• 3 lutego 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie odbył się II Bal Charytatywny zorganizowany przez Radę Rodziców. Jego głównym celem było pozyskanie środków na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne oraz zorganizowanie kącików tematycznych. Na bal przybyli  zaproszeni goście:  Burmistrz Miasta i Gminy Kunów p. Lech Łodej, Przewodniczący Rady Powiatu  p. Jerzy Brożyna, przedstawiciel Zarządu Powiatu p. Przemysław Cielecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie p. Szymon Pająk, radne Rady Miasta- p. Barbara Domagała, p. Jolanta Ożdżyńska oraz p. Zofia Farys , wykładowca WSBiP dr Anna Żelazowska- Przewłoka, przedstawicielki Klubu Kobiet Kreatywnych, dyrekcja i nauczyciele PSP w Kunowie, rodzice i przyjaciele szkoły.

   Na ten szczególny wieczór przygotowano wiele atrakcji. Imprezę rozpoczął niezwykły koncert  wirtuoza gitary Piotra Resteckiego. Przed publicznością zaprezentował się również zespół Tremolo pod kierunkiem pani Elżbiety Łukawskiej, a także uczniowie szkoły muzycznej, którym akompaniował p. Jerzy Kłonica.  Występom  artystycznym towarzyszyły licytacje prowadzone przez p. Norberta Myszkowskiego.  Wsparło je wielu darczyńców- politycy, artyści, przedsiębiorcy oraz wielu ludzi dobrej woli. Uczestnicy balu obejrzeli nagrania z dedykacjami przygotowanymi specjalnie na ten wieczór. Pozdrowienia dla wszystkich gości oraz przedmioty na licytację przekazali: Prezydent RP ( 2010-2015) Bronisław Komorowski, satyryk Andrzej Poniedzielski, aktorzy- Bożena Dykiel i Krzysztof Tyniec, sportowiec Andrzej Supron, polityk Ryszard Kalisz. Dodatkową atrakcją była prezentacja układów choreograficznych  na trampolinach w wykonaniu Klubu Olimpia. Można było również skorzystać z porad stylistki , skosztować pysznych przekąsek przygotowanych przez rodziców, a nawet wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Zwieńczeniem wieczoru była zabawa taneczna. Moc atrakcji sprawiła, że goście z pewnością się nie nudzili. Bal okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem. Dzięki wielkiej hojności darczyńców i samych rodziców udało się zebrać imponującą kwotę, która pozwoli na zakup potrzebnych pomocy.

   Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w organizacji balu, wsparli finansowo i rzeczowo oraz przekazali przedmioty do licytacji.

  • Ferie zimowe trwają od 12 do 25 lutego 2018 roku.

   Życzymy udanego i bezpiecznego zimowego wypoczynku.

  • W sobotę 27 stycznia 2018 roku w PSP w Kunowie miało miejsce ważne wydarzenie. Oglądaliśmy adaptację sztuki przez życie napisanej, czyli V Bal Gimnazjalny - spektakl wystawiony przez aktorów Pięknej Mądrości- uczniów klas trzecich gimnazjalnych.

                Na uroczystą premierę, która miała miejsce o godz. 1700 w hali sportowej przy ul. Fabrycznej 1, przybyli dostojni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej z Małżonką, Przewodnicząca Komisji Oświaty Barbara Domagała, emerytowana dyrektor Gimnazjum w Kunowie Maria Pająk, ksiądz Damian Zieliński, Katarzyna Stachera, Rada Rodziców: Karolina Kamińska, Anna Kowalik, Małgorzata Jelonek, Sylwester Jedlikowski. Obecna była również dyrektor Dorota Opara, wicedyrektor Małgorzata Kowalska, wicedyrektor Iwona Pomykała, nauczyciele i pracownicy PSP w Kunowie. W rolach głównych wystąpili: gimnazjaliści rocznik 2018, ich rodzice, dyrekcja szkoły i wychowawcy klas trzecich.

               Akt I sztuki „Dla tradycji” był częścią oficjalną, w czasie której dyr. D. Opara powitała gimnazjalistów i zapowiedziała pierwszy taniec. Był nim polonez. Uczniowie zatańczyli go pięknie z wielką powagą, gracją i elegancją, dostarczając wszystkim niezwykłych wzruszeń.

               Następnie pani dyrektor powitała przybyłych gości, po czym oddała im głos. Pan burmistrz L. Łodej, pani B. Domagała, przedstawicielki Rady Rodziców oraz dyr. M. Pająk wyrazili swoje uznanie dla uczniów za pięknie zatańczonego poloneza, życzyli młodzieży wspaniałej zabawy, spełnienia marzeń oraz dobrych wyników na egzaminie gimnazjalnym.

