• Szkolne Koło Wolontariatu

• Opiekunki Koła: Iwona Pomykała, Małgorzata Jelonek, Alicja Kwapisz.

Uczniowie i ich opiekunowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Hedy "Szarego" w Kunowie cyklicznie pomagają zaprzyjaźnionym zwierzętom. Z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu, z pomocą Samorządu Uczniowskiego, została zorganizowana zbiórka karmy i niezbędnych przedmiotów dla milusińskich z kunowskiego azylu. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom z naszej szkoły.

Mikołajkowe prezenty dla zwierzaków z kunowskiego azylu - Obrazek 1

"Pomagamy zwierzętom leśnym przetrwać zimę"-szkolna akcja wolontariatu

Niespodzianka od serca dla pensjonariuszy z DPS-u.

Z okazji walentynek wolontariuszki z naszej szkoły przygotowały dla pensjonariuszy z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie–Godowie wyjątkowe niespodzianki. Uczennice z klasy VIII a i VII b, należące do Szkolnego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, upiekły ponad 100 słodkich babeczek, które zostały ozdobione walentynkowymi serduszkami. Wolontariuszki przygotowały również serca z napisami zawierającymi miłe słowa, np. „Jesteś wspaniałą osobą”, „Jesteś super!”, „Masz piękny uśmiech”, „Jesteś dobrym człowiekiem”. Spotkanie młodzieży z mieszkańcami DPS-u przebiegło w radosnej i serdecznej atmosferze. Seniorzy byli bardzo wzruszeni, podziękowali naszym uczniom za pamięć, życzliwość i okazywaną im dobroć.

Pani Alicja Kwapisz – opiekunka Szkolnego Koła KSM, jest wdzięczna wolontariuszkom za systematyczną pracę na rzecz osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych.

"Świąteczna Poczta Serdeczności" - akcja charytatywna Szkolnego Koła Wolontariatu.

Tydzień życzliwości

Tolerancja i życzliwość to niezwykle cenne wartości zarówno w relacjach uczniowskich jak i w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić ich znaczenie uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w różnych działaniach. Głównym celem tych działań było uzmysłowienie uczniom, że wzajemna życzliwość i tolerancja to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich.

W ramach obchodów ,,Tygodnia tolerancji'' uczniowie klas I-VIII przemienili szkołę w "krainę życzliwości". Wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki na temat tolerancji i życzliwości. Na korytarzu pojawiła się "tablica pozdrowień", na której przekazywano miłe słowa do wybranych osób. W piątek, ostatniego dnia akcji, Kapituła Orderu Życzliwości wręczyła podziękowania i gratulacje dla najżyczliwszych osób. Trwającej akcji towarzyszył korowód pozdrowień i życzliwości zdominowany kolorem żółtym oznaczającym szczęście, radość i ciepło.

Z radością informujemy, że najżyczliwszymi osobami w klasach I-IV zostali: Lena Szymczyk Ia, Szymek Mróz Ib, Marysia Młot IIa, Iga Ziemba IIb, Jakub Ostatek IIIa, Zosia Karbowniczek IIIb, Ola Surowiec IVa, Nikola Niedbała IVb GRATULACJE!!! Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w Tydzień Tolerancji. Udowodniliśmy, że tolerancja jest w modzie, a każdy z nas jest swego rodzaju projektantem. Jeśli będziemy używać takich materiałów jak miłość, szacunek, zrozumienie i akceptacja to tolerancja będzie niezmienna i ponadczasowa.

Pomoc dla azylu "Podaj łapę"

Nasza szkoła nieustannie pomaga zwierzętom z kunowskiego azylu "Podaj łapę". Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego w organizowanych akcjach charytatywnych zawsze mają na uwadze dobro zwierząt.

Nie inaczej było i tym razem. Uczniowie klas I-IV z ogromnym zaangażowaniem wspierali naszą akcję. Z miłości i troski do naszych czworonożnych przyjaciół zebraliśmy pokaźną ilość karmy i niezbędnych akcesoriów dla zwierząt. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie i dobre serca. Akcję koordynowały: M. Szwagierczak i M. Jelonek.