• - Obrazek 1

    

   The Bridging Cultures

                                                    https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/3/93/993/74993/b01054654_large.jpg

            Uczniowie  z klas VI i VII będą współpracować ze swoimi kolegami z Estonii, Turcji, Hiszpanii, Rumunii i Albanii w projekcie pt. The Bridging Cultures, który ukierunkowany jest na budowanie pozytywnych relacji pomiędzy różnymi kulturami. Odbywać się to będzie poprzez wymianę informacji na temat regionalnej kuchni, muzyki ludowej i tańca oraz inspirujących postaci z naszych krajów.
   Projekt realizowany jest pod opieką nauczycielki języka angielskiego Małgorzaty Woleckiej i będzie trwał do końca roku szkolnego 2018/2019.

    

    

    

   Strona główna projektu:

   https://live.etwinning.net/projects/project/179401

  •  

    - Obrazek 1               

    Solidarity across Europe

            Młodzież klas starszych naszej szkoły – ósmoklasiści i gimnazjaliści biorą udział w projekcie pt. Solidarity across Europe, którego głównym celem jest budowanie tożsamości europejskiej i solidarności pomiędzy różnymi krajami oraz rozwijanie postaw wolontariackich. Naszymi partnerami będą szkoły z Hiszpanii, Rumunii, Turcji i Słowacji. Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 12 – 16 lat i zakłada korelację takich przedmiotów szkolnych, jak: język angielski, matematyka, informatyka wychowanie fizyczne. Składać się on będzie z następujących etapów:

   1. Zredagowanie  i przeprowadzenie ankiety na temat postaw solidarności
    z innymi narodami wśród mieszkańców naszego miasta.
   2. Analiza wyników przeprowadzonego badania.
   3. Zorganizowanie biegu charytatywngo i wzięcie w nim udziału.

   Projekt realizowany jest pod opieką nauczycielki języka angielskiego Małgorzaty Woleckiej i będzie trwał do końca roku szkolnego 2018/2019.

    

   Strona główna projektu:

   https://live.etwinning.net/projects/project/171882

  • Nastrojowe "Spotkanie z patronem szkoły"

   Nastrojowe "Spotkanie z patronem szkoły"

    

   W ostatnich tygodniach w naszej szkole odbyło się kilka projektów literackich i plastycznych związanych tematycznie z nadaniem szkole imienia Antoniego Hedy „Szarego”. Dzięki nim uczniowie poznali sylwetkę patrona szkoły oraz ciekawe fakty z jego bogatego życiorysu:

   • Uczniowie klas I-III mogli wziąć udział w projekcie rodzinnym „Ilustrowana kartka do patrona szkoły”. Prace przygotowali: z kl. Ia Paweł Budzyń, Kornel Rogacki, Aleksandra Surowiec, Joanna Gorycka, Antoni Graczak i Maja Jedlikowska; z kl. Ib Kinga Kowalik; z kl. IIa  Maja Gałka i Dominik Rej: z kl. IIb Filip Jedynak; z kl. III Jakub Miśkiewicz.
   • Do uczniów klas IV-VI skierowana była propozycja przygotowania kartki z pamiętnika Antoniego Hedy „Szarego”. Kartki napisali: Maja Gierczak(IVb), Oliwia Kaczor(IVc), Amelia Zawicka, Julia Gałka, Ewelina Wawrzosek i Martyna Loranty(Va), Wiktoria Wojciech i Sara Łuczycka(Vb), Gabriela Jelonek, Marlena Salwa, Karolina Dwojak i Kamila Mikos(Vc), Magdalena Czuba i Agata Kudas(VIb).
   • „Jestem dumny, że mamy takiego patrona” to temat listu dla uczniów klas VII i VIII. Wpłynął list Zuzanny Klepner(VIIIb).

   Wszyscy autorzy prac otrzymali podziękowania i upominki.

