• 17 kwietnia 2018 r. w Sali Konferencyjnej OMEGA w siedzibie Targów Kielce S.A. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w województwie świętokrzyskim. W uroczystości wzięła udział uczennica klasy VIIa PSP w Kunowie Marta Ziemba, która zdobyła tytuł laureatki II Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2017/2018. Marta odebrała pamiątkowy dyplom i medal. Nagrodę wręczył Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Kazimierz Mądzik w towarzystwie wicewojewody p. Andrzeja Bętkowskiego i z-cy dyrektora ŚCDN p. Elżbiety Dudek. 

   Uczennicę przygotowywała do konkursu nauczycielka matematyki p.AlicjaKwapisz                                              Gratulujemy!

  • "Cała Polska czyta dzieciom"

    Świetlica szkolna uczęszcza na zajęcia czytelnicze do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie w ramach projektu "Cała Polska czyta dzieciom". Badania potwierdzają, że codzienne czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów. Wychowawcy świetlicy wraz z paniami z MGBP cyklicznie prowadzą zajęcia przeznaczone dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Bibliotekarki z oddziału dla dzieci z ogromnym zaangażowaniem wprowadzają dzieci do świata bajek, baśni, legend i opowieści przekonując, że czytanie rozwija samoświadomość i powiększa wiedzę o otaczającym świecie. 

  • UWAGA!

   18, 19, 20 kwietnia 2018 roku - EGZAMIN GIMNAZJALNY

   Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych

   dla uczniów klas I-VII oraz II gimnazjalnych.

  •             12 kwietnia 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty  w Rudzie Śląskiej odbyła się Gala  Finałowa IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck. Wzięła w niej udział uczennica PSP w Kunowie Klaudia Kołodziej, która  wygrała eliminacje wojewódzkie. Recytowała wiersz Marii Rutkowskiej-Kurcyuszowej pt. Piąta.

               Swoją obecnością  Galę zaszczyciły m.in. dr Wanda Półtawska, Maria Lelonek, Kamila Sycz, Irena Cyrankiewicz oraz Zdzisława Włodarczyk - byłe więźniarki  Ravensbruck, Auschwitz i obozu w Potulicach. Z wielkim wzruszeniem obejrzały one prezentacje 26 finalistów z całej Polski. Recytacje uczniów  wzbogacone były o etiudy taneczne nawiązujące tematycznie do utworów literackich. Całość tworzyła wzruszające, przejmujące i niepowtarzalne widowisko.

   Ńa zakończenie uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia wysłuchali wykładu dr Wandy Półtawskiej, byłej więźniarki obozu w Ravensbruck, na której naziści dokonywali pseudomedycznych eksperymentów.

               Wszyscy finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki, książki autorstwa W. Półtawskiej, B. Chrostowskiej, M. Rutkowskiej- Kurcyusz oraz piękne  dyplomy podpisane m.in. przez Małżonkę Prezydenta RP Agatę Kornhauzer-Dudę, dr Wandę Półtawską, Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka. Nagrodą dla  uczestników Gali oraz ich nauczycieli  jest  wspólny wyjazd do Niemiec - Miejsca Pamięci KL Ravensbruck oraz do Berlina w dniach 18-21 maja 2018 roku.

                           Udział w konkursie był dla młodzieży wyrazem pamięci  o ofiarach zamordowanych w KL Ravensbruck oraz ocalałych byłych więźniarkach obozu. Jak powiedziała w czasie Gali M. Lorens, pomysłodawczyni konkursu, córka  śp. Więźniarki KL Ravensbruck Katarzyny Matei: „W Miejskim Centrum Kultury  spotkały się cztery pokolenia, które stworzyły most pamięci”.

   Jesteśmy dumni, że w tym spotkaniu uczestniczyła  uczennica naszej szkoły  Klaudia Kołodziej oraz jej  opiekunka  Jolanta Sternik.

  • OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" - eliminacje powiatowe

   13 kwietnia 2018 r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św. odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Była to już XLI edycja konkursu. W zmaganiach z wiedzą pożarniczą wzięło udział 36 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu poszczególnych gmin naszego powiatu. Gminę Kunów w grupie szkół podstawowych reprezentował uczeń klasy VIa - Jakub Syta. W eliminacjach powiatowych OTWP Jakub zajął II miejsce. Do konkursu przygotowywała ucznia p. Donata Ożdżyńska. GRATULUJEMY!

  • MISTRZ RACHUNKÓW

   Zakończyła się VI edycja szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz rachunków"  dla klas IV - VI zorganizowanego przez nauczycieli matematyki p. Donatę Ożdżyńską i p. Urszulę Sałapę. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności rachunkowe
   w trzech etapach. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i budził wiele emocji.
   Mistrzami rachunków w roku szkolnym 2017/18 zostali:
   Julian Dwojak - kl. IVb
   Jakub Nowak - kl. IVb
   Patryk Świerta - kl. Va
   Oliwia Mularska - kl. VIa

   Filip Gawron - kl.VIb

   Wicemistrzowie rachunków to:
   Aleksandra Karbowniczek - kl. IVa
   Kacper Raban - kl. IVc
   Magdalena Czuba - kl. Vb
   Klaudia Major - kl. VIa

   Dagmara Rudawska - kl.VIb
   Mistrzowie i wicemistrzowie sprawnego liczenia zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy!

    

  • Pod hasłem "Uśmiechnij się" przebiegał X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III, którego pomysłodawcą i organizatorem jest PSP w Kunowie. Jubileusz był okazją do podsumowania dziesięcioletniej tradycji gminnych spotkań z twórczością polskich poetów piszących dla dzieci. Wśród tematów przewodnich konkursu znalazły się m. in. "Świat rzeczy codziennych", "Przyroda nas zachwyca", "Zwierzaki-cudaki", "Zdrowym być", "Piękna jest nasza Ojczyzna", czy te popularyzujące twórczość Wandy Chotomskiej i Stanisława Jachowicza. Organizatorki konkursu, nauczycielki Monika Sasak, Maria Wójcik i Anna Pikus wraz z dyrektor Dorotą Oparą, przygotowały z tej okazji wspaniały tort, który został podzielony między uczestników i gości.

   Gośćmi konkursu byli: burmistrz Miasta i Gminy  Kunów Lech Łodej, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Gaj, z PSP w Kunowie dyrektor Dorota Opara, wicedyrektor Iwona Pomykała i Małgorzata Kowalska. W jury zasiadły: radne Barbara Domagała i Jadwiga Banasik, które już po raz kolejny w ten sposób wspierają konkurs,  oraz przedstawicielka „Kobiet Kreatywnych” pani Wanda Lisowska.

   Jak powiedziała W. Chotomska, poeta dla dzieci jest lekarzem, króry na receptach wypisuje "uśmiech". 11 kwietnia 2018r23 uczestników ze szkół w Janiku, Nietulisku Dużym, Wymysłowie i Kunowie podjęło się trudnego wyzwania prezentacji wiersza utrzymanego w żartobliwej formie, z humorystyczną puentą. Było radośnie, a dobór wierszy i ich dziecięca interpretacja zachwyciły widownię.

   Nagrodzeni uczniowie:

   Kategoria klas I:

   1. Pola Mucha- ZSP w Janiku
   2. Dominik Rej – PSP w Kunowie
   3. Bartosz Jelonek – PSP w Kunowie

   Wyróżnienia: Oliwier Sierpień i Filip Jedynak z PSP w Kunowie

    

   Kategoria klas  II:

   1. Ernest Wójcik - SP w Nietulisku Dużym i Aleksandra Klepacz - SP w Wymysłowie
   2. Bernard Łapa - SP w Wymysłowie
   3. Martyna Stachula – ZSP w Janiku

    

   Kategoria klas III:

   1. Karol Stępniewski – SP w Wymysłowie
   2. Krzysztof Falasa –PSP w Kunowie
   3. Maksymilian Banasik – SP w Janiku
   4. Wyróżnienia:  Amelia Kucharska i Oliwia Kaczor  – PSP w Kunowie oraz Oliwier Bugajski- SP w Wymysłowie.

   Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze od burmistrza Lecha Łodeja oraz dorodne jabłka od jury. Podziękowania dla Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie za udostępnienie pomieszczeń do organizacji konkursu.

  • Regulamin X Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III "Uśmiechnij się"

  • WESOŁYCH ŚWIĄT!

   Wiosenna przerwa świąteczna:

   od 29 marca do 2 kwietnia 2018 r.

  •  

               24 marca 2018 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie odbyło się VII GRAND PRIX Amatorów Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym. W zawodach uczestniczyło 35 zawodników z: Kielc, Buska, Jędrzejowa, Starachowic, Tarnobrzega, Sandomierza, Opatowa i Kunowa. Czołówka tenisistów amatorów, rozegrała już sześć turniejów z cyklu Grand Prix. Mecze w I fazie rozgrywane były w grupach system „każdy z każdym” do 3 setów wygranych., a następnie systemem rosyjskim. Rozegrano również turniej pocieszenia dla zawodników, którzy odpadli z rywalizacji po meczach grupowych.