               W dalszej kolejności pani wicedyrektor M. Kowalska zapowiedziała niespodziankę artystyczną- na parkiet zaprosiła uczennicę kl. IIIc Julię Kuterę i jej partnera tanecznego- Marcela Skórskiego, którzy zatańczyli dla wszystkich walca. Perfekcja tańca, gracja ruchów, profesjonalne stroje, elegancja i wdzięk artystów dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń artystycznych. Polonez zatańczony przez młodzież, walc w wykonaniu Julii i Marcela zostały nagrodzone gromkimi brawami.

               Po chwilach pełnych wzruszeń rozpoczął się Akt II sztuki „Dla ciała”. Złożyły się na niego: wspaniała zabawa przy muzyce nad którą czuwał didżej Sebastian Jazgier oraz degustacja potraw przygotowanych przez pracownice stołówki szkolnej. Dużą pomocą wsparli je rodzice trzecioklasistów, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania balu.

               Ostatni akt sztuki to Akt III. Nosił tytuł „Wspomnienia”. Wszyscy goście i rodzice, którzy przybyli na uroczystość, otrzymali od uczniów symboliczną pamiątkę- maskę teatralną z wyrazami podziękowania za wspólnie spędzone chwile. Sztuka została również uwieńczona na nagraniu i fotografiach, które wykonał pan Bogusław Sępioł.

               Światła w Teatrze Pięknej Mądrości zgasły o godz. 22. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu, współpracy i życzliwości wielu osób. Wychowawczynie klas trzecich: Jolanta Gutwin, Anna Łukawska- Wielguszewska i Jolanta Sternik dziękują za ogromną pomoc i wsparcie pani dyr. D. Oparze, pani wicedyrektor Małgorzacie Kowalskiej, nauczycielce informatyki pani Alinie Nalewaj, koleżankom i kolegom z grona pedagogicznego oraz wszystkim pracownikom szkoły.

               Szczególne wyrazy podziękowania i uznania kierują w stronę rodziców uczniów klas trzecich gimnazjalnych, którzy byli najważniejszymi organizatorami tego przedsięwzięcia.

  • Działania sportowe PSP w Kunowie w I półroczu roku szkolonego 2017/2018:

   • Uczniowie PSP w Kunowie z klas IV realizowali od września do grudnia 2017r. Program Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Ręcznej pn. „ Gramy w ręczną”. 
   • Kolejnym działaniem sportowym w naszej szkole jest udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion".
   • Szkoła uczestniczy także w projekcie „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej”.
   • Nasza szkoła rozwija także uczniów w tenisie stołowym, w tym roku szkolnym w Drużynowym Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego dziewczęta Patrycja Chojnacka i Gabriela Piwnik zajęły I miejsce, a nasi chłopcy – Jakub Cemerys i Adam Stachera II miejsce w gminie Kunów. Finaliści awansowali do zawodów powiatowych.
   • Szkoła przystąpiła do II edycji programu realizowanego przez ŚCDN w Kielcach pod nazwą Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej Dziecięca Piłka Ręczna.
   • Szkoła uczestniczyła także w II edycji programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”, którego celem była realizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych. 
   • Uczniowie klas V i VI w ramach SKS biorą udział w zajęciach piłki nożnej.
   • Od września uczniowie klas IV  jeden raz w tygodniu korzystają z nauki pływania na basenie Rawszczyzna w Ostrowcu Św. 
   • W naszej szkole odbywają się również zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla uczniów, którzy wymagają korekty wad postawy.
   •  W ofercie szkoły znajdują się także, dla chętnych uczniów, zajęcia taneczne, które odbywają się w 4 grupach wiekowych.
   • Uczniowie klas IV – VI kibicowali Vive Kielce, w meczu ligowym w Kielcach. 
   • Nasza szkoła brała również udział w konkursie „Doping na Medal” organizowanym przez Radio Ostrowiec i klub KSZO Ostrowiec S.A.. 
  • Dzień Bezpiecznego Internetu

