• Zakończyliśmy rok szkolny...

  ...przed nami zasłużone wakacje. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dyrektor szkoły Dorota Opara podsumowała pracę szkoły i wyróżniła najlepszych uczniów. Nagroda Burmistrza MiG w Kunowie powędrowała do Marty Ziemby, podwójnej finalistki wojewódzkich konkursów przedmiotowych, która na zkończenie nauki w klasie VI uzyskała średnią ocen 6,00. Nagrodę wręczył uczennicy burmistrz p. Lech Łodej. Kilkunastoosobowe grono rodziców otrzymało od dyrekcji i uczniów dyplomy oraz upominki w podziękowaniu za wzorcową pracę w Radzie Rodziców. 

 • Bądź bezpieczny na wakacjach!

 • Bezpieczne wakacje-spotkanie z policjantem

  21 czerwca 2017r., na zaproszenie pedagoga szkolnego p.Marka Czuby,  policjant z posterunku Policji w Kunowie mł.asp. Kamil Żuchowski przeprowadził prelekcje dla uczniów  klas II, III i IV . Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w okresie zbliżających się wakacji. Policjant szczególną uwagę zwrócił na zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w domu i gospodarstwie rolnym. Omówił  bezpieczeństwo w ruchu drogowym  oraz przestrzegł przed kontaktami z obcymi osobami. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację multimedialną. Na zakończenie spotkania funkcjonariusz odpowiadał na pytania dzieci. 

 • Certyfikat Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

  19 czerwca 2017r. w budynku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji programu ,,Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Cel główny programu to kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów w oparciu o zasady prewencji nowotworów, zwiększenie zakresu wiedzy uczniów na temat roli stylu życia w profilaktyce nowotworów złośliwych, motywowanie do prowadzenia zdrowego stylu życia. Koordynatorem programu i osobą odpowiedzialną za realizację zadań prozdrowotnych był pedagog szkolny Marek Czuba. Wśród uczniów klas IV-VI przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu prewencji nowotworów w oparciu o materiały przygotowany przez specjalistów ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli pt. „Znajdź swój styl – zdrowo żyj”.  Zajęcia wzbogacone były prezentacją multimedialną: Zdrowo żyjesz – wygrywasz! Uczniowie zostali zapoznani z Zaleceniami Kodeksu Walki z Rakiem. Porady i wskazówki przekazane przez pedagoga uświadomiły dzieciom, że wiele zależy od nich samych. Stan zdrowia każdego człowieka jest rezultatem jego wyborów i stylu  życia w jego rodzinie. Dzięki  zajęciom uczniowie zrozumieli, że zapobieganie nowotworom  nie ogranicza się tylko do życia bez nałogów, zdrowy styl życia to również właściwe odżywianie się, aktywność fizyczna, unikanie stresu, hartowanie organizmu oraz higiena osobista i otoczenia.  Edukacją onkologiczną zostali objęci nie tylko uczniowie, ale również rodzice. Treści prozdrowotne przekazano na spotkaniu z rodzicami.  Zwrócono uwagę na następujące aspekty: zdrowy styl życia, unikanie uzależnień, otyłości i ekspozycji na słońce oraz substancji rakotwórczych oraz przekazano zalecenia Kodeksu Walki z Rakiem.

 • Quiz "Jesteś w klasie IV"

  Samorząd Uczniowski przygotował miłą przedwakacyjną niespodziankę dla uczniów klas III. Wzięli oni udział w quizach wiedzowych z matematyki, przyrody i języka polskiego. Najlepsi zdobyli talony na 6 i 5 z tych przedmiotów na dobry start w klasie IV. Gratulujemy i życzymy udanych wakacji!

 • Gramy w szachy

  Po raz kolejny nasza szkoła gościła organizatorów i uczestników VI Mistrzostw Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Szachach Powiatu Ostrowieckiego. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa graczy, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nawiększe sukcesy odnieśli uczniowie klas IV, którzy od klasy I biorą udział w programie "Szachy w szkole".

 • Szanowni Państwo, Rodzice uczniów klas szóstych

  1 września 2017 roku rozpoczyna się reforma edukacji polegająca na zmianie ustroju szkolnego. Dotychczasowa sześcioletnia szkoła podstawowa staje się ośmioletnią szkołą podstawową.

  W związku z powyższym uczniowie kończący klasę szóstą szkoły podstawowej  będą podlegać promocji do klasy siódmej szkoły podstawowej.