               Turniej rozpoczął się pokazem tańca latynoamerykańskiego, który zaprezentowała uczennica PSP w Kunowie Julia Kutera i jej partner Sebastian Sitek.

   W kategorii kobiet:

   I miejsce zajęła MARZENA MŁYŃCZAK

   II miejsce zajęła            KATARZYNA MATLIŃSKA

   III miejsce zajęła          SYLWIA MIJAS

   W kategorii mężczyzn:

   I miejsce zajął ŁUKASZ KASPROWICZ

   II miejsce zajął             JAKUB ŁOCH

   III zajął                        TOMASZ TETLA

   IV miejsce zajął          TOMASZ WITKOWSKI

               Dla najlepszych zawodników puchary i nagrody rzeczowe ufundował Burmistrz Kunowa- Lech Łodej, a dyplomy- Świętokrzyski Związek Tenisa Stołowego.

   Poziom sportowy turnieju był wysoki. Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności techniczne. Mecze były wyrównane, a większość pojedynków kończyła się wynikiem 3:2, podkreśla organizator turnieju Maciej Dziedzic.

   Zmagania tenisistów obserwowali zaproszeni goście:

   • Burmistrz Miasta i Gminy Kunów – Lech Łodej
   • Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego- Marek Bilski
   • Radni Rady Miasta Kunowa- Piotr Bek, Stanisław Pożoga
   • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie- Dorota Opara
   • Piotr Frańczak- sponsor drużyny STS „Zgoda” Janik

   i sympatycy tenisa stołowego.

   Bardzo dobra organizacja imprezy i miła sportowa atmosfera sprawiły, że uczestnicy VII GRAND PRIX Amatorów w Tenisie Stołowym wyjechali z Kunowa zadowoleni i spełnieni sportowo.

  • Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!

   Samorząd Uczniowski klas 1-6 podsumował konkurs " Najpiękniejsza kartka i pisanka wielkanocna".

   W kategorii KARTKA WIELKANOCNA jury nagrodziło:

   I miejsce Oliwia Kaczor

   II miejsce Magdalena Trzaskowska i Aleksandra Cholewińska

   III miejsce Rozalia Wrona.

   Jury przyznało również wyróżnienia, które zdobyli:

   Oskar Urbanik, Piotr Starczewski, Jakub Miśkiewicz.

   W kategori PISANKA WIELKANOCNA nagrodzono:

   I miejsce Oliwier Sierpień

   II miejsce Zuzanna Poremska

   III miejsce Nicola Ziółkowska

   Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

    Adam Jedynak, Marcel Nowak, Wiktoria Dwojak.

   Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Gratulujemy!

  •  

   22marca 2018 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie odbyły się X Mistrzostwa Kunowa  w Tenisie Stołowym. W turnieju uczestniczyło 90 zawodniczek i zawodników. Zawody rozgrywano w kategorii szkół podstawowych klas IV –VI oraz VII  i klas gimnazjalnych.

    Impreza ta cieszy się  od wielu lat dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców Kunowa. Głównym celem rozgrywek było wyłonienie mistrzów Kunowa w tenisie stołowym w poszczególnych kategoriach  na rok 2018, popularyzacja tenisa stołowego, integracja środowiska, a także zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.

               W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście : Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej, pani wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej - Małgorzata Kowalska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie – Piotr Bek.

   Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco: w kategorii szkół podstawowych dziewcząt klas IV – VI  zwyciężyła: Piwnik Gabriela ze SP w Kunowie, II miejsce zajęła Chojnacka Patrycja –SP  Kunów,  III- Żak Wiktoria ZSP Janik. Następne miejsca zajęły: Gębusia Marzena ZSP Janik, Kaptur Martyna ZSP Janik, Żak Paulina ze SP w Nietulisku oraz Jeleńska Karolina ze SP w Nietulisku. Wśród chłopców kategorii klas IV- VI : I miejsce zajął: Kaptur Mateusz z ZSP w Janiku,  II miejsce- Krzemiński Jan z ZSP w Janiku, zaś III –Gronkowski Kamil również z ZSP w Janiku .Kolejne miejsca zajęli: Stachera Adam ze SP w Kunowie, Sadłos Sebastian z ZSP w Janiku, Cemerys Jakub ze SP w Kunowie oraz Stojek Damian, również ze SP w Kunowie. W kategorii dziewcząt starszych zwyciężyła: Gałka Karolina z PSP w Kunowie ,  II miejsce zajęła Kapusta Natalia z PSP w Kunowie  III – Jedynak Małgorzata z PSP w Kunowie Następne miejsca zajęły: Pastuszka Zuzanna, Kończak Alicja , Kutera Julia oraz Iwoła Aleksandra. Dziewczęta uczęszczają do PSP w Kunowie. Wśród chłopców klas starszych  I miejsce zajął: Ćwiek Konrad, II –Gębusia Filip, III-Gębusia Bartłomiej następnie: Gębusia Mateusz z ZSP w Janiku, Świercz Paweł, Ostatek Sebastian oraz Żak Jakub, uczniowie PSP w Kunowie. Najlepszym zawodnikom pamiątkowe statuetki, medale oraz dyplomy wręczyli : Burmistrz Miasta Ii Gminy Kunów – Lech Łodej oraz wicedyrektor PSP w Kunowie p. Małgorzata Kowalska. 