   6 lutego społeczność uczniowska w budynku przy ul. Fabrycznej 1 obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu zorganizowany przez pedagoga szkolnego p. Jolantę Salwę. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Akcja służyła propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomieniu z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą było dbanie o cyfrowe bezpieczeństwo. Uczennica klasy IIIa oddziału gimnazjalnego Gabriela Walkiewicz  wygłosiła apel na temat właściwego korzystania z zasobów internetowych. Podkreśliła, że internet to nie tylko źródło wiedzy, ale także zagrożeń. Każdy ma prawo  do korzystania z sieci w celu samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy, ponosząc jednak pełne konsekwencje swoich działań. Ważnym aspektem jest respektowanie praw drugiej osoby. Z inicjatywy pedagoga szkoła przystąpiła do kampanii „Twórzmy kulturę szacunku w sieci” zorganizowanej przez Centrum Programu Safer Internet i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności, czy odmiennych poglądów skutkuje zagrożeniami cyberprzemocy, hejtem.  Przez miesiąc luty w szkole będą realizowane pogadanki i warsztaty z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w internecie. Ponadto przygotowana gazetka ścienna promowała zagadnienia poświęcone problematyce bezpieczeństwa młodzieży w sieci i przestrzegała przed cyberprzemocą. Młodzież otrzymała jasny przekaz, że wirtualny świat Internetu stwarza realne zagrożenia.

  • II Bal Charytatywny

  • Sukces na mistrzostwach tenisa stołowego

    W dniu 30-31.01.2018r. w Szewnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców. W kategorii dziewcząt uczennice klasy VIb i Va Patrycja Chojnacka i Gabriela Piwnik zajęły I miejsce w powiecie. Dzięki temu dziewczęta awansowały do zawodów półfinałowych województwa świętokrzyskiego. W kategorii chłopców uczniowie Jakub Cemerys i Adam Stachera z klasy Vb zajęli VIII miejsce. Chłopcy mają szansę poprawić swój wynik w przyszłym roku, ponieważ są rocznikowo młodsi od pozostałych zawodników i mogą na następnych mistrzostwach jeszcze raz wystąpić w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom Panu Norbertowi Myszkowskiemu i Markowi Pomykale i życzymy dalszych sukcesów.

  • Spotkanie zawodoznawcze dla klas gimnazjalnych

   W oddziałach gimnazjalnych  rozpoczął się okres spotkań zawodoznawczych dla uczniów klas trzecich. Przed młodzieżą wybór szkoły oraz  przyszłego zawodu.  Aby pomóc uczniom podjąć właściwą decyzję organizowane są spotkania zawodoznawcze z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. W dniu 30 stycznia 2018r. gościliśmy w szkole przy ul. Fabrycznej 1  nauczycieli oraz uczniów ZDZ z Ostrowca Św. Celem inicjatywy było  zaprezentowanie młodzieży gimnazjalnej oferty edukacyjnej szkoły i kierunków kształcenia. Oferta zawodoznawcza została wzbogacona o pokaz samoobrony, który cieszył się wśród gimnazjalistów dużym zainteresowaniem. Spotkanie pomoże uczniom w planowaniu ścieki edukacyjnej i swojej przyszłości.

  • "Janowym piórem", czyli kolejna wyprawa kulturalna

   We wtorek  23 stycznia 2018r. uczniowie z klas gimnazjalnych  PSP w Kunowie, z inicjatywy opiekunek Klubu Miłośników Mowy Ojczystej, uczestniczyli w kolejnej   wyprawie kulturalnej. Tym razem w  kinie „Etiuda” w Ostrowcu Św. obejrzeli  spektakl pt. „ Janowym piórem”, przygotowany przez artystów Teatru ARTENES z Wrocławia.

   Przedstawienie poświęcono twórczości Jana Kochanowskiego, która stanowi filar polskiej literatury narodowej. W powszechnym ujęciu kojarzy się głównie z  uśmiechem i refleksją, wywoływanymi lekturą fraszek; smutkiem i zadumą, pojawiającymi się podczas czytania trenów; odpowiedzialną troską wobec dramatu spraw publicznych, zarysowaną m.in. w pieśniach.

   W spektaklu mogliśmy spojrzeć na Jana z Czarnolasu jak na człowieka, który żył, myślał, kochał i cierpiał jak my wszyscy. Ważne przesłania płynące z jego utworów to drogowskaz dla młodego pokolenia. Warto więc było obejrzeć  spektakl, który w bardzo ciekawej formie przypomniał gimnazjalistom fakty z życia i świat wartości Mistrza Jana - wartości, które nigdy nie przestaną być ważne i aktualne. Dodatkowe atuty przedstawienia to trafnie dobrana muzyka, gra świateł oraz efekty specjalne.

   Opiekunki uczniów – M. Kowalska, J. Sternik, B. Loranty – kolejną wyprawę kulturalną zaliczają do udanych.