  Na podstawie Uchwały XLVII/263/17 Rady Miejskiej w Kunowie z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego ośmioletnia Publiczna Szkoła Podstawowa będzie funkcjonowała w dwóch budynkach (obecnej PSP w Kunowie i po Gimnazjum).

  Uczniowie klas siódmych od 1 września 2017 roku będą realizować obowiązek szkolny w budynku przy ulicy Fabrycznej 1, korzystając z bazy dydaktycznej i opiekuńczej dostosowanej do wymagań programowych (pracownie przedmiotowe, hala sportowa, świetlica, stołówka itp.).

  Z mocy prawa kadra pedagogiczna ośmioletniej szkoły podstawowej obejmie również dotychczasowych nauczycieli i pracowników Gimnazjum w Kunowie.

  Organizacja procesu dydaktycznego dostosowana będzie do przepisów prawa oświatowego, potrzeb uczniów i możliwości placówki.

  Szczegółowe informacje dotyczące organizacji roku szkolnego 2017/18 dostępne będą na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej szkoły w ostatnich dniach sierpnia.

  Z poważaniem

  dyrektor szkoły Dorota Opara

   

 • "Zielona szkoła" klas czwartych

  W dniach 5 - 9.06.2017r. uczniowie klas IVa i IVb przebywali na "Zielonej szkole" w Białce Tatrzańskiej. Podczas 5-dniowego pobytu zwiedzili malownicze miejscowości położone u podnóża Tatr i Pienin: Zakopane, Szczawnicę, Krościenko, Niedzicę, Czorsztyn. W czasie pieszej wędrówki podziwiali wąwóz Homole, lorencowe skały takie jak Gęśla w Pieninach Spiskich, rezerwat przyrody Przełom Białki pod Krempachami. Zdobyli górę Wdżar, Kotelnicę i Gubałówkę. Odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim podziwiając zabytkowe zamki z XIVw. Zwiedzili wystawę przyrodniczą składającą sie z eksponatów różnych zwierząt, również egzotycznych w Krościenku. Podziwiali prace wybitnego rzeźbiarza Władysława Hasiora w galerii sztuki w Zakopanem. Próbowali zdrowotnych wód mineralnych w pijalni wody w Szczawnicy. W miejscowości Dębno koło Brzeska zwiedzili późnogotycki zamek, poznając wystrój takich pomieszczeń jak kaplica, sala koncertowa, kuchnia, spiżarnia, skarbiec. Uczniowie spędzili kilka godzin także w Krakowie, gdzie odkrywali zjawiska fizyczne w Ogrodzie Doświadczeń i spacerowali zabytkowymi ulicami Starego Miasta. We wspomnieniach uczniów pozostanie wieczór regionalny z miejscowymi góralami, wieczór karaoke i kilkugodzinny pobyt na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Opiekunami grupy były panie: Teresa Rokoszna, Donata Ożdżyńska i Katarzyna Pająk.

 • Drużyna klasy IIIb na Festynie Dziecięcej Piłki Ręcznej w Hali Legionów w Kielcach

  W sobotę10.06.2017 r. drużyna z kl. III b w skladzie M. Trzaskowska, J. Nalewaj, M. Rakoczy, J. Sala, K. Wiśniewski, M. Niewiadomski, J. Sosnowski, J. Dwojak, D. Działak, A. Cholewińska reprezentowała powiat ostrowiecki na FESTYNIE DZIECIĘCEJ PIŁKI RĘCZNEJ w HALI LEGIONÓW w Kielcach. Festyn stanowił podsumowanie całorocznej realizacji ŚWIĘTOKRZYSKIEGO PROGRAMU "WSPIERANIE AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ- HORYZONTY AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ- DZIECIĘCA PIŁA RĘCZNA". Dzieci wzięły udział w rozgrywkach wojewódzkich zajmując IX miejsce oraz w konkursie j.angielskiego BILINGUAL HANDBALL (II m. - D. Działak i K. Wiśniewski) a także w swobodnych zabawach sportowych. Dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy było spotkanie z europosłem, byłym trenerem reprezentacji Polski, p.Bogdanem Wentą, który przypieczętował własnoręcznym podpisem udział naszej drużyny w projekcie. Na Festynie obecni byli także rodzice i rodzeństwo naszych uczniów, którzy dzielnie wspierali zawodników. Opiekunami drużyny byli: p.U. Sałapa i p. M. Pomykała, a pomocy merytorycznej w zakresie j. angielskiego udzielała p. A. Nowak. Dziękujemy p. burmistrzowi Lechowi Łodejowi oraz p. dyrektor Dorocie Oparze za pomoc i wsparcie w realizacji Programu.  

