Gmina Kunów

(41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie

Wiadomości

• 3 lutego 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie odbył się II Bal Charytatywny zorganizowany przez Radę Rodziców. Jego głównym celem było pozyskanie środków na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne oraz zorganizowanie kącików tematycznych. Na bal przybyli  zaproszeni goście:  Burmistrz Miasta i Gminy Kunów p. Lech Łodej, Przewodniczący Rady Powiatu  p. Jerzy Brożyna, przedstawiciel Zarządu Powiatu p. Przemysław Cielecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie p. Szymon Pająk, radne Rady Miasta- p. Barbara Domagała, p. Jolanta Ożdżyńska oraz p. Zofia Farys , wykładowca WSBiP dr Anna Żelazowska- Przewłoka, przedstawicielki Klubu Kobiet Kreatywnych, dyrekcja i nauczyciele PSP w Kunowie, rodzice i przyjaciele szkoły.

• Ferie zimowe trwają od 12 do 25 lutego 2018 roku.

Życzymy udanego i bezpiecznego zimowego wypoczynku.

• W sobotę 27 stycznia 2018 roku w PSP w Kunowie miało miejsce ważne wydarzenie. Oglądaliśmy adaptację sztuki przez życie napisanej, czyli V Bal Gimnazjalny - spektakl wystawiony przez aktorów Pięknej Mądrości- uczniów klas trzecich gimnazjalnych.

Na uroczystą premierę, która miała miejsce o godz. 1700 w hali sportowej przy ul. Fabrycznej 1, przybyli dostojni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej z Małżonką, Przewodnicząca Komisji Oświaty Barbara Domagała, emerytowana dyrektor Gimnazjum w Kunowie Maria Pająk, ksiądz Damian Zieliński, Katarzyna Stachera, Rada Rodziców: Karolina Kamińska, Anna Kowalik, Małgorzata Jelonek, Sylwester Jedlikowski. Obecna była również dyrektor Dorota Opara, wicedyrektor Małgorzata Kowalska, wicedyrektor Iwona Pomykała, nauczyciele i pracownicy PSP w Kunowie. W rolach głównych wystąpili: gimnazjaliści rocznik 2018, ich rodzice, dyrekcja szkoły i wychowawcy klas trzecich.

• Działania sportowe PSP w Kunowie w I półroczu roku szkolonego 2017/2018:

• Uczniowie PSP w Kunowie z klas IV realizowali od września do grudnia 2017r. Program Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Ręcznej pn. „ Gramy w ręczną”.
    • Kolejnym działaniem sportowym w naszej szkole jest udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion".
    • Szkoła uczestniczy także w projekcie „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej”.
    • Nasza szkoła rozwija także uczniów w
  • 6 lutego społeczność uczniowska w budynku przy ul. Fabrycznej 1 obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu zorganizowany przez pedagoga szkolnego p. Jolantę Salwę. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Akcja służyła propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomieniu z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą było dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo. Uczennica klasy IIIa oddziału gimnazjalnego Gabriela Walkiewicz  wygłosiła apel na temat właściwego korzystania z zasobów internetowych. Podkreśliła, że internet to nie tylko źródło wiedzy, ale także zagrożeń. Każdy ma prawo  do korzystania z sieci w celu samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy, ponosząc jednak pełne konsekwencje swoich działań. Ważnym aspektem jest respektowanie praw drugiej osoby. Z inicjatywy pedagoga szkoła przystąpiła do kampanii „Twórzmy kulturę szacunku w sieci” zorganizowanej przez Centrum Programu Safer Internet i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności, czy odmiennych poglądów skutkuje zagrożeniami cyberprzemocy, hejtem.  Przez miesiąc luty w szkole będą realizowane pogadanki i warsztaty z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w internecie. Ponadto przygotowana gazetka ścienna promowała zagadnienia poświęcone problematyce bezpieczeństwa młodzieży w sieci i przestrzegała przed cyberprzemocą. Młodzież otrzymała jasny przekaz

•  W dniu 30-31.01.2018r. w Szewnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców. W kategorii dziewcząt uczennice klasy VIb i Va Patrycja Chojnacka i Gabriela Piwnik zajęły I miejsce w powiecie. Dzięki temu dziewczęta awansowały do zawodów półfinałowych województwa świętokrzyskiego. W kategorii chłopców uczniowie Jakub Cemerys i Adam Stachera z klasy Vb zajęli VIII miejsce. Chłopcy mają szansę poprawić swój wynik w przyszłym roku, ponieważ są rocznikowo młodsi od pozostałych zawodników i mogą na następnych mistrzostwach jeszcze raz wystąpić w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom Panu Norbertowi Myszkowskiemu i Markowi Pomykale i życzymy dalszych sukcesów.

• W oddziałach gimnazjalnych  rozpoczął się okres spotkań zawodoznawczych dla uczniów klas trzecich. Przed młodzieżą wybór szkoły oraz  przyszłego zawodu.  Aby pomóc uczniom podjąć właściwą decyzję organizowane są spotkania zawodoznawcze z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. W dniu 30 stycznia 2018r. gościliśmy w szkole przy ul. Fabrycznej 1  nauczycieli oraz uczniów ZDZ z Ostrowca Św. Celem inicjatywy było  zaprezentowanie młodzieży gimnazjalnej oferty edukacyjnej szkoły i kierunków kształcenia. Oferta zawodoznawcza została wzbogacona o pokaz samoobrony, który cieszył się wśród gimnazjalistów dużym zainteresowaniem. Spotkanie pomoże uczniom w planowaniu ścieki edukacyjnej i swojej przyszłości.

Rok szkolny:

Niedziela 18.02.2018