   Rywalizacja trwała kilka godzin, zawodnikom nie brakowało ani zapału ani umiejętności. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Zawody odbyły się w miłej i sympatycznej atmosferze. Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego PSP w Kunowie: Jolanta Gutwin, Maciej Dziedzic, Marek Pomykała i Norbert Myszkowski. Sędzią głównym  był p. Ireneusz Krześniak.

  • Konkurs recytatorski w Kielcach rozstrzygnięty!

    

    W Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach 14 marca 2018 r. odbyły się eliminacje dla województwa świętokrzyskiego IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Wzięło w nich udział 48 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

   Jury w Kielcach: Anna Antoniewicz i Bartłomiej Cabaj oraz przedstawiciel IPN Marek Jończyk, wyłoniło trzy finalistki. Wśród nich, na pierwszym miejscu, znalazła się uczennica naszej szkoły Klaudia Kołodziej. Serdecznie gratulujemy jej tego sukcesu!

   Klaudia wraz z opiekunką, nauczycielką języka polskiego Jolantą Sternik, 14 kwietnia weźmie udział w Gali Finałowej w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej, a w dniach 18-21 maja 2018 r. odwiedzą Miejsce Przestrogi i Pamięci Ravensbrück w Niemczech.

            Organizatorami konkursu, odbywającego się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser- Dudy, są IPN, Stowarzyszenie Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück oraz Miasto Ruda Śląska. A został on zainspirowany Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej z 30 marca 2011 r. ustanawiającą kwiecień miesiącem pamięci o ofiarach niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück.

            Za Klaudię będziemy trzymać kciuki 14 kwietnia, kiedy weźmie udział w Gali Finałowej!

  • Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej

   Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej - Obrazek 1W dniu 10 marca br. odbyło się uroczyste zakończenie projektu Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej połączone z przekazaniem zestawów szachowych wybranym szkołom oraz turniejem szachowym zorganizowanym dla nauczycieli. Projekt, realizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach, kierowany był do nauczycieli szkół podstawowych naszego województwa.
               Z naszej szkoły w tym projekcie brało udział 3 nauczycieli: Teresa Rokoszna, Iwona Pomykała, Marek Pomykała. Nauczyciele otrzymali certyfikaty. W rozgrywkach szachowych zdobyli punkty, które uprawniają do otrzymania kategorii szachowej. Pani Iwona Pomykała zdobyła V kategorię, a Pan Marek Pomykała IV kategorię szachową. Dzięki temu,że nasi nauczyciele brali udział w szkoleniu, otrzymaliśmy 8 zestawów do gry w szachy oraz zegar szachowy, którego jeszcze szkoła nie posiadała. 

    

  • PATRIOTYCZNE JA

    

              9 marca w czasie obchodów Tygodnia Kultury Języka został rozstrzygnięty Konkurs Literacki na Wiersz "Patriotyczne Ja", w którym wzięli udział  uczniowie naszej szkoły. Jego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Św.

               Konkurs zorganizowano w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem poetyckich zmagań było pokazanie, jak młode pokolenie dziś pojmuje i chce realizować miłość do ojczyzny.

               W czasie podsumowania okazało się, że piękne utwory napisane przez trzy uczennice z klas gimnazjalnych PSP w Kunowie zostały ocenione najwyżej. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Skrzatek z kl. IIa, która napisała wiersz pt. Polsko, Ojczyzno moja… Miejsce drugie przypadło w udziale Gabrieli Walkiewicz z kl. IIIa za utwór Najcenniejsza. Na miejscu trzecim znalazła się Julia Raban z kl. IIa z wierszem Patriotyczne Ja.

