• Technologia 3D na zajęciach robotyki

          • W trakcie zajęć robotyki wykorzystujemy technologię 3D, dzięki której w prosty sposób możliwe jest tworzenie niezwykłych przestrzennych konstrukcji. Rysowanie Długopisem 3D to rozwijanie kreatywności i nauka planowania przestrzennego. Korzystając z długopisów 3D ćwiczymy także zdolności manualne. Długopis 3D jest rozwiązaniem, które ułatwia prowadzenie kreatywnych, innowacyjnych lekcji.

             

            #LaboratoriaPrzyszlosci

            Laboratoria Przyszłości

          • Konkurs "Logo Łamacze"

          • Za nami kolejna edycja konkursu logopedycznego. 6 czerwca 2023r. wystąpiła liczna, dwudziestoosobowa grupa „Logo Łamaczy” z klas I-III. Zaprezentowali swoje ulubione wierszyki, rymowanki i wyliczanki wspierające naukę poprawnej wymowy. Należą się podziękowania dla uczniów za udane występy i  rodzicom za wsparcie logopedy w jego pracy.

            Recytacjom towarzyszył pokaz zdjęć prezentujących ćwiczenia i zabawy dydaktyczne na zajęciach logopedycznych. Dodajmy, iż od tego roku szkolnego zajęcia odbywają się w przytulnym gabinecie logopedycznym, co umożliwