• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła”. Słowa Wisławy Szymborskiej przyświecały nam w czwartek 29 września, kiedy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

            W tym dniu na każdej lekcji był czas na głośne czytanie, a szczególnie celebrowano je na języku polskim oraz podczas spotkania w szkolnej bibliotece.

            Uczniowie sięgnęli po różne książki. Wśród nich znalazły się: „Duch starej kamienicy” (IVa), „Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pomogą zrozumieć znaczenie powiedzeń” (IVb), „Dziesiąty poziom” (Va), „Wyspa mojej siostry” (VIa i VIb), „Mały Książę” (VII), „Rajski ptak” (VIIIa i VIIIb).

            Mamy nadzieję, że akcja czytelnicza oraz przygotowane przez Klub Miłośników Mowy Ojczystej i bibliotekę okolicznościowe gazetki o korzyściach płynących z czytania  przekonają uczniów, że czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała, a „kto czyta książki, ten żyje podwójnie”.

          • Dzień Głośnego Czytania

          • "Książki pachnące wrażeniami" - taka tematyka towarzyszyła obchodom czytelniczego święta w bibliotece szkolnej w budynku przy ul. Szkolnej. Uczniowie klas Ia,b oraz IIa,b wybrali się w podróż do świata szeleszczących kartek, kolorowych stronic i pachnących nowością lektur. Przewodnikiem wśród książek i ich papierowych stron był nauczyciel bibliotekarz Monika Sasak. Wspólnie przeżywaliśmy perypetie Michalinki w krainie książkowych przygód. Wielozmysłowo zgłębialiśmy tajemnice papieru - jego różnorodne faktury, miękkość lub sztywność, gładkość lub szorstkość, kolor, a nawet zapach. Określaliśmy jego przeznaczenie i właściwości, a pomogła nam w tym znana zabawa "Kamień-papier-nożyce".

            Głośno czytaliśmy również podczas dodatkowych zajęć: logopedycznych i lekcji języka polskiego dla dzieci z Ukrainy.

            To był Dzień Głośnego Czytania pełen WRAŻEŃ i nowych doświadczeń dla naszych zmysłów.

          • Akcja "Sprzątanie świata 2022"

          • Zgodnie z tradycją nasza szkoła przyłączyła się do akcji Sprzątanie świata. Tegoroczna 29. edycja przebiegała pod hasłem Wszystkie śmieci są nasze+. Uczniowie wraz z nauczycielami, z wielkim zaangażowaniem, zbierali różne odpady. Akcją objęliśmy teren szkoły przy ul. Szkolnej i jego najbliższe otoczenie, a po zajęciach szkolnych kontynuowaliśmy sprzątanie w swoich rodzinnych okolicach. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte w ten sposób zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

        • Laboratoria Przyszłości
          • Laboratoria Przyszłości

          • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy „ Szarego” w Kunowie, w ramach programu Laboratoria Przyszłości, zakupiła nowoczesne pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniają zajęcia szkolne oraz pozwalają rozwijać zainteresowania. We wrześniu, za pomocą twórczych klocków konstrukcyjnych opartych na kole zębatym, uczniowie rozwijali wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie a także zdolności analityczne. Trenowali kompetencje poznawcze. Ćwiczyli sprawności manualne oraz kształtowali umiejętności społeczne. Zabawy konstrukcyjne to również trening kreatywności oraz doskonały wstęp do nauki matematyki, fizyki i mechaniki. Dlatego program Laboratoria Przyszłości jest realizowany w naszej szkole na zajęciach rozwijających aktywność i kreatywność.

            Dzieci nie lubią monotonii. Uwielbiają za to wyzwania – stawiamy je przed nimi każdego dnia i pokazujemy, jak sobie z nimi radzić. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości. #Laboratoria Przyszłości#

        • Uwaga
          • Uwaga

          • Harmonogram konsultacji nauczycieli jest dostępny w zakładce ORGANIZACJA ZAJĘĆ.

        • UWAGA
          • UWAGA

          • Godziny pracy pedagogów, pedagoga specjalnego i psychologa są dostępne w zakładce KONTAKTY.