               Podczas uroczystej gali zwycięzcom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i ciekawe nagrody. Podziękowania otrzymały również nauczycielki – p. Barbara Loranty za merytoryczną opiekę nad uczennicami z kl. IIa i p. Jolanta Sternik – opiekunka uczennicy z kl. IIIa.

               Na zakończenie uroczystości autorzy zwycięskich i wyróżnionych wierszy czytali je głośno przed zgromadzoną publicznością.

    

  • Nadeszła kalendarzowa wiosna, jednak nie przyniosła ze sobą wyraźnego ocieplenia. Dla miłośników nart to ostatnia okazja, by popróbować swoich sił na stoku. Dlatego 22 marca 2018r. grupa 51 uczniów z klas I-VI spędziła dzień na nartach w Bałtowie. Początkujący, pod opieką instruktorów, poznawali podstawy jazdy na nartach, a pozostali szlifowali technikę oraz aktywnie spędzali czas na trzech trasach narciarskich. Organizatorem i opiekunem grupy była p. Katarzyna Pająk, krórą wspomagali na stoku nauczyciele Monika Sasak, Małgorzata Jelonek i Marek Czuba oraz opiekun Rafał Jałocha.

  • do zakupu ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli PSP w Kunowie.

   Można będzie je nabyć podczas IV Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego przez Burmistrza MiG w Kunowie oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kunowie,

   który odbędzie się 25 marca 2018r. w godz. 9.00-14.00 w budynku PSP w Kunowie.

   Naszą ofertę mogą Państwo obejrzeć w zakładce "Album fotograficzny".

  • Lekcja na temat polskiego parlamentaryzmu

   20 marca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie odbył się konkurs dla młodzieży, którego organizatorem było  Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, z inicjatywy i we współpracy z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Kryjem.

   Został on poprzedzony wykładem połączonym z prezentacją multimedialną. Prelekcja wzbogaciła wiedzę uczniów na temat historii i współczesnego funkcjonowania polskiego parlamentaryzmu, zadań i uprawnień Sejmu oraz Senatu i trybu ustawodawczego.

   W konkursie wzięło udział 53 uczniów z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych. Testy konkursowe przygotowali i przeprowadzili pracownicy Wszechnicy Sejmowej: p. Monika Srzednicka-Raczkowska i p. Ireneusz Nowak.
   W sprawnym przebiegu konkursu pomagały: dyrektor biura Posła RP Andrzeja Kryja p. Sylwia Kula i asystentka Posła RP p. Magdalena Soboń. Największą wiedzą wykazali się uczniowie: Kamil Karbowniczek z klasy VIIb, Karolina Sławek z klasy IIIa i Aleksander Ulik z klasy IIc. Uczniowie Ci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Marszałka Sejmu. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców będzie udział w wycieczce do Sejmu RP, której organizatorem jest Poseł na Sejm RP Andrzej Kryj. Planowana jest ona w czerwcu bieżącego roku. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz materiały promocyjno-edukacyjne Sejmu.

   Ze strony szkoły o sprawną organizację i przebieg zmagań konkursowych zadbali: wicedyrektor Małgorzata Kowalska oraz nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Janusz Sternik. Honory gospodarza tego ważnego wydarzenia pełniła dyrektor PSP w Kunowie Dorota Opara.

  • Wiosno! Wiosno! Gdzie jesteś?  krzyczały pierwszaki, bo wiosna w tym roku zgubiła chyba do nas drogę. Postanowiliśmy mimo wszystko Barwnym Korowodem oraz strojami w kratę uczcić Pierwszy Dzień Wiosny w kalendarzu. Było głośno i wesoło. Pomimo chłodu za oknem w szkole panowała gorąca atmosfera. Nawoływaniom wiosny, śpiewom i pląsom nie było końca. I przekonaliśmy ją. Jest!

   WITAMY CIĘ WIOSNO!

   Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w Powitanie Wiosny na wesoło :)

  • Góra Grosza

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Nasza szkoła kolejny juz raz przystapiła do akcji Towarzystwa Nasz Dom - Góra Grosza. Akcję realizował w szkole od 27 listopada 2017r do 2 stycznia 2018r. Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pani Małgorzaty Jelonek i pani Urszuli Radomskiej- opiekunek SU.

   Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

   Udało nam sie zebrać 158,51 zł , które przekazaliśmy do organizatora.

   Chcemy pomagać! Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli grosik do tej szlachetnej  akcji.

    

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
   ul.Szkolna 1
   27 - 415 Kunów
  • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1
   (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1

  Galeria zdjęć