- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
- Laboratoria Przyszłości
- Innowacje pedagogiczne
- Poznaj Polskę
- Dziecięca Piłka Ręczna
- Szachy w szkole
- Europejski Kodeks Walki z Rakiem
- Piłka ręczna
- Książki naszych marzeń
- Mistrzowie Kodowania
- Indywidualizacja nauczania
- Umiem pływać
- Narty dzieciom/Jeżdżę z głową
- Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków
- Familijne LOWE
- Szkolny Klub Sportowy 2017
Nagłówek
Rok szkolny 2022/23
Innowacja "W teatrze ilustracji"- kontynuacja zaplanowanych działań przez autorkę p. Monikę Sasak
Rok szkolny 2021/22
Nasze innowacje pedagogiczne:
- "W teatrze ilustracji, czyli pomysł na opowieść w trudnych czasach"- autorka innowacji p. Monika Sasak
Innowacja jest zaproszeniem uczniów naszej szkoły do magicznego świata kamishibai. To sposób na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz sposób na podtrzymanie kontaktu z literaturą u starszych uczniów. Zajęcia z wykorzystaniem kamishibai to atrakcyjna metoda, dzięki której chcę kształtować kulturę czytelniczą. To także zabawa, edukacja i twórcze działania.
- "Czytanie jest cool" realizowany w klasie IIIa przez p. Wiolettę Ćwik
Rok szkolny 2020/21
W naszej szkole kontynuujemy innowacje pedagogiczne:
- "Czytanie jest cool" - opracowana przez p. Wiolettę Ćwik,
- "Uczeń w świecie wierszy" - opracowana przez p. Marię Wójcik i p. Monikę Sasak.
Rok szkolny 2019/20
Innowacja pedagogiczna to nowatorskie działania, które służą podniesieniu jakości edukacji. W bieżącym roku szkolnym w placówce wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań. W klasie Ia w ramach zajęć rozwijających aktywność i kreatywność uczniów realizowana jest innowacja „CZYTANIE JEST COOL- Moje Ja w krainie bajek i baśni” opracowana przez p. Wiolettę Ćwik. Przedsięwzięcie będzie wdrażane przez trzy lata, a jego głównym celem jest ułatwienie uczniom nauki poprzez czytanie, kształcenie umiejętności rozwiązywania problemów poprzez utożsamianie się z bohaterami książek, pokonywanie trudności, w tym radzenie sobie z agresją , przemocą i nieśmiałością oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni.
W klasie Ib w ramach edukacji wczesnoszkolnej wprowadzana jest innowacja „Klucz do kodowania”, której autorkami są panie: Urszula Radomska i Anna Jachimczyk. Założeniem przedsięwzięcia jest rozwijanie u wychowanków kompetencji, takich jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu , poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Do realizacji zajęć wykorzystywane są narzędzia do kodowania offline tj. maty do kodowania,kolorowe kubeczki, krążki edukacyjne, roboty edukacyjne, puzzle do Ozobota oraz tablica interaktywna.
Innowacja „Ulica Tuwimkowa- czyli uczeń w świecie wierszy” wdrażana jest w klasie IIb . Jej autorkami są: p. Monika Sasak i p. Maria Wójcik. Celem podjętych działań jest kształtowanie wyobraźni i uczuć dziecka poprzez podsuwanie właściwej literatury dziecięcej, budzenie wrażliwości estetycznej, rozwijanie oraz promowanie talentów, kreatywności i twórczości dziecięcej, integracja uczniów i rodziców oraz aktywizacja ich do wspólnych działań.
Nowością w praktyce szkolnej jest również innowacja pedagogiczno-metodyczna „Ocenianie kształtujące jako narzędzie rozwijania kompetencji kluczowych wspomagających umiejętność uczenia się i nauczania” prowadzona przez panie: Iwonę Pomykałę i Monikę Szwagierczak. Cele wspomnianej innowacji to: inspirowanie nauczycieli do podejmowania działań służących rozwijaniu kompetencji kluczowych oraz analizowanie efektów działalności dydaktycznej ze szczególnym zwróceniem uwagi na kształcenie kompetencji w zakresie uczenia się.
Rok szkolny 2015/16, 2016/17. 2018/19
Prowadząca: Wioletta Ćwik
Klasa:Ic
W szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna „Książka – to mój przyjaciel"- autorstwa pani Wioletty Ćwik. Rozszerza ona program edukacji polonistycznej, muzycznej i społecznej o pracę z ciekawą książką, baśnią, tekstem literackim. Sprzyja rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz angażowaniu rodziny do wspólnego czytania. W roku szkolnym 2015/16 nowatorstwem pedagogicznym objęci zostali uczniowie klasy Ic. Innowacja będzie kontynuowana w kolejnych latach.
Grupa dziewięciu uczniów bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach raz w tygodniu. Główne cele innowacji to: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zapewnienie każdemu dziecku wszechstronnego rozwoju, wspomaganie rozwoju kompetencji kluczowych, wyrabianie nawyku częstego czytania książek, rozwijanie słownictwa oraz rozbudzanie wyobraźni u uczniów.
Cele realizowane są z wykorzystaniem aktywnych metod pracy / Storyline, WebQest, dramy, kącików tematycznych/ oraz naturalnej potrzeby małych dzieci do działania, zabawy, współpracy. Innowacja została zrejestrowana w Kuratorium Oświaty w Kielcach w dniu 19.10.2015 roku.
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie zapewnia odpowiednie warunki lokalowe i organizacyjne niezbędne do realizacji innowacji. Placówka posiada księgozbiór potrzebny do prowadzenia zajęć bibliotecznych. W trakcie realizacji programu zostanie nawiązana współpraca z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Kunowie.
Kontakty
- Sala
- Telefon