          • Europejski Dzień Języków

          • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody tego święta. Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie korzystali z materiałów opublikowanych na stronie internetowej Europejskiego Dnia Języków. Poznawali łamańce językowe z różnych krajów, słuchali podstawowych słów w językach europejskich. Uczniowie klas młodszych grali w Dooble. Szukali par kart z tym samym szczegółem. Te szczegóły to najbardziej charakterystyczne przedmioty kojarzące się z danym krajem. Uczniowie mówili, jaki to kraj i jakim językiem posługują się jego mieszkańcy. Dzięki takim zajęciom, prowadzonym przez swoich nauczycieli – Anetę Nowak, Agnieszkę Olszewską i Dorotę Skórę, klasy aktywnie promowały hasło tegorocznych obchodów EDJ, jakim jest docenienie wszystkich języków Europy.  

          • Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

          • Uczniowie klas piątych, szóstych, siódmej i ósmych brali udział w wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się 23 września 2022 roku. Młodzież wybierała swoich przedstawicieli spośród 8 kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali członkowie Komisji Wyborczej – Nicola Machowska z kl. VIIIa, Patrycja Jedlikowska z kl. VIIIb, Maja Mstowska z kl. VIIIc i Wiktoria Cybula z kl. VII. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu Samorządu Uczniowskiego: Kornel Rogacki z kl. Va – przewodniczący, Maja Ożdżyńska z kl. VIIIb – zastępca, Jan Lubieniecki z kl. VIIIc – sekretarz.

            Wybranemu Zarządowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

          • XXIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

          • 24 września 2022r. grupa 43 uczniów z klas IV-VIII wzięła udział w XXIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2022”. Uczestnicy prowadzeni przez przewodnika PTTK-u przeszli 9-cio kilometrową trasę z Bielin na Święty Krzyż. Trasa rajdu prowadziła przez atrakcyjne  turystycznie tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego.  Po dotarciu na miejsce uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej. Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowali nauczyciele: wicedyrektor Małgorzata Kowalska, Donata Ożdżyńska, Katarzyna Pająk, Teresa Rokoszna, Dorota Skóra i Małgorzata Szczepanik.

             

             

          • Zwiedzamy Kraków

          • W miniony piątek uczniowie klas szóstych i klasy siódmej odwiedzili Kraków. Pod okiem miejscowego przewodnika zwiedzili najważniejsze zakątki miasta. Spacerowali Traktem Królewskim, podziwiając niezwykłą architekturę dawnej stolicy Polski. Poznali historię  Katedry Wawelskiej i Dzwonu Zygmunta. Oddali hołd ważnym postaciom historycznym, spoczywającym w Grobach Królewskich.

            W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha poznali tradycję i kunszt japońskiego ciesielstwa, oglądając wystawę „Duch ukryty w drzewach”.

            Piękna pogoda, solidna dawka wiedzy historycznej, świetne humory sprawiły, że wycieczkę do Krakowa wszyscy uczestnicy uznali za udaną.

            Opiekunki młodzieży - p. wicedyrektor Małgorzata Kowalska, p. Alicja Kwapisz, p. Barbara Loranty i p. Jolanta Sternik - są dumne z właściwej postawy i kulturalnego zachowania uczniów.

          • Trening ze ”Świętokrzyską Akademią Ruchu z taekwondo”

          • 20 września 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy "Szarego " w Kunowie odbył się otwarty trening taekwondo z uczniami klas V-VIII, który przeprowadzono w ramach realizacji projektu ”Świętokrzyska Akademia Ruchu z taekwondo”. Głównym celem projektu jest popularyzacja aktywności fizycznej i sportu dla wszystkich niezależnie od wieku oraz przedstawienie sportów walki, a szczególnie taekwondo,  jako dyscyplin ogólnorozwojowych, wszechstronnych, stwarzających warunki do poprawy sprawności i zdrowia. Otwarte treningi mają zachęcić dzieci i młodzież do podejmowania aktywności fizycznej podczas regularnych zajęć oraz w czasie wolnym od nauki. Zajęcia poprowadzili trenerzy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwoondo Olimpijskiego OSTO: Wioletta Walerowicz, Piotr Czaja i Adam Bogdanowicz.