 • Dzień Dziecka z Festynem Zdrowia "Czas na zdrowie"

  Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Zdrowia zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Czas na zdrowie". Głównym celem festynu była powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. W festynie udział wzięła cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: burmistrz Lech Łodej, dyrektor szkoły Dorota Opara, przewodnicząca Komisji Oświaty Barbara Domagała i przewodnicząca GKRPA  Anna Pytlakowska. W ramach projektu odbył się pokaz serii filmów „Śmietnik w mojej głowie" mówiących o stereotypach dotyczących żywienia oraz pokaz spotów promujących żywność ekologiczną i tradycyjną. Przekaz miał dość humorystyczną formę i wszystkim bardzo się podobał. W organizację Dnia Dziecka włączyła się  Rada Rodziców, która wpadła na pomysł występów karaoke, podczas których dzieci wyśpiewały największe hity muzyczne. W oczekiwaniu na możliwość zrobienia sobie szalonego zdjęcia w fotobudce, dzieci otrzymywały owocowe koktajle robione przez rodziców. Kolejnym punktem festynu było przygotowanie przez Radę Rodziców pysznego poczęstunku z produktów ekologicznych i regionalnych. Na udekorowanych stołach w hollu szkoły znalazły się: ciemne pieczywo z zawartością różnorodnych ziaren, miody z regionalnej pasieki, dżemy, powidła, galaretki, musy owocowe i owoce z ekologicznych sadów, sery, warzywa z gospodarstw agroturystycznych. Największym hitem był dżem z pomidorów ze świeżymi bułeczkami z piekarni p. Jolanty Ożdżyńskiej. Dodatkowym elementem informacyjno-dekoracyjnym były gazetki i plakaty dotyczące w/w tematyki. Po degustacji  zorganizowano dla wszystkich uczestników festynu zabawy ruchowe na boisku szkolnym oraz mecz piłki nożnej dziewcząt, który sędziował były piłkarz KSZO, a obecnie Stali Kunów, Kamil Denarek.  Panowała zdrowa rywalizacja, były symboliczne nagrody, a przede wszystkim gościła radość  i zadowolenie uczestników. Serdeczne podziękowanie składamy Radzie Rodziców z przewodniczącą p. Małgorzatą Jelonek, sponsorom, darczyńcom oraz GKRPA za przekazanie środków finansowych na uświetnienie tego wydarzenia. Organizatorkami Festynu Zdrowia były nauczycielki PSP w Kunowie: Teresa Rokoszna, Bożena Wijata, Katarzyna Pająk i Alina Kopacz-Mrozowska.

 • Klasy piąte w krainie jodły, buka i tarpana

  Roztocze to urokliwy region południowo-wschodniej Polski. Jego walory mogli poznawać uczniowie klas piątych, którzy spędzili tam 3 dni pod opieką wychowawczyń p. Katarzyny Smagieł-Dwojak i Małgorzaty Szczepanik oraz p. Urszuli Radomskiej i Moniki Sasak. Program wycieczki pozwolił na zwiedzenie Muzeum Przyrodniczego, stawów "Echo" i Kościoła "na wodzie" w Zwierzyńcu oraz sanktuarium maryjnego i Kaplicy Objawień na Wodzie w Krasnobrodzie. Drugi dzień wycieczki to malowniczy osiemnastokilometrowy szlak turystyczny "Szumy na Tanwi", który piątoklasiści pokonali w doskonałych humorach. Z okazji Dnia Dziecka mieli też okazję zamoczyć nogi w czystej i rześkiej wodzie rzeki Tanew oraz upiec kiełbaski nad ogniskiem. Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki poznawali historię Zamościa - jednego z większych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych Zamojszczyzny oraz spędzili czas w tamtejszym ogrodzie zoologicznym. Była także możliwość kupienia pamiątek oraz krótki postój w Szczebrzeszynie przy pomniku Chrząszcza. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi i zachęcała do odkrywania atrakcji turystycznych Roztocza. Organizatorem wypoczynku było biuro turystyczne "Horyzont".

