• Klub Europejski

Agnieszka Olszewska

Aneta Nowak

Językowe zmagania

Miesiąc maj był dla uczniów naszej szkoły miesiącem zmagań na arenie językowej. Wzięli w nich udział przedstawiciele klas III - V.

Najmłodsi wzięli udział w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas III. Największą wiedzą wykazali się:

Uczniowie klas IV sprawdzali swoje umiejętności w zakresie czytania ze zrozumieniem podczas konkursu Master of Reading. Dwie uczennice klasy IVc, Gabrysia Jelonek i Kamila Mikos,  uzyskały maksymalną ilość punktów zajmując I miejsce, II miejsce przypadło w udziale ucz klasy IVb Łukaszowi Kowalskiemu, zaś na III miejscu uplasował się Dominik Kaczor  z klasy IVb .

Uczniowie klas V walczyli o tytuł Mistrza Słuchania, czyli Master of Listening. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy Va, Mateusz Kosiarski. Na II miejscu uplasowała się

Agata Kudas z klasy Vb, a na III - Wiktoria Sadłos z klasy Va.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursów i życzymy dalszych sukcesów!

Organizotarkami konkursów były nauczycielki języka angielskiego, panie Aneta Nowak

i Agnieszka Olszewska.

W szkolne obchody Dnia Wiosny włączył się Szkolny Klub Europejski. Zorganizował konkus "Znasz li ten kraj?", do którego wykorzystał pocztówki pokazywane na wystawie "A Ty co zbierasz?". Podczas konkursu uczniowie odgadywali kraj, z którego pochodziła pocztówka oraz mieli możliwość zaprezentowania swojej wiedzy o krajach całego świata. Wszyscy reprezentanci klas uzyskali znakomite wyniki: Karolina Szymczyk i Patryk Świerta(IVa), Magda Czuba i Mateusz Isser(IVb), Adrian Pastuszko i Kacper Walus(Va), Gabryś Farys i Wiktor Wisznarewski(Vb), Natalka Kędzierska i Maciek Cybula(VIa), Franek Kudelski i Patryk Rynio(VIb). Opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego, p. Agnieszka Olszewska i Aneta Nowak, serdecznie gratulują wspaniałej wiedzy.

W dniach 5-7 października 2016r. trwały szkolne obchody Europejskich  Dni Języków. Celem przedsięwzięcia było zapoznanie z różnorodnością języków w krajach Unii Europejskiej. W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie klas I-VI . Wykonali oni wraz z wychowawcami flagi wybranych krajów oraz napisy informujące o nazwie danego kraju i obowiązującym w nim języku. W czasie trwania akcji uczniowie pozdrawiali się słowem „cześć” w przypisanym im języku. Nie zapomniano oczywiście o języku polskim. Dodatkowo opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego przybliżyły uczniom ciekawostki związane z wybranymi krajami unijnymi, a na zakończenie przeprowadziły krótkie quizy wiedzowe. Inicjatorkami akcji były opiekunki SKE –p. Agnieszka Olszewska i p. Aneta Nowak.

Działalność Szkolnego Klubu Europejskiego skupia się wokół przybliżania uczniom wiedzy na temat Unii Europejskiej. W związku z powyższym 10 grudnia 2015 r. uczniowie klas piątych mieli możliwość uczestniczenia w Eurolekcji przeprowadzonej przez przedstawiciela Punktu Informacji Europejskiej w Kielcach, z którym współpracuje nasza szkoła. Ponadto członkowie klubu, pod kierunkiem opiekunek pani Anety Nowak oraz pani Agnieszki Olszewskiej, przygotowali apel dotyczący praw dzieci w UE pt. "Rzecz o prawach w Unii Europejskiej". W przedsięwzięciu uczestniczyli też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.