             

          • I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej „Dolina Świśliny”

          • 16 września pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie odbył się I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej „Dolina Świśliny”. W wydarzeniu tym uczestniczyli  również uczniowie klas VIII z naszej szkoły. Podczas wędrówki  doliną Świśliny ósmoklasiści poznali ciekawe okazy geologiczne. Odwiedzili kamieniołom w Dołach Opacich oraz Izbę Regionalną Stowarzyszenia „Witulin nad Świśliną”. Dodatkową atrakcją dla uczestników rajdu był poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dołach Biskupich

          • Wiele dróg, jeden cel

          • W dniach od 7 do 14 września 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się biegi Fair Play.

            W ramach obchodów Światowego Dnia Fair Play, organizowanego przez Międzynarodowy Komitet Fair Play, Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play, w biegach uczestniczyło 250 uczniów naszej szkoły.

            Ta wspaniała inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem nie tylko ze strony uczniów, ale również i rodziców. Akcje tego typu uczą młodych ludzi zasad zdrowego stylu życia. Pozytywnie wpływają na relacje koleżeńskie, uczą dyscypliny i zasady fair play, która traktowana jest nie tylko jako sposób zachowania, ale również jako  sposób myślenia. „Odciąga” uczniów od zagrożeń współczesnego świata.

            W załączeniu przesyłamy zdjęcia z biegów.

             

            Ze sportowym pozdrowieniem

            Dorota Opara

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego”
            w Kunowie

             

        • NARODOWE CZYTANIE
          • NARODOWE CZYTANIE

          • Za nami 11. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, które od 2012 r. odbywa się na początku września. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem w akcji wzięli udział także uczniowie starszych klas naszej szkoły, uczący się w budynku na ul. Fabrycznej.

            Zgodnie z decyzją Prezydenta RP w bieżącym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, co zbiegło się z 200. rocznicą wydania pierwszego zbioru poezji naszego wieszcza.

            W ramach szkolnej akcji Narodowego Czytania, zorganizowanej w piątek przez bibliotekę szkolną i nauczycieli polonistów, został m.in. odczytany list Prezydenta, a następnie uczniowie z klas Va, VIb i VIIIa czytali ballady: Pani Twardowska, Powrót taty, To lubię, Romantyczność oraz Świteź. W spotkaniu z literaturą uczestniczyli również nauczyciele oraz  p. wicedyrektor Małgorzata Kowalska.

      • Kontakty

        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie
        • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1 (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1
        • ul.Szkolna 1 27 - 415 Kunów Poland
        • Dorota Opara
        • Małgorzata Kowalska Iwona Pomykała
        • Jolanta Kusiak ul. Szkolna 1 czynny 7.00-15.00 Agnieszka Tomaszewska ul. Fabryczna 1 czynny 7.00-15.00
        • Ewelina Raczyńska godz. pracy 7.00-15.00
        • Marek Czuba ul Szkolna 1: środa 8.30-13.30, czwartek 8.30-12.30, piątek 8.20-10.20; Jolanta Salwa ul. Fabryczna 1: poniedziałek 7.30-10.00 i 11.45-13.15, wtorek 8.15-11.00 i 11.45-13.05, środa 8.15-10.00 i 10.45-13.00, czwartek 7.30-10.00 i 11.45-13.45, piątek 7.30-11.00 i 12.45-13.45
        • Klasy I-IV - budynek przy ul. Szkolnej 1 tel.(41) 26-12-790 Klasy V-VIII - budynek przy ul. Fabrycznej 1 tel.(41) 26-12-798
        • Joanna Marczuk-Domińska joanna.marczuk-dominska@cbi24.pl Tel: 575-007-332
        • Tomasz Kryj ul. Szkolna: poniedziałek 9.50-12.50, środa 8.20-10.50 ul. Fabryczna: poniedziałek 8.20-9.50, środa 10.50-12.50, piątek 10.15-12.15
      • Logowanie