Świetlica

  Świetlicowe wiadomości

  Co słychać w świetlicy szkolnej...

  Warsztaty rzeźbiarskie

  6 grudnia 2016 r. świetlica szkolna zorganizowała warsztaty rzeźbiarskie dla uczniów. Tajniki warsztatu rzeźbiarskiego przekazywał uczniom p. Eugeniusz Cierluk.

  Wróżby, zabawy...

  Wspólnym przedsięwzięciem Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i świetlicy szkolnej PSP w Kunowie była organizacja zabawy andrzejkowej 24.11.2016r. Uczniowie doskonale bawili się przy najnowszych utworach i w świetle laserów. Ich rodzice mogli w tym czasie porozmawiać, wypić kawę, herbatę lub zjeść ciasto w kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców. Sala świetlicowa na ten wieczór przemieniła się w salę wróżb, gdzie każdy młodszy i starszy uczestnik zabawy mógł powróżyć sobie w tradycyjny lub nowoczesny sposób: było losowanie imion, wróżby z kart, czy ciasteczka z przepowiedniami. Dyrekcja i Samorząd Uczniowski serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie szkolnych andrzejek oraz sprawującym opiekę nad uczniami podczas zabawy.

  Nasi rodzice mają ciekawe zawody !

  15 listopada 2016 roku uczniowie PSP w Kunowie mogli wziąć udział w niecodziennych zajęciach praktycznych, jakimi były warsztaty fryzjerskie zorganizowane specjalnie dla nich. Były to pierwsze z cyklu zajęć zainicjonowanych przez Radę Rodziców oraz wychowawców świetlicy. Ich celem jest wprowadzanie dzieci w świat zawodów, zainteresowań i uzdolnień rodziców i dziadków. Warsztaty fryzjerskie poprowadziła p. Żaneta Kędziora, właścicielka Zakładu Fryzjerskiego działającego w Kunowie oraz mama naszej uczennicy. Pani Żaneta zaprosiła uczniów do swojego salonu, gdzie opowiedziała o pracy fryzjera i pokazała najciekawsze techniki fryzjerskie. Udostępniła dzieciom kolorowe pigmenty, lakiery brokatowe oraz zaprezentowała ciekawe sposoby układania niesfornych kosmyków. Dzieci pod jej fachowym okiem modelowały włosy oraz nakładały kolorowy pigment swoim koleżankom i kolegom. Wszyscy wrócili na lekcje pełni uśmiechu i koloru na włosach.

              Pani Żanecie ogromnie dziękujemy za gościnę i poprowadzenie warsztatów dla uczniów. Gorąco zapraszamy wszystkich rodziców i dziadków do aktywnego udziału w warsztatach tematycznych dla naszych pociech. 

  Czas pracy świetlicy: 6.50 -15.30

  Aktualności

  Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
   ul.Szkolna 1
   27 - 415 Kunów
  • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1
   (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1

  Galeria zdjęć