   We wtorek 3 grudnia b.r. w budynku szkoły przy ul. Szkolnej odbyło się „Spotkanie z patronem szkoły” będące podsumowaniem prowadzonych projektów. Uczestnikami byli uczniowie klas Va,b,c, autorzy prac z klas I-VIII, dyrektor szkoły Dorota Opara i wicedyrektor Iwona Pomykała oraz nauczyciele koordynujący działania: Anna Kiljańska-Myszkowska, Urszula Radomska, Monika Sasak i Katarzyna Smagieł-Dwojak.

   Spotkanie rozpoczęliśmy odczytaniem utworu „Świętokrzyskie Termopile” będącego wierszowaną biografią „Szarego”. Następnie uczniowie zebrani wokół symbolicznego ogniska czytali przygotowane przez siebie prace. Wykazali się w nich ciekawym literackim spojrzeniem na wybrane fakty z biografii generała. Atmosferę partyzanckiej leśnej rzeczywistości stworzyły dary jesieni: liście, żołędzie, gałązki. Klimatu nadały też lampa naftowa i lampiony oraz dekoracja z wykorzystaniem prac plastycznych uczniów.

    Na zakończenie spotkania nauczyciele odczytali fragmenty książki „Wspomnienia „Szarego” pokazujące Antoniego Hedę oczami jego córki Teresy Snopkiewicz.

  • Wycieczka klas ósmych do Warszawy

   Wycieczka klas ósmych do Warszawy

    

   27 listopada 2018r. uczniowie klas ósmych i trzecichgimnazjalnych PSP im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy, zorganizowanej przez Klub Matematyczno – Przyrodniczy „Pryzmat”.

   Zwiedzanie stolicy rozpoczął pobyt na Starych Powązkach – miejscu spoczynku wielu wybitnych Polaków: bohaterów narodowych, którzy oddali życie za Ojczyznę, sportowców, poetów i pisarzy, polityków, ofiar kilku katastrof lotniczych.

   Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli z bliska Pałac Kultury i Nauki, skąd udali się na posiłek do Złotych Tarasów, stanowiących jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych. Potem wszyscy przeszli na Plac Józefa Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza i oddać hołd poległym w walce o niepodległość Polski. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Tu młodzież mogła m.in. podziwiać Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Pomnik Syrenki, Barbakan.  

   Jednym z najważniejszych etapów wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik – ośrodku nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata,uczenie eksperymentowania i wnioskowania. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Młodzież poznawała prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń fizycznych i chemicznych na interaktywnych wystawach, rozwiązywała matematyczne łamigłówki i zagadki.Zapoznała się z mechanizmami funkcjonowania wszechświata,ludzkiego organizmu i różnego typu urządzeń.Wszyscy przekonali się, że wiedza z przedmiotów ścisłych ma bardzo szerokie zastosowanie w otaczającym nas świecie. 

   Uczestnicy oceniają pobyt na wycieczce jako kształcący i bardzo ciekawy. Pogoda i humory dopisywały wszystkim. Młodzież wykazała się dużym zdyscyplinowaniem i wysoką kulturą osobistą. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani wicedyrektor Małgorzata Kowalska oraz p. Renata Gołemska, p. Alicja Kwapisz i p. Edyta Wesołowska.

  • Konkurs plastyczny: Antoni Heda "Szary" - patron naszej szkoły

   Konkurs plastyczny: Antoni Heda "Szary" - patron naszej szkoły

    

   Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie przy ul. Fabrycznej ogłosił konkurs plastyczny w celu pogłębienia wiedzy uczniów na temat życia i patriotycznych dokonań naszego patrona – Antoniego Hedy „Szarego”. Konkursem zostały objęte klasy starsze: III gimnazjalne, VIII, VII i VI. Od października do listopada b.r. młodzież składała prace plastyczne. Dominującą techniką plastyczną okazał się kolaż i rysunek. Poziom artystyczny prac konkursowych był bardzo wysoki, podobnie jak i zainteresowanie samą formą konkursu. Jury – opiekunki SU:   p. Anna Łukawska – Wielguszewska i p. Dorota Skóra oraz członkowie Zarządu SU – rozstrzygnęło konkurs i ustaliło następujący werdykt:

