistrza MiG w Kunowie powędrowała do Marty Ziemby, podwójnej finalistki wojewódzkich konkursów przedmiotowych, która na zkończenie nauki w klasie VI uzyskała średnią ocen 6,00. Nagrodę wręczył uczennicy burmistrz p. Lech Łodej. Kilkunastoosobowe grono rodziców otrzymało od dyrekcji i uczniów dyplomy oraz upominki w podziękowaniu za wzorcową pracę w Radzie Rodziców.

 • Bądź bezpieczny na wakacjach!

 • 21 czerwca 2017r., na zaproszenie pedagoga szkolnego p.Marka Czuby,  policjant z posterunku Policji w Kunowie mł.asp. Kamil Żuchowski przeprowadził prelekcje dla uczniów  klas II, III i IV . Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w okresie zbliżających się wakacji. Policjant szczególną uwagę zwrócił na zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w domu i gospodarstwie rolnym. Omówił  bezpieczeństwo w ruchu drogowym  oraz przestrzegł przed kontaktami z obcymi osobami. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną. Na zakończenie spotkania funkcjonariusz odpowiadał na pytania dzieci.

 • 19 czerwca 2017r. w budynku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji programu ,,Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Cel główny programu to kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów w oparciu o zasady prewencji nowotworów, zwiększenie zakresu wiedzy uczniów na temat roli stylu życia w profilaktyce nowotworów złośliwych, motywowanie do prowadzenia zdrowego stylu życia. Koordynatorem programu i osobą odpowiedzialną za realizację zadań prozdrowotnych był pedagog szkolny Marek Czuba. Wśród uczniów klas IV-VI przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu prewencji nowotworów w oparciu o materiały przygotowany przez specjalistów ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli pt. „Znajdź swój styl – zdrowo żyj”.  Zajęcia wzbogacone były prezentacją multimedialną: Zdrowo żyjesz – wygrywasz! Uczniowie zostali zapoznani z Zaleceniami Kodeksu Walki z Rakiem. Porady i wskazówki przekazane przez pedagoga uświadomiły dzieciom, że wiele zależy od nich samych. Stan zdrowia każdego człowieka jest rezultatem jego wyborów i stylu  życia w jego rodzinie. Dzięki  zajęciom uczniowie zrozumieli, że zapobieganie nowotworom  nie ogranicza się tylko do życia bez nałogów, zdrowy styl życia to również właściwe odżywianie się, aktywność fizyczna, unikanie stresu, hartowanie organizmu oraz higiena osobista i otoczenia.  Edukacją onkologiczną zostali objęci nie tylko uczniowie, ale również rodzice. Treści prozdrowotne przekazano na spotkaniu z rodzicami.  Zwrócono uwagę na następujące aspekty: zdrowy styl życia, unikanie uzależnień, otyłości i ekspozycji na słońce oraz substancji rakotwórczych oraz przekazano zalecenia Kodeksu Walki z Rakiem.

 • Samorząd Uczniowski przygotował miłą przedwakacyjną niespodziankę dla uczniów klas III. Wzięli oni udział w quizach wiedzowych z matematyki, przyrody i języka polskiego. Najlepsi zdobyli talony na 6 i 5 z tych przedmiotów na dobry start w klasie IV. Gratulujemy i życzymy udanych wakacji!

 • Po raz kolejny nasza szkoła gościła organizatorów i uczestników VI Mistrzostw Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Szachach Powiatu Ostrowieckiego. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa graczy, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nawiększe sukcesy odnieśli uczniowie klas IV, którzy od klasy I biorą udział w programie "Szachy w szkole".

 • 1 września 2017 roku rozpoczyna się reforma edukacji polegająca na zmianie ustroju szkolnego. Dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawowa staje się ośmioletnią szkołą podstawową.

  W związku z powyższym uczniowie kończący klasę szóstą szkoły podstawowej  będą podlegać promocji do klasy siódmej szkoły podstawowej.

 • W dniach 5 - 9.06.2017r. uczniowie klas IVa i IVb przebywali na "Zielonej szkole" w Białce Tatrzańskiej. Podczas 5-dniowego pobytu zwiedzili malownicze miejscowości położone u podnóża Tatr i Pienin: Zakopane, Szczawnicę, Krościenko, Niedzicę, Czorsztyn. W czasie pieszej wędrówki podziwiali wąwóz Homole, lorencowe skały takie jak Gęśla w Pieninach Spiskich, rezerwat przyrody Przełom Białki pod Krempachami. Zdobyli górę Wdżar, Kotelnicę i Gubałówkę. Odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim podziwiając zabytkowe zamki z XIVw. Zwiedzili wystawę przyrodniczą składającą sie z eksponatów różnych zwierząt, również egzotycznych w Krościenku. Podziwiali prace wybitnego rzeźbiarza Władysława Hasiora w galerii sztuki w Zakopanem. Próbowali zdrowotnych wód mineralnych w pijalni wody w Szczawnicy. W miejscowości Dębno koło Brzeska zwiedzili późnogotycki zamek, poznając wystrój takich pomieszczeń jak kaplica, sala koncertowa, kuchnia, spiżarnia, skarbiec. Uczniowie spędzili kilka godzin także w Krakowie, gdzie odkrywali zjawiska fizyczne w Ogrodzie Doświadczeń i spacerowali zabytkowymi ulicami Starego Miasta. We wspomnieniach uczniów pozostanie wieczór regionalny z miejscowymi góralami, wieczór karaoke i kilkugodzinny pobyt na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Opiekunami grupy były panie: Teresa Rokoszna, Donata Ożdżyńska i Katarzyna Pająk.

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (+41) 26-12-790

Galeria zdjęć