    

    
     http://www.artenes.pl/wp-content/uploads/2017/09/janowym-piorem-Teatr-Artenes-1-555x312.jpg

    

    

  • Na meczu siatkówki

   W piątek 26 stycznia 2018r. dzieci z klas III-IV kibicowały podczas meczu piłki siatkowej kobiet zespołów KSZO Ostrowiec i Bielsko-Biała. Wygrała drużyna naszych siatkarek. Po meczu otrzymaliśmy piłkę z autografami siatkarek KSZO Ostrowiec a uczniowie zdobyli autografy. W kibicowaniu wspierali uczniów nauczyciele: Małgorzata Kowalska, Katarzyna Pająk, Bożena Wijata i Marek Pomykała.

  • Prelekcja dla uczennic klas VI

   30 stycznia 2018 roku w szkole miała miejsce prelekcja prowadzona przez p. Karolinę Langier "Między nami kobietkami" adresowana do dziewcząt klas szóstych przeprowadzona w ramach zajęć "Wychowanie do życia w rodzinie".

  • Zapraszamy na spotkanie wywiadowcze z rodzicami, które odbędzie się o godz. 16.00:

   • klasy I-VI w dniu 30.01.2018 r. w budynku przy ul. Szkolnej,
   • klasy VII i II-III gimnazjalne w dniu 31.01.2018 r. w budynku przy ul. Fabrycznej.
  • W piątek 26 stycznia 2018 r. w budynku przy ul. Szkolnej gościliśmy przedstawicieli Agencji Szkolno-Przedszkolnej "Lupus" z programem edukacyjnym "Polska - moja Ojczyzna".  Program patriotyczny przeznaczony dla klas I-III pozwolił uczniom podzielić się swoją wiedzą o Polsce. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom małego patrioty. Chętne dzieci miały też okazję wziąć udział w sesji zdjęciowej w mundurach.

  • Wyróżnienie w plebiscycie "Talent Roku"

   Podczas III Ostrowieckiej Gali Sportu Jakub Cemerys - uczeń klasy Vb otrzymał wyróżnienie w kategorii "Talent Roku". Jakub od wielu lat trenuje taekwondo i odnosi liczne sukcesy zarówno w kraju jak i na turniejach międzynarodowych. Kubie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Społeczność szkolna PSP w Kunowie przy ulicy Fabrycznej 1 aktywnie włączyła się w kolejną zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trwała ona od 2 do 12 stycznia 2018 roku. W ramach tegorocznego finału WOŚP uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły nie tylko wrzucali swoje datki do puszki, ale również chętnie kupowali miniaturki puszek przygotowane przez organizatorów finału. Wielkim powodzeniem cieszyły się ciasteczka specjalnie na tę okazję upieczone przez Julię Kuterę, Dianę Lipiec i Zuzannę Pastuszkę oraz balony okolicznościowe wykonane przez Julię Raban.

   Największą aktywnością podczas akcji wykazali się uczniowie: Weronika Kowalska, Klaudia Loranty, Ewelina Banasik, Bartosz Chojnacki, Maja Łapa, Małgorzata Jedynak, Martyna Łapa, Klaudiusz Pikus, Oliwia Walkiewicz, Gabriela Krajewska, Weronika Kończak, Natalia Kapusta, Gabriela Walkiewicz, Karolina Sławek, Wiktoria Pastuszko, Natalia Deroń, Wiktor Dudek, Mateusz Gębura, Adam Oziomek, Igor Dwojak, Anna Oziomek, Julia Kutera, Diana Lipiec, Zuzanna Pastuszka i Julia Raban.

   Ogółem zebrano 502 złote i 20 groszy, które przekazano 13 stycznia 2018 roku do biura organizacyjnego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

  • Klasy V z wizytą w Muzeum Historyczno-Archeologicznym

   Dnia 17.01.2018r. uczniowie klas Va i Vb pod opieką wychowawców p. D.Ożdżyńskiej i p. T.Rokosznej udali się z wizytą do Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Św. Uczniowie poznali historię powstania muzeum i obejrzeli wystawę „Świąteczni goście – tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe”, której celem jest przypomnienie i opowieść o zanikających tradycjach ludowych związanych z okresem Bożego Narodzenia. Wystawa prezentuje część kolekcji z Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Lubelskiego w Lublinie i Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szczególne zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudziły ciekawe przedmioty związane z kolędnikami i kolędowaniem m.in szopka kukiełkowa z 1917 roku, stacjonarne szopki ludowe, głowy turoni, gwiazda kolędnicza, maski obrzędowe. Po obejrzeniu wystawy uczniowie uczestniczyli w warsztatach muzealnych związanych z karnawałem. Samodzielnie i według własnego pomysłu ozdabiali maski karnawałowe w stylu weneckim, wykorzystując różne materiały plastyczne: pióra, cekiny, brokat. 

