• O projekcie

• Rok szkolny 2019/2020

Konkurs „Z Panem Scratchem za pan brat”. Czwarta edycja

Zapraszamy chętnych uczniów do konkursu z programowania w Scratch. Szczegóły konkursu oraz niezbędne formularze poniżej. Zgłoszenia  do konkursu należy dokonać u nauczyciela informatyki, pani Urszuli Radomskiej.

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Departament IT Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w czwartej edycji konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat". Konkurs związany jest z programowaniem w języku Scratch i objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Cele

• Podniesienie świadomości znaczenia i rangi informatyki w życiu zawodowym i społecznym.
          • Upowszechnienie nauki programowania w szkołach województwa świętokrzyskiego.
          • Zwiększenie zainteresowania uczniów programowaniem.
          • Rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach

• Kategoria I – uczniowie klas IV–VI szkół podstawowych;
          • Kategoria II – uczniowie klas VII–VIII szkół podstawowych.

Tematy prac konkursowych

• Kategoria I
          • Wykonanie w programie Scratch 3.0 multimedialnej prezentacji z elementami animacji na temat: „Trzy wynalazki minionego stulecia, które Twoim zdaniem najbardziej zmieniły świat. Uzasadnij swój wybór".
          • Kategoria II
          • Wykonanie w programie Scratch 3.0 gry edukacyjnej na temat: „Naukowe zagadki i tajemnicze zjawiska wokół nas".

Harmonogram Konkursu

Przygotowanie prac przez uczniów - do 8 kwietnia 2020 r.

Ocena prac przez Szkolne Komisje Konkursowe i przesłanie najlepszych do Komisji Wojewódzkiej - do 17 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenie listy finalistów - do 15 maja 2020 r.

Finał Konkursu - do 5 czerwca 2020 r.

W Konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje w Regulaminie Konkursu.

Rok szkolny: 2016/17, 2017/18

Koordynator: Urszula Radomska

Druga edycja konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat" 2018
          scratchŚwiętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w drugiej edycji konkursu „Z Panem Scratchem za pan brat”.

Konkurs związany jest z programowaniem w języku Scratch i objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Cele Konkursu
          • Upowszechnienie nauki programowania w szkołach województwa świętokrzyskiego.
          • Zwiększenie zainteresowania uczniów programowaniem.
          Konkursu przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach
          • Kategoria I – uczniowie klas I–III szkół podstawowych.
          • Kategoria II – uczniowie klas IV–VII szkół podstawowych.
          Tematy prac konkursowych:
          • Kategoria I: Wykonanie w programie Scratch multimedialnej prezentacji na temat „Polska – moja ojczyzna”.
          • Kategoria II: Wykonanie w programie Scratch pracy będącej grą edukacyjną na temat „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
          Harmonogram Konkursu:

Przygotowanie prac przez uczniów

Do 5 kwietnia 2018 r. r

Do 18 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenie listy finalistów

Do 18 maja 2018 r.

Finał Konkursu

Czerwiec 2018 r.

W Konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie Konkursu. Serdecznie zapraszamy!

„Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków"

Projekt adresowany jest przede wszystkim do uczniów świętokrzyskich szkół, w szczególności szkół podstawowych. Jednak ze względu na planowane zmiany w nauczaniu przedmiotów informatycznych adresatami są również nauczyciele, którzy chcą podnieść swoje kompetencje i aktywnie uczestniczyć w procesie upowszechniania nauki programowania. Kolejnymi adresatami Projektu są szkoły, które włączając się w jego realizację, mogą aktywnie uczestniczyć w procesie popularyzacji informatyki i programowania poprzez prezentację własnej aktywności w tym obszarze. W ramach Projektu planowane są różnorodne działania w zależności od odbiorców. Jednym z celów tych działań jest przygotowanie uczniów do udziału w konkursie „Z Panem Scratchem za pan brat" oraz innych konkursach informatycznych prowadzonych na terenie kraju i poza jego granicami. Uczniów zapraszamy na warsztaty programowania robotów Lego Mindstorms. Nauczycielom proponujemy udział w różnych formach doskonalenia związanych z nauką programowania. Uczestnikom szkoleń umożliwimy wymianę doświadczeń w ramach sieci współpracy opartej na platformie e-learningowej.

Projekt objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Organizatorem projektu „Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków" jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Biurem Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Cele Projektu

• Upowszechnienie nauki programowania w szkołach województwa świętokrzyskiego.
          • Zwiększenie zainteresowania uczniów programowaniem poprzez udział w konkursach.
          • Poszerzenie kompetencji nauczycieli związanych z nauczaniem programowania.
          • Popularyzacja różnych działań związanych z programowaniem, prowadzonych przez organizacje i instytucje krajowe oraz zagraniczne.