Pierwszy dzień wiosny, w którym obchodzimy Światowy Dzień Poezji, stał się w naszej szkole kolejną okazją do promowania czytania, pisania i uwrażliwiania na magię słowa. Działania w tym zakresie, jak co roku, podjął m.in. Klub Miłośników Mowy Ojczystej.
W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze pod hasłem Zaczytajmy się w poezji… o wiośnie, zorganizowane dla kl. Va. Uczniowie słuchali utworów, prezentowali tematyczne wiersze, dzielili się wrażeniami i wiedzą. Spotkanie pozwoliło w ciekawy sposób zobrazować wiosnę – nie tylko jako porę roku widzianą oczami, ale odbieraną duszą artystów – autorów wierszy i piosenek. W czasie zajęć odbył się quiz o wiośnie, w którym I miejsce zajęła Natalia Piłat, II miejsce – Maja Jedlikowska i Igor Zaczek, a III miejsce – Joanna Gorycka, Adam Czuba i Jakub Mazan.
W Światowym Dniu Poezji liryka zagościła na różnych lekcjach. Piękno wiosny ukazane w wierszach odkrywali w czasie zajęć z wychowawcą uczniowie kl. VIb, a na dodatkowych zajęciach - uczniowie z kl. Vb.
W kl. VII na lekcjach języka polskiego podjęto temat Niektórzy lubią poezję, a punktem odniesienia stały się utwory lokalnych artystów. Młodzież miała okazję zapoznać się z przykładami twórczości Teresy Łuckiej, Piotra Karbowniczka, Karoliny Sochy oraz jej taty Wojciecha Sochy, którego utworów uczniowie mogli posłuchać również w wersji wokalno-instrumentalnej.
Dla klas VIII biblioteka szkolna przygotowała konkurs Chwila z poezją Wisławy Szymborskiej, który nie tylko miał na celu promować twórczość noblistki, ale także sprawdzać umiejętność korzystania z multimedialnych źródeł informacji. Jako pierwsza zadania konkursowe wykonała Roksana Jastrzębska, a w gronie laureatów znaleźli się także Bartosz Bęben, Emilia Sala, Amelia Kucharska i Bartłomiej Jarek – wszyscy z kl. VIIIa.
Dzięki podjętym działaniom uczniowie mogli się przekonać, że poezja może zachwycać, a każda jej forma jest wyjątkowa. Zachęcamy do czytania wierszy!