               I miejsce: Ewelina Banasik IIIa G

               II miejsce: Julia Raban IIIa G

                                 Martyna Tuźnik IIIa G

               III miejsce: Weronika Kończak IIIc G

                                  Klaudiusz Pikus IIIa G

               Wyróżnienie: Martyna Szwagierczak  IIIb G

   Członkinie Samorządu Uczniowskiego wykonały pokonkursową wystawę prac plastycznych. Całej społeczności uczniowskiej zaprezentowano najciekawsze i najbardziej oryginalne rysunki i kolaże, które wpłynęły na konkurs. Z całą pewnością powyższe działanie przyczyni się do pogłębienia wiedzy na temat Antoniego Hedy „Szarego” – patrona naszej szkoły. Biblioteka szkolna oraz Samorząd Uczniowski ufundowali dla laureatów i osób wyróżnionych nagrody książkowe, papiernicze oraz słodycze, które wręczyła p. wicedyrektor Małgorzata Kowalska.

  • Zbieramy plastikowe nakrętki

   Zbieramy plastikowe nakrętki - Obrazek 1

    

   Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie przy ul. Fabrycznej, tak jak w poprzednim roku, prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Na drugim piętrze został ustawiony kosz, do którego każdy może je wrzucić. Zarząd SU poinformował o akcji uczniów oraz umieścił w budynku szkoły ogłoszenia.  Korzyści ze zbierania nakrętek jest wiele:

   • pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na rehabilitację, wózki inwalidzkie itp.,
   • segregacja śmieci – plastikowe butelki i opakowania trafiają do odpowiednich pojemników,
   • ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
   • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych – najbardziej wartościowy dla producentów tworzyw sztucznych materiał trafia prosto do przetwórni, która przetwarza je na granulat, z którego wytwarza się rury PCV, opakowania, wiadra budowlane, łopaty do śniegu, grabie, doniczki, obudowy do komputerów, wieszaki na ubrania, itp.,
   • edukacja – młodzi ludzie uczą się segregacji śmieci i dbania o środowisko na konkretach, a ponadto szczytny cel uczy ich wrażliwości społecznej i pomagania innym.
   • Zbieramy plastikowe nakrętki - Obrazek 2
  • Szkolny Dzień Zwariowanej Fryzury

   smiley30 listopada br. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów  z klas I-V do szalonej zabawy pod hasłem "Szkolny Dzień Zwariowanej Fryzury"

   smileyUczniowie popuścili wodze fantazji i nasza szkoła zmieniła się w prawdziwy spektakl fryzjerskiego kunsztu. Dziewczynki prezentowały przeróżne style. Mogliśmy oglądać różnego rodzaju koki, warkoczyki, upięcia a nawet skomplikowane konstrukcje. U chłopców natomiast królowały irokezy, które miały pomysłowe formy i kolory. W ten jesienny dzień w szkole zrobiło się kolorowo i radośnie. Wszystkim gratulujemy kreatywności i ciekawych pomysłów. smileyJury wybrało trzy najciekawsze fryzury, które zostaną nagrodzone darmowymi voucherami do Salonu Fryzjerskiego. Wręczenie nagród oraz przedstawienie zwycięzców nastapi na najbliższym apelu szkolnym. smileyNagrody ufundowała właścicielka salonu, pani Żaneta Kędziora, której serdecznie dziękujemy.

  • Pan "Pytalski" przedstawia...

   Pan "Pytalski" przedstawia...

   30 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole prezesa fundacji „Twórcze myślenie” pana Piotra Sołkiewicza. Już po raz kolejny pan „Pytalski” przeprowadził fascynujący pokaz doświadczeń fizycznych. Tym razem dotyczył on przepływu ładunków elektrycznych i ich wpływu na nasze codzienne życie.

   Uczniowie klasy VIIIa i klas trzecich gimnazjalnych dowiedzieli się, jak wygenerować wysokie napięcie za pomocą generatora Van de Graaffa, jaka jest natura pola elektrostatycznego i jak rozkłada się ładunek na powierzchni przewodnika. Wytwarzali iskrę elektryczną, obserwowali wyładowania atmosferyczne powstające przy użyciu maszyny elektrostatycznej, zapalali świetlówkę umieszczając ją w silnym polu elektrycznym w pobliżu cewki Tesli. Przekonali się również, że płyny ustrojowe organizmów żywych są dobrymi przewodnikami prądu, a ciało człowieka może gromadzić ładunki elektryczne jak kondensator. Prowadzący przypomniał uczniom, że samochód jest dobrym zabezpieczeniem podczas burzy działając jak klatka Faradaya.