 • W kieleckiej "Planecie Klocków"

  Kilkugodzinna wizyta w kieleckiej "Planecie Klocków", była celem wycieczki zorganizowanej 25.05.2017 r. dla uczniów klas IIa, b, c przez wychowawców p. Wiolettę Ćwik, Bożenę Wijatę i Marię Wójcik. Dzieci podzielone na grupy poznawały "Świat robotyki" korzystając z zestawów edukacyjnych Lego Education. Pod okiem instruktora robotyki uczyły się zasad budowy i programowania robotów. W bawialni każde dziecko znalazło dla siebie sposób na twórczą zabawę z wykorzystaniem ponad 300 zestawów klocków LEGO, piaskownicy wypełnionej klockami czy ścianki do budowania. Można było obejrzeć wystawę różnych konstrukcji i budowli z klocków LEGO oraz obejrzeć film animowany opowiadający historię powstania tych kreatywnych zabawek. Amatorzy ruchu mogli do woli korzystać z bezpiecznej ścianki wspinaczkowej, mat, stołu do tenisa lub budować duże konktrukcje z klocków. Miłym zakończeniem wyjazdu był wspólnie zjedzony posiłek na świeżym powietrzu w restauracji McDonalds. Opiekę nad liczną grupą drugoklasistów sprawowali wychowawcy oraz p. Małgorzata Szczepanik, Monika Sasak, Małgorzata Jelonek i p. Marek Czuba.

 • 21 maja 2017 roku 65 uczniów klas III przystąpiło do sakramentu Pierwszej Komunii Św.

  Dzieci przygotowywała do przyjęcia sakramentu katechetka p. Małgorzata Szczepanik.

 • Gminny Przegląd Piosenki Polskiej

  Gminny Przegląd Piosenki Polskiej, organizowany od kilku lat przez PSP w Kunowie, na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych wydarzeń kulturalnych. Tegoroczna edycja przyciągnęła 20 młodszych i nieco starszych wykonawców z przedszkoli i szkół podstawowych z Gminy Kunów oraz Gimnazjum w Kunowie. Występujących oceniało jury w składzie: p. Ewa Gaj - dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki  Publicznej w Kunowie, p. Wojciech Socha - muzyk, autor tekstów, muzyk Strażackiej Orkiestry Dętej w Kunowie i p. Marek Basa - muzyk, członek Strażackiej Orkiestry Dętej w Kunowie. Jury brało pod ocenę dobór repertuaru, walory wokalne i ogólny efekt sceniczny młodych artystów. Podczas konkursu odbywała się prezentacja piosenkarzy i zespołów, których utwory wybrali uczestnicy. W kategorii przedszkole najlepiej zaśpiewały dzieci z  Wymysłowa: I miejsce zajął Filip Borek z piosenką "Na wyspach Bergamutach", a II miejsce Maja Brzeźnicka. W  kategorii szkół podstawowych w grupie wiekowej kl. I-III miejsce I z piosenką "Mały odkrywca" zajęła Natalia Bugajska ze SP w Janiku, II miejsce Emilia Sala, III miejsce Maja Ożdżyńska - uczennice PSP w Kunowie. W grupie wiekowej kl. IV-VI najlepiej zaśpiewały uczennice PSP w Kunowie: Zuzanna Graczak otwierająca swoją piosenką "Drzwi do kariery" i zdobywająca I miejsce oraz Agata Kudas na II miejscu dzięki piosence "Graj". Na scenie zaśpiewały również gimnazjalistki: I miejsce Małgorzata Sala z piosenką "Człowieczy los", II miejsce Wiktoria Sałatowska, III miejsce Zuzanna Pastuszka. Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymała Gaja Gola ze SP w Dołach Biskupich i Aleksandra Klepacz ze SP w Wymysłowie. Dla najlepszych wykonawców polskich piosenek Dyrekcja PSP w Kunowie ufundowała statuetki i pamiątkowe dyplomy, a dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek. Organizatorami konkursu byli nauczyciele PSP w Kunowie p. Maria Wójcik, Monika Szwagierczak, Anna Jachimczyk, p. Marek Czuba i Waldemar Mazur, którzy składają podziękowania p. Ewie Gaj za udostępnienie sali w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie i pomoc w organizacji konkursu.

 • Nasze piłkarki na Finale Ogólnopolskim

  Od 29 kwietnia do 2 maja 2017 r. nasze piłkarki z klas III reprezentowały województwo świętokrzyskie w Finale Ogólnopolskim "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po dwóch dniach zaciętych zmagań na boisku, w klasyfikacji generalnej uplasowały się na XV miejscu.Serdecznie gratulujemy zawodniczkom osiągniętego sukcesu. W drużynie U10 zagrały: Karolina Dwojak, Nadia Fudalej, Julia Gałka, Gabriela Jelonek, Aleksandra Karbowniczek, Julia Kowalska, Martyna Migdalska, Karolina Rak, Magdalena Trzaskowska i Julia Tuźnik. Dziewczęta trenują pod okiem Katarzyny Pająk i Marka Pomykały- naszych nauczycieli oraz Jarosława Jałochy-animatora Orlika.

