Gmina Kunów

(41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie

Wiadomości

• 17 kwietnia 2018 r. w Sali Konferencyjnej OMEGA w siedzibie Targów Kielce S.A. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim. W uroczystości wzięła udział uczennica klasy VIIa PSP w Kunowie Marta Ziemba, która zdobyła tytuł laureatki II Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2017/2018. Marta odebrała pamiątkowy dyplom i medal. Nagrodę wręczył Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Kazimierz Mądzik w towarzystwie wicewojewody p. Andrzeja Bętkowskiego i z-cy dyrektora ŚCDN p. Elżbiety Dudek.

•  Świetlica szkolna uczęszcza na zajęcia czytelnicze do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie w ramach projektu "Cała Polska czyta dzieciom". Badania potwierdzają, że codzienne czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów. Wychowawcy świetlicy wraz z paniami z MGBP cyklicznie prowadzą zajęcia przeznaczone dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Bibliotekarki z oddziału dla dzieci z ogromnym zaangażowaniem wprowadzają dzieci do świata bajek, baśni, legend i opowieści przekonując, że czytanie rozwija samoświadomość i powiększa wiedzę o otaczającym świecie.

• 18, 19, 20 kwietnia 2018 roku - EGZAMIN GIMNAZJALNY

Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych

dla uczniów klas I-VII oraz II gimnazjalnych.

•   12 kwietnia 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty  w Rudzie Śląskiej odbyła się Gala  Finałowa IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck. Wzięła w niej udział uczennica PSP w Kunowie Klaudia Kołodziej, która  wygrała eliminacje wojewódzkie. Recytowała wiersz Marii Rutkowskiej-Kurcyuszowej pt. Piąta.

Swoją obecnością  Galę zaszczyciły m.in. dr Wanda Półtawska, Maria Lelonek, Kamila Sycz, Irena Cyrankiewicz oraz Zdzisława Włodarczyk - byłe więźniarki  Ravensbruck, Auschwitz i obozu w Potulicach. Z wielkim wzruszeniem obejrzały one prezentacje 26 finalistów z całej Polski. Recytacje uczniów  wzbogacone były o etiudy taneczne nawiązujące tematycznie do utworów literackich. Całość tworzyła wzruszające, przejmujące i niepowtarzalne widowisko.

• 13 kwietnia 2018 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św. odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Była to już XLI edycja konkursu. W zmaganiach z wiedzą pożarniczą wzięło udział 36 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu poszczególnych gmin naszego powiatu. Gminę Kunów w grupie szkół podstawowych reprezentował uczeń klasy VIa - Jakub Syta. W eliminacjach powiatowych OTWP Jakub zajął II miejsce. Do konkursu przygotowywała ucznia p. Donata Ożdżyńska. GRATULUJEMY!

• Zakończyła się VI edycja szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz rachunków"  dla klas IV - VI zorganizowanego przez nauczycieli matematyki p. Donatę Ożdżyńską i p. Urszulę Sałapę. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności rachunkowe
    w trzech etapach. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i budził wiele emocji.
    Mistrzami rachunków w roku szkolnym 2017/18 zostali:
    Julian Dwojak - kl. IVb
    Jakub Nowak - kl. IVb
    Patryk Świerta - kl. Va
    Oliwia Mularska - kl. VIa

Filip Gawron - kl.VIb

Wicemistrzowie rachunków to:
    Aleksandra Karbowniczek - kl. IVa
    Kacper Raban - kl. IVc
    Magdalena Czuba - kl. Vb
    Klaudia Major - kl. VIa

Dagmara Rudawska - kl.VIb
    Mistrzowie i wicemistrzowie sprawnego liczenia zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy!

• Pod hasłem "Uśmiechnij się" przebiegał X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III, którego pomysłodawcą i organizatorem jest PSP w Kunowie. Jubileusz był okazją do podsumowania dziesięcioletniej tradycji gminnych spotkań z twórczością polskich poetów piszących dla dzieci. Wśród tematów przewodnich konkursu znalazły się m. in. "Świat rzeczy codziennych", "Przyroda nas zachwyca", "Zwierzaki-cudaki", "Zdrowym być", "Piękna jest nasza Ojczyzna", czy te popularyzujące twórczość Wandy Chotomskiej i Stanisława Jachowicza. Organizatorki konkursu, nauczycielki Monika Sasak, Maria Wójcik i Anna Pikus wraz z dyrektor Dorotą Oparą, przygotowały z tej okazji wspaniały tort, który został podzielony między uczestników i gości.

Rok szkolny:

Wtorek 24.04.2018