  • Innowacja pedagogiczna "Książka to mój przyjaciel"

   W klasie IIIc już trzeci rok realizowana jest innowacja pedagogiczna „Książka- to mój przyjaciel”, której głównym celem jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań czytelniczych oraz stały kontakt z książką.
   Kolejnym ciekawym przedsięwzięciem realizowanym w klasie było czytanie baśni Janiny Porazińskiej. Uczniowie z uwagą wysłuchali czytanej przez wychowawcę Wiolettę Ćwik baśni „Dwanaście miesięcy”. Wybór książki wynikał z chęci przybliżenia uczniom klasycznego gatunku literackiego, jakim jest baśń czerpiąca z ludowych legend i pieśni. Uczniowie prezentowali również swoją ulubioną książkę J. Porazińskiej oraz samodzielnie czytali najciekawszy jej fragment. Utwory cieszące się największą popularnością to: Pamiętnik Czarnego Noska", "Kichuś Majstra Lepigliny", „Dwie Dorotki”, „Za górami… za lasami…”, „Szewczyk Dratewka”. Z pomocą nauczyciela dzieci mówiły o swoich odczuciach dotyczących baśni i tego, co w nich urzeka czytelnika, czyli ciekawa, prosta fabuła, zwierzęta i piękno przyrody.

   Kolejnym działaniem czytelniczym w ramach innowacji będzie już niedługo aktywny udział trzecioklasistów  we wprowadzeniu do grona czytelników młodszych kolegów z klas pierwszych.

  • Klub Młodego Ratownika na rzecz 26. Finału WOŚP

   Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. W dniu 14 stycznia 2018 roku uczniowie PSP w Kunowie przy ul. Szkolnej działający w Klubie Młodego Ratownika wraz z opiekunami włączyli się aktywnie w coroczną akcję. W tym roku celem 26. Finału było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Po przeszkoleniu wolontariusze z klasy IIIb: Lena Gałka, Julia Isser, Oliwia Kędziora, Maja Ożdżyńska i Oskar Urbanik oraz z klasy IVa: Nadia Fudalej, Julia Gałka, Julia Kowalska, Iza Rokoszna, Julia Tuźnik, Amelka Zawicka kwestowali na ulicach Kunowa, Mychowa i Waśniowa. 

               Opiekunowie klubu: Bożena Wijata, Katarzyna Pająk, Alina Kopacz-Mrozowska i Marek Czuba dziękują dzieciom i rodzicom za ogromnie zaangażowanie w zbiórkę na ten szczytny cel.  W tym roku udało się zebrać kwotę 2272,30! Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom!

  • Nagroda za komiks historyczny

   12 stycznia 2018 roku w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala III Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”, podczas której nagrodzono laureatów wybranych spośród prawie 1.400 uczestników z Polski i wielu krajów z całego świata. Organizatorem konkursu był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Celem konkursu było: budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego, pogłębienie wiedzy historycznej, doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł, kształtowanie postaw patriotycznych uczniów poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920, promowanie młodych twórców i zachęcanie ich do doskonalenia umiejętności plastycznych, tworzenie utworów literackich o tematyce patriotycznej.

   Spotkanie swoją obecnością zaszczyciła p. Zofia Optułowicz-Pilecka - córka rotmistrza Witolda Pileckiego oraz licznie zgromadzeni goście, a wśród nich przedstawiciele Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Obrony Narodowej, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Patronem honorowym konkursu był Prezydent RP Andrzej Duda. Spotkanie prowadziła redaktor Agata Konarska.

   W kategorii szkół gimnazjalnych w dziedzinie komiks wyróżnienie otrzymała Martyna Tuźnik z gimnazjalnej klasy II a Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie. Przygotowała ona pracę przedstawiającą jeden z epizodów zwycięskiej wojny polsko-bolszewickiej. Opiekę merytoryczną nad pracą sprawowała Małgorzata Kowalska -  nauczycielka historii.

  • Dopingowali na medal

   5 stycznia w hali sportowej KSZO Ostrowiec odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego przez Radio Ostrowiec oraz Klub KSZO Ostrowiec - „Doping na medal”. W konkursie brała udział duża grupa kibiców z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy oraz puchar. Dodatkową atrakcją było spotkanie z siatkarkami, podczas którego kibice zbierali autografy oraz  robili pamiątkowe fotografie. Opiekę na uczniami sprawowali nauczyciele: p. Małgorzata Kowalska, Katarzyna Pająk, Marek Pomykała i Katarzyna Smagieł- Dwojak. 

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie
   ul.Szkolna 1
   27 - 415 Kunów
  • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1
   (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1

  Galeria zdjęć