• Nagłówek

• Uczniowie z klas trzecich PSP im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie 6 grudnia 2023r. brali udział w turnieju piłki ręcznej zorganizowanym przez ŚZPR w Chęcinach w ramach programu "GRAMY W RĘCZNĄ"

Gramy w ręczną

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie została zakwalifikowana do VI edycji „Gramy w Ręczną”. Program promujący szczypiorniaka to wspólna inicjatywa Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Od września 2022r. realizujemy program gier i zabaw z piłką ręczną dla klas I – III, w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego, uczniowie rozwijają podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną.

W ramach programu szkoła otrzymała sprzęt sportowy: 10 piłek do gry oraz koszulki dla wszystkich uczestników.

Bardzo się cieszymy, że uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, jak również spędzać czas wolny zdrowo i przyjemnie.

Rok szkolny:2016/17

Realizator: UKS przy PSP w Kunowie

Prowadzący zajęcia: Norbert Myszkowski, Marek Pomykała

UKS przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie  od roku 2013 do chwili obecnej realizuje       zadanie  pod nazwą: "Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży w formie szkolenia    w piłce ręcznej",w ramach  dotacji UMiG w Kunowie.

Zajęcia odbywają sie dwa razy w tygodniu. Uczestniczy w nich 25 dziewcząt z klas IV -VI PSP w Kunowie

Projekt zakłada:

1.Zapoznanie ćwiczących z podstawowymi przepisami piłki ręcznej.
          2.Poznanie przez ćwiczącego dużego zasobu gier i zabaw przygotowujacych do gry w piłke ręczną.
          3.Poznanie techniki biegu, oraz sposobu poruszania się na boisku do piłki ręcznej.
          4.Zapoznanie ćwiczącego zasadami i wdrożenia go do „sportowego trybu życia”.

Zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami gry w zakresie:

• wymiarów boiska i bramki
          • znaczenia linii na boisku,
          • gestykulacji i sygnalizacji sędziego,
          • podstawowych przepisów związanych z grą piłką.

IVGminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

13 grudnia 2017 r. hala sportowa PSP w Kunowie była miejscem IV Gminnego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt  Szkół Podstawowych z terenu gminy. Tradycyjne w czasie Mikołajek UKS przy PSP w Kunowie organizuje podsumowanie roku sportowego tym ważnym wydarzeniem.

W tym roku w turnieju wzięło udział pięc drużyn.  Cztery drużyny reprezentowały PSP Kunów oraz jedna drużyna z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Janiku.

Zwycięzcą Turnieju została drużyna klas VII PSP w Kunowie. Na miejscu drugim uplasowały się dziewczęta z Janika , a na trzecim PSP Kunów kl. VIb.Zwycięskie drużyny otrzymały puchary,  medale i dyplomy.

Zawodniczkami turnieju zostały:  Patrycja Chojnacka PSP Kunów, Natalia Buczkowska ZSP w Janiku,

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

III Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

7 grudnia 2016 r. hala sportowa Gimnazjum w Kunowie była miejscem III Gminnego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt  Szkół Podstawowych. Tradycyjne w czasie Mikołajek UKS przy PSP w Kunowie finalizuje tym turniejem realizację  działania pod nazwą : „Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży w formie szkolenia w piłce ręcznej”. Impreza sportowa jest  współfinansowana z dotacji UMiG w Kunowie. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej.

W turnieju wzięło udział cztery drużyny z PSP w Kunowie. Zwyciężczyniami rozgrywek została drużyna kl. VIa, na miejscu drugim uplasowała się drużyna z kl. VIb, miejsce trzecie zajęły zawodniczki z kl. VB, a czwarte z Va.

Dziewczęta pokazały duże umiejętności i wolę walki.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary,  medale, dyplomy oraz pamiątkowe koszulki. W turnieju wyłoniono trzy najlepsze zawodniczki, którymi zostały: Eliza Gulba  z kl VIaPatrycja Chojnacka z kl. Vb . Najlepszymi bramkarkami  zostały Zuzanna Wojtala z kl. VIa i Joanna Słapek z kl. VB.

Organizatorzy dziękują za wsparcie finansowe Burmistrzowi Lechowi Łodejowi, który w sposób znaczący wsparł imprezę. Podziękowania należą się również: dyrektorom  szkół, Komisji Oświaty oraz rodzicom zawodników.

Zarząd UKS dziękuje pani  Dyrektor Gimnazjum w Kunowie Marii Pająk za udostępnienie hali sportowej oraz Pani Elizie Gałęzi za opiekę medyczną w trakcie turnieju.

Szczególne podziękowania należą się trenerom: Markowi Pomykale i Norbertowi Myszkowskiemu za przygotowanie dziewcząt do turnieju, a także Zarządowi UKS za koordynację przebiegu zawodów.