 • MISTRZ RACHUNKÓW

  Zakończyła się V edycja szkolnego konkursu matematycznego "Mistrz rachunków"  dla klas IV - VI zorganizowanego przez nauczyciela matematyki Donatę Ożdżyńską. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności rachunkowe w trzech etapach. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i budził wiele emocji.
  Mistrzami rachunków w roku szkolnym 2016/17 zostali:
  Jakub Skowroń - kl. IVa
  Magdalena Czuba - kl. IVb
  Klaudia Major - kl. Va
  Dagmara Rudawska - kl. Vb

  Marta Ziemba - kl.VIa
  Kamil Karbowniczek - kl.VIb

  Mistrzowie sprawnego liczenia zostali nagrodzeni dyplomami i  nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy!

   

 • Sylwetka Marty Ziemby - finalistki konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego

  Naszą dumą jest uczennica klasy VIa Marta Ziemba. Od klasy czwartej osiąga bardzo dobre wyniki w nauce ze wszystkich przedmiotów. Jej zainteresowania, uzdolnienia i pracowitość zaprocentowały podwójnym sukcesem, jakim niewątpliwie jest zdobycie tytułów finalistki Konkursu Matematycznego i Konkursu Humanistycznego. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki matematyki p. Donaty Ożdżyńskiej, nauczycielki j. polskiego p. Anny Kiljańskiej-Myszkowskiej i nauczycielki historii p. Katarzyny Smagieł-Dwojak. Marta aktywnie działa również na forum szkoły, bierze udział w szkolnych i międzyszkolnych imprezach oraz konkursach, jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, a także reprezentuje szkołę w Poczcie Sztandarowym. Jej ogromną pasją jest czytanie, dlatego nikogo nie dziwi podczas przerwy widok zaczytanej Marty.

 • I i III miejsce uczennic w XX Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej

  W dniu 17.05.2017 roku w naszej placówce odbył się XX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie", który przeprowadził ks. Damian Zieliński - dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży. W etapie dekanalnym wzięło udział 12 osób. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjum. I miejsce ze szkół podstawowych zajęła uczennica klasy Vb PSP w Kunowie Dagmara Rudawska, a III miejsce, również uczennica naszej szkoły, Klaudia Major z kl. Va. Uczennice przygotowała do konkursu katechetka p. Małgorzata Szczepanik. Serdeczne podziękowania dla p. dyrektor Doroty Opary za umożliwienie przeprowadzenia konkursu składają organizatorzy.

 • 11 maja 2017r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody z eksperymentami fizycznymi i chemicznymi. Uczniowie mogli wziąć udział w zabawach z helem, propan-butanem, konkursach wiedzy i zabawach zręcznościowych. Dowiedzieli się, że fizyka i chemia są wokół nas i nie są nudne.

 • Najlepsi na Turnieju Powiatowym Dziecięcej Piłki Ręcznej

  27.04.2017 roku w Waśniowie odbył się Turniej Powiatowy Dziecięcej Piłki Ręcznej. Reprezentacja naszej gminy z PSP w Kunowie zdobyła I miejsce wygrywając wszystkie mecze! Złota dziesiątka turnieju to uczniowie klasy III b: Magdalena Trzaskowska, Michał Rakoczy, Jakub Nalewaj, Kacper Wiśniewski, Jakub Sosnowski, Jakub Sala, Julian Dwojak, Aleksandra Cholewińska, Dominik Działak i Miłosz Niewiadomski. Opiekunami drużyny są nauczyciele p. Urszula Sałapa i p. Marek Pomykała. Drużyna będzie reprezentowała Powiat Ostrowiecki w rozgrywkach wojewódzkich 10.06.2017 roku w Kielcach oraz weźmie udział w festynie podsumowującym realizację programu: Horyzonty Aktywności Fizycznej - Dziecięca Piłka Ręczna. Gratulacje dla drużyny i opiekunów!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
  ul.Szkolna 1
  27 - 415 Kunów
 • (+41) 26-12-790

Galeria zdjęć