    Eksperymenty prowadzone przez pana Piotra to świetne uzupełnienie fundamentalnych zasad i praw poznawanych na lekcjach fizyki oraz dobry sposób na popularyzację tej nauki wśród młodych ludzi. Poprzez wykład, połączony z ciekawymi doświadczeniami, dostrzegają oni głęboki związek tego przedmiotu z innymi naukami, w tym z techniką i medycyną współczesną.

   Pokaz dla uczniów został zorganizowany przez nauczycielkę fizyki Edytę Wesołowską. Uczestniczyły w nim również: wicedyrektor Małgorzata Kowalska oraz Anna Kiljańska-Myszkowska. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Wywoływał nie tylko zdziwienie, czy zaskoczenie, ale niekiedy wręcz niedowierzanie. Był również okazją do pokazania, że fizyka to nie tylko liczby i równania, ale również fascynująca zabawa.

   W kolejnych zajęciach zaplanowanych na 28 stycznia 2019 r. będą uczestniczyć uczniowie klasy VIIIb i klas siódmych.

  • Godzina Kodowania

   Godzina Kodowania

   W dniach 3-9 grudnia nasza szkoła bierze udział w GODZINIE KODOWANIA!

    

  • Świąteczna zbiórka żywności

   Świąteczna zbiórka żywności

    

    

    

   30 listopada i 1 grudnia 2018 roku uczniowie klas ósmych i klasy IIIb gimnazjalnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności.

   Została ona przeprowadzona w lokalnych sklepach: „Robert”, „Koga” i „Delikatesy Centrum”.

   30 listopada w akcji uczestniczyli uczniowie: Natalia Brociek, Zuzanna Mroczkowska, Aleksandra Pikus, Julia Urbańska, Dominik Piwnik i Mateusz Pastuszko pod opieką nauczycieli: Doroty Kurp, Alicji Kwapisz i Andrzeja Kwapisza.

   Natomiast 1 grudnia żywność zbierali: Jakub Żak, Patrycja Kaźmierczyk, Michał Kwaśnik, Filip Myszkowski, Daria Sala, Karolina Adamska i Natalia Deroń. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Małgorzata Kowalska, Dorota Skóra i Renata Gołemska.

   Produkty żywnościowe, pozyskane podczas zbiórki, zostaną przekazane potrzebującym uczniom naszej szkoły.

   Ta niezwykle potrzebna akcja pokazała po raz kolejny, że mieszkańcy Ziemi Kunowskiej potrafią się dzielić tym, co mają i chętnie pomagają innym.

   Świąteczna zbiórka była możliwa dzięki współpracy szkoły ze Świętokrzyskim Bankiem Żywności.

  • Wróżby andrzejkowe

    

   30 listopada 2018 r. uczniowie klas III gimnazjalnych, VIII, VII i  VI mogli uczestniczyć we wróżbach andrzejkowych. W trakcie długich przerw czekały na młodzież niezobowiązujące zabawy, takie jak: serce i szpilki, kubeczki, karteczki z imionami i inne. Przygotowały je Patrycja Chojnacka i Izabela Stochła z kl. VIIb, Weronika Karbowniczek i Julia Raban z kl. IIIaG, Karolina Adamska z kl. IIIbG, Kinga Jałocha i Wiktoria Sałatowska z kl. IIIcG

   Tydzień wcześniej, 22 listopada, młodzież bawiła się na dyskotece andrzejkowej. Dzięki Radzie Rodziców uczniowie mogli zjeść pyszną pizzę.

   Wicedyrektor szkoły: p. Małgorzata Kowalska, Zarząd Samorządu Uczniowskiego: Julia Raban, Weronika Kończak, Patrycja Chojnacka oraz opiekunki: p. Anna Łukawska-Wielguszewska i p. Dorota Skóra dziękują wszystkim za wspólną zabawę!

