• Wernisaż w bibliotece szkolnej

• Biblioteka szkolna zaprosiła trzecioklasistów na wernisaż prac z Kolorowym Potworem  - podsumowanie wszystkich spotkań z bohaterem książki z #WydawnictwoMamania. Wspólnie obejrzeliśmy także wystawę książek o uczuciach, które warto wypożyczyć i przeczytać. Zagraliśmy kartami z gry "Emocje", a więc było trochę zabawy i trochę psychologii dla każdego, dla dziecka i dorosłego, tak na wesoło, ale też na poważnie.

Wystawę można oglądać do końca maja. Zapraszamy.

• Finał Turnieju o Puchar Tymbarku

• W dniach 13-14.05.2024r. odbył się Wojewódzki Finał Turnieju o Puchar Tymbarku w Nowinach. Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie brały udział w dwóch kategoriach wiekowych: U- 10 i U- 12. Klasy młodsze reprezentowały: Wołoszyn Liwia, Stefankiewicz Natalia, Sieniek Lena, Waszczyk Nikola, Wołoszyn Estera, Liwerska Nadia, Szmalec Julia, Wykrota Weronika. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta zajęły czwarte miejsce w województwie. Najlepszą bramkarką turnieju została Waszczyk Nikola.
            Uczennice z klasy piątej w składzie: Piskorowska Alicja, Pasternak Lena, Tomaszewska Maja, Kotasiak Magdalena, Formela Gabriela Słapek Natalia, Łuczycka Karolina, Kaczor Ewa zakończyły udział w turnieju, meczem ćwierćfinałowym i zostały sklasyfikowane na miejscu V – VIII.
            Do turnieju finałowego dziewczęta przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Pająk Katarzyna i Pomykała Marek. Serdecznie gratulujemy!

• Finał III Powiatowego Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

• 10 maja 2024 r. odbył się finał III Powiatowego Turnieju Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wzięło w nim udział 23 uczniów z 10 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Gałka (kl.7a), Urszula Loranty (kl. 5a), Anna Milewska (kl.7a), Julia Skowrońska (kl.7a), Jakub Miśkiewicz (kl. 8), Alexander Kamiński (kl. 8), Amelia Kwiatkowska (kl.7a). Finał miał formę Teleturnieju 1 z 10, a uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu geografii, historii, ekonomii, kultury i polityki krajów niemieckiego obszaru językowego. Wśród zwycięzców znalazła się Urszula Loranty, który zajęła III miejsce. Laureatami zostali Urszula Loranty, Maja Gałka, Julia Skowrońska, Alexander Kamiński, Amelia Kwiatkowska. Tytuł Laureata uprawnia do wpisania Turnieju na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uzyskania dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego p. Doroty Skóry.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju, a szczególnie Urszuli!

• Wycieczka klas trzecich na Roztocze

• W dniach 07 - 08.05.2024r. uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej im.Antoniego Hedy ,,Szarego” w Kunowie uczestniczyli w wycieczce po Roztoczu. Celem wyprawy było zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Roztocza oraz aktywne i twórcze zdobywanie wiadomości na temat różnych środowisk przyrodniczych, społecznych i kulturowych, a także właściwe obcowanie ze światem ludzi i przyrody.

• Zbiórka plastikowych nakrętek

• Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie uczestniczą w akcji zbierania nakrętek. Jest to jedno z najpopularniejszych przedsięwzięć społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Są zwykle organizowane w szczytnym celu, dla chorych i poszkodowanych przez los. 6 maja 2024 r. Wiktor Myśliwski, Oliwier Sierpień i Kacper Kosmala z Zarządu Samorządu Uczniowskiego wrzucili zebrane przez uczniów nakrętki do specjalnego kosza ustawionego przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie.

• „Szkoło Pomóż i Ty”

Nasza szkoła cyklicznie uczestniczy w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”, której organizatorem jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY”. Uczniowie bardzo chętnie nabywali pomoce naukowe – cegiełki, zawierające informacje dotyczące różnych przedmiotów szkolnych. Zebrane w ten sposób środki zostały wpłacone przez Samorząd Uczniowski na konto fundacji. 22 stycznia 2024 r. przekazano 245 zł, 25 marca – 200 zł, a 6 maja – 275 zł. W sumie – 720 zł.

W bieżącym roku szkolnym fundacja wraz ze szkołami, które uczestniczyły w akcji, pragnie pomóc10-letniemu Fabianowi Czechowskiemu. Chłopiec od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę. Zgromadzone środki zasilą konto Fabiana i zostaną przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie, których wartość wynosi około 15.000 zł.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w to przedsięwzięcie!