• Zajęcia robotyki w klasie VIIIb

• W ramach zajęć robotyki klasa VIIIb pod kierunkiem pani Urszuli Radomskiej realizuje projekt pt.: „ Jak zrobić dobre zdjęcia-podstawy fotografowania.”

Na zajęciach, w których uczestniczy specjalista fotograf pan Mirosław Radomski,uczniowie poznają budowę i zasady działania aparatu cyfrowego, podstawowe pojęcia związane z kadrowaniem, kompozycją, retuszem, fotomontażem, światłem oraz uczą się obróbki cyfrowej zdjęć w programie GIMP, a także ich archiwizowania.Wiedzą według jakich kryteriów oceniać fotografie wykonane przez siebie i innych. Wykonali samodzielnie szereg zadań fotograficznych. Uczą się, jak pracować z modelem i fotografem. Projekt zakłada również współpracę z Galeria Fotografii i Fotoklub "Galeria" MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim i uczestnictwo naszych uczniów w warsztatach oraz wystawach fotograficznych.

W trakcie zajęć wykorzystano aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci

• Profilaktyka palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie”

• 23 stycznia 2023r. uczniowie klasy VIa wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach realizacji programu profilaktyki palenia tytoniu pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie” przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowcu Św. Głównym celem spotkania było zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży. Uczniowie rozpoznawali emocje przeżywane w sytuacjach trudnych oraz rozwijali umiejętność radzenia sobie z problemem. Poszerzyli wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego oraz zagrożeń płynących  z czynnego i biernego palenia. Na zakończenie spotkania szóstoklasiści przygotowali plakat sylwetki człowieka  z objawami emocji powstałymi na skutek sytuacji trudnych w danej grupie.

• PODRÓŻ SENTYMENTALNA BABCI I DZIADKA

• 19 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawczyń p. Aliny Kopacz - Mrozowskiej i p. Małgorzaty Jelonek oraz nauczycielki muzyki p. Anny Łukawskiej - Wielguszewskiej przygotowali wzruszający program artystyczny.

Młodzi szkolni aktorzy zabrali babcie i dziadków w "Sentymentalną podróż" przypominającą im ich własne szkolne lata. Były łzy wzruszenia, gromkie brawa i salwy śmiechu zakończone słodkim poczęstunkiem. Wspomnień czar dopełniła dekoracja nawiązująca swoim klimatem do okresu PRL-u.

Gorące podziękowania składamy zaproszonym gościom: burmistrzowi p. Lechowi Łodejowi, przewodniczącemu Rady Miejskiej p. Piotrowi Bekowi i przewodniczącej Komisji Oświaty p. Barbarze Domagale oraz Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

• Święta, święta … i po świętach

• Oczekiwanie, szopka, kolędy, prezenty – wszystko już minęło. Pozostały jedynie bożonarodzeniowe dekoracje. Uczniom klasy VIb trudno się z nimi rozstać, ponieważ wykonali je z dużą pieczołowitością w ramach lekcji plastyki pod okiem pani Iwony Buczkowskiej.

Imponujących rozmiarów dziadki do orzechów, obok choinki, świeczek i stroików stworzyły w sali lekcyjnej niepowtarzalny świąteczny klimat. Stały się też pięknym dopełnieniem wystroju naszej szkoły w czasie zabawy karnawałowej.

Z całą  pewnością będą jeszcze cieszyć oczy, gdy nadejdą  kolejne święta Bożego Narodzenia.

• Lekcje kodowania z robotem SUPER DOC

• Uczniowie klasy III podczas zajęć dodatkowych z ROBOTYKI poznawali podstawy programowania. Pracowali z Korbo Robotem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie trenowali logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, ćwicząc liczenie i decydując, jak ma się przemieszczać DOC, aby dotrzeć do różnych miejsc rozmieszczonych na planszach. Uczyli się również rozwiązywania problemów, ponieważ przy tworzeniu kodu trudno uniknąć pomyłek. Nabywanie umiejętności kodowania uczy, że pomyłki i potknięcia nie są niczym strasznym, ale to naturalne elementy towarzyszące zdobywaniu wiedzy.

• Na zajęciach rozwijających aktywność i kreatywność

• Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Hedy "Szarego" na zajęciach rozwijających aktywność i kreatywność zdobywają wiadomości oraz nowe umiejętności. Uczą się poprzez zabawę z użyciem dywanu interaktywnego oraz na lekcjach robotyki, kodowania i programowania.

• "My też gramy w ręczną"

• 14.12.2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie odbył się finał wojewódzkiego turnieju „My też gramy w ręczną”. W zawodach wzięły udział szkoły, które uczestniczyły w VI edycji  programu „Gramy w Ręczną”. Projekt promujący szczypiorniaka to wspólna inicjatywa Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody odbyły się dzięki pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie oraz Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

Turniej swoją obecnością zaszczycili: Lech Łodej – Burmistrz Miasta i Gminy Kunów, Stanisław Hojda – Członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce i jednocześnie Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Barbara Domagała – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Kunowie, Dorota Opara – dyrektor szkoły w Kunowie oraz wicedyrektorzy – Małgorzata Kowalska i Iwona Pomykała. Opiekę merytoryczną sprawowała Paulina Szadurska  - Regionalny Koordynator Programu „Gramy w Ręczną”.

W rozgrywkach wzięło udział 5 szkół z województwa świętokrzyskiego. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary, koszulki oraz słodki poczęstunek.

Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad fair play. Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim uczestnikom i trenerom.