  • Andrzejki
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
   Tradycyjnie tuż przed andrzejkami, 22 listopada, uczniowie klas I-V spotkali się na zabawie dyskotekowej oraz w Komnacie Wróżb zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i świetlicę szkolną. Rada Rodziców zaprosiła  uczniów, rodziców i nauczycieli do  kawiarenki na pyszne ciasto, kawę i herbatę. Zabawa zgromadziła dużą grupę uczniów i rodziców. Opiekunowie SU, panie  Małgorzata Jelonek, Urszula Radomska i Monika Szwagierczak, dziękują wszystkim za udaną zabawę i miły wieczór. Szczególne podziękowania kierują do Rady Rodziców za aktywny  wkład w  uatrakcyjnienie tego wyjątkowego wydarzenia.
    
   Andrzejki – są Dniem Świętego Andrzeja Apostoła. Andrzejki to najhuczniej świętowany dzień w Szkocji, w kraju, którego patronem jest Św. Andrzej. W Polsce, w wigilię Dnia Świętego Andrzeja albo w tym dniu, zależnie od regionu, wróży się przyszłość, zwłaszcza matrymonialną.
   Święty Andrzej Apostoł znany jest jako brat Św. Piotra. Był uczniem Jana Chrzciciela, a także prowadził działalność misjonarską. Był misjonarzem nad Morzem Czarnym. Został ukrzyżowany na Peleponezie w Patras w dniu 30 listopada 30 roku. Wyrok śmierci został wykonany na krzyżu w kształcie litery X (stąd też nazwa Krzyż Świętego Andrzeja). Święty Andrzej jest patronem Szkocji i Rosji. 
   Według innych hipotez kult świętego Andrzeja wywodzi się z celtyckich i starogermańskich wierzeń, które związane były z postacią Frey. Był to bóg płodności i urodzaju, światła słonecznego a także deszczu. Frey był synem Njorda, władał on również oceanem i wiatrami.
   Andrzejki w Europie są również znane pod nazwą Jędrzejówki i Jędrzejki. To właśnie andrzejki kojarzą nam się z wróżbami dziewczęcymi, które dotyczą małżeństwa i miłości. Tego typu wróżby traktowano jednak bardzo poważnie. Nierzadko wróżba poprzedzana była również modlitwą do świętego Andrzeja. Dziś, zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci jak i dorośli, bawią się w żartobliwe wróżby, najczęściej wspólnie w dużym gronie, na organizowanych zabawach, imprezach, spotkaniach kameralnych, czy w domu w rodzinnym gronie.
  • Certyfikat "Szkoły zdrowego żywienia"

   Certyfikat "Szkoły zdrowego żywienia" - Obrazek 1Od 1 marca do 30 października  2018r . nasza szkoła realizowała zadania ogólnopolskiego konkursu "Szkoła zdrowego żywienia", którego organizatorem  jest Studium Prawa Europejskiego.

   W prowadzenie projektu zaangażowani byli wszyscy nauczyciele oraz uczniowie.  Zrealizowanych zostało  dziewięć obowiązkowych zadań  obejmujących przygotowanie debaty uczniowskiej, sondażu, konwersatoriów, spotkań z rodzicami, zajęć klasowych, pogadanek, wystaw prac plastycznych, dekalogu zdrowego żywienia i szkolnego teatrzyku. Wszystkie zadania dotyczyły zdrowego odżywiania i promocji zdrowego stylu życia. Stopień realizacji zadań oceniała komisja konkursowa.

   Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający pełne zrealizowanie wszystkich założeń programu.

  • Biblioteczne obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień

   „Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”, „Gdy nie masz nic do oferowania, ofiaruj uśmiech”- te przysłowia i inne mądre sentencje towarzyszyły obchodom Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który zorganizowała biblioteka szkolna w dniu 21 listopada 2018r.

   Tego dnia nauczyciel bibliotekarz zachęcał czytelników do współtworzenia plakatu „Poczęstuj się miłym słowem”, który przez cały dzień zapełnił się sympatycznymi słowami, które można kierować na co dzień do szkolnych kolegów i nauczycieli.  Na zaproszenie bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy Va i III, którzy zapoznali się z cytatami wybranymi na ten dzień i tworzącymi gazetkę tematyczną. Rozmawialiśmy o mocy pięknych słów i miłych gestów. Nie zabrakło wystawy „Książek pozytywnych” niosących wartości ponadczasowe, które wzruszają, pokazują dobre wzorce, piękno koleżeństwa i przyjaźni, zachęcają do refleksji. Czytaliśmy więc fragmenty książek „Serce” Edmunda de Amicis, „Bajki filozoficzne” Michaela Piquemal, "Zeszyt w kratkę" ks. Jana Twardowskiego oraz „Malutka czarownica” Otfried Preussler

   To miłe szkolne wydarzenie było okazją do kształtowania u uczniów pozytywnych postaw oraz ukazania im piękna i wartości literatury dziecięcej.

  • Patriotyczne spotkanie młodzieży z pensjonariuszami DPS w Kałkowie - Godowie

   12 listopada 2018r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie – Godowie.

   Wolontariusze ze Szkolnego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod opieką p. Alicji Kwapisz zaprezentowali pensjonariuszom program słowno – muzyczny, który przybliżył trudną drogę narodu polskiego do wolności. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Potem młodzież recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne.

   Scenariusz uroczystości uwzględniał możliwość zaprezentowania umiejętności recytatorskich i muzycznych nie tylko przez uczniów, ale również przez mieszkańców DPS-u. Na koniec najstarsi pensjonariusze podzielili się z młodzieżą swoją wiedzą na temat historii naszej Ojczyzny. Uroczystość przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze.

   Wspólne świętowanie tak wzniosłej rocznicy jeszcze bardziej zintegrowało młodzież i ludzi starszych, często samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych.

  • Konkurs plastyczny SKO - "Mój BANKNOT 100zł"

   Konkurs plastyczny SKO - "Mój BANKNOT 100zł"

   W październiku - miesiącu oszczędzania uczniowie klas I-VI brali udział w konkursie ogłoszonym przez Szkolną Kasę Oszczędności - "Mój BANKNOT 100zł". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu pierwszej strony banknotu według własnego pomysłu. Motywem przewodnim prac była 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprojektowali banknoty z ogromną starannością i z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Na pracach dominowały barwy narodowe i postacie związane z historią Polski. Komisja konkursowa miała ogromny problem z wyborem najpiękniejszych projektów. Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców:

   1 miejsce - Julia Skowrońska kl.IIa, Amelia Zawicka kl. Va

   2 miejsce - Maja Gałka kl. IIa, Oliwia Kaczor kl.IVc

   3 miejsce - Paweł Grudziński kl. Ia, Kacper Wiśniewski kl. Vb

   Wyróżnienia: Ksawery Jakubowski kl.Ib, Julian Dwojak kl. Vb.

   Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody z Banku PKO BP, pod którego patronatem w naszej szkole od wielu lat działa SKO. Projekty banknotów przygotowane przez uczniów można podziwiać na dolnym holu szkoły. Organizatorem konkursu była p. Donata Ożdzyńska - opiekun SKO.

   Konkurs plastyczny SKO - "Mój BANKNOT 100zł" - Obrazek 1Konkurs plastyczny SKO - "Mój BANKNOT 100zł" - Obrazek 2Konkurs plastyczny SKO - "Mój BANKNOT 100zł" - Obrazek 3Konkurs plastyczny SKO - "Mój BANKNOT 100zł" - Obrazek 4

  • UWAGA

   UWAGA

   Spotkania wywiadowcze z rodzicami odbędą się:

   • klasy VI-VIII i III gimnazjalne we wtorek 20.11.2018r., ul. Fabryczna;
   • klasy I-V w środę 21.11.2018r., ul Szkolna. 

    

   Zapraszamy.

  • Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

    

   W piątek 9 listopada społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Uczniowie klas I-V w biało-czerwonym korowodzie przybyli do budynku na ul. Fabrycznej, by wspólnie z młodzieżą z klas starszych celebrować ten wyjątkowy jubileusz.

   Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. W asyście pocztu sztandarowego rozpoczęło ją o godz. 11.11 wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie wszyscy obejrzeli program artystyczny Drogi ku Niepodległej, który w dużej części większość uczniów i nauczycieli miała okazję zobaczyć 4 października podczas uroczystości nadania imienia naszej szkole. Występ zaprezentowany 9 listopada został wzbogacony o treści ukazujące trudne drogi Polaków do wolności oraz wiersze napisane przez uczennice naszej szkoły – Oliwię Skrzatek, Gabrysię Walkiewicz i Julię Raban, które zajęły trzy pierwsze miejsca w wojewódzkim konkursie literackim Patriotyczne Ja.

   Zaprezentowane przez młodych artystów utwory poetyckie oraz piękne pieśni i piosenki patriotyczne wprawiły wszystkich w podniosły nastrój świętowania tej wyjątkowej dla Polaków rocznicy. Niezwykłe emocje i łzy wzruszenia, jakie u wielu wywołał występ, zawdzięczamy: recytatorom - Julii Raban, Klaudii Major, Joasi Słapek, Dominice Podsiadło, Marcie Ziębie, Kindze Gęburze, Oliwii Skrzatek, Ewelinie Banasik, Karolinie Adamskiej, Adrianowi Pastuszce, Wojtkowi Stolarczykowi i Adrianowi Raczyńskiemu oraz solistkom – Wiktorii Sałatowskiej, Zuzi Graczak i pozostałym członkom chóru szkolnego w składzie: Oliwia Skrzatek, Martyna Szwagierczak, Wiktoria Cieślik, Karolina Adamska, Julia Raban, Ewelina Banasik, Patryk Świerta, Maja Kosmala, Natalia Imiełowska, Julia Żak, Katarzyna Milewska, Klaudia Mularska, Ola Wawrzosek, Karolina Szymczyk, Oliwia Sadłos, Julia Różalska, Agata Pastuszko, Oliwia Mularska, Iza Stochła, Mateusz Ryba, Sylwia Deroń, Dominika Podsiadło, Joanna Słapek, Sandra Loranty, Patrycja Chojnacka, Dagmara Rudawska, Klaudia Major. Niezapomnianych przeżyć dostarczyli publiczności najmłodsi artyści: Dominik Rej, Kaja Czub, Marcel Nowak oraz Patrycja Formela.

   Program artystyczny i oprawę plastyczną uroczystej akademii przygotowali nauczyciele: Anna Kiljańska-Myszkowska, Barbara Loranty, Jolanta Sternik, Anna Łukawska-Wielguszewska, Waldemar Mazur, Iwona Buczkowska, we współpracy z Aliną Kopacz-Mrozowską, Katarzyną Pająk i Moniką Szwagierczak. Nad całością czuwała p. wicedyrektor Małgorzata Kowalska.

  • Szkolny Dzień Zwariowanej Fryzury

   Szkolny Dzień Zwariowanej Fryzury

   Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów  z klas I-V do szalonej zabawy pod hasłem "Szkolny Dzień Zwariowanej Fryzury"! 30 listopada (piątek) pokażmy, że jesteśmy pomysłowi i radośni. Niech na naszych głowach zapanuje kolor i fantazja! Dla zwycięzcy nagroda niespodzianka! Zapraszamy do zabawy!

    

  • Dyskoteka Andrzejkowa

   Dyskoteka Andrzejkowa

   Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców zapraszają uczniów klas 1-5 na dyskotekę andrzejkową, która odbędzie się  22 listopada 2018r. w godz. od 16.30 do 19.00. Wstęp płatny 2zł. Wymagana  pisemna zgoda rodziców.

   Wśród atrakcji Komnata Wróżb oraz Kawiarenka. Zapraszamy!

   WZOR_ZGODY_NA_UDZIAL_W_DYSKOTECE.doc

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
   ul.Szkolna 1
   27 - 415 Kunów
  • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1
   (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1

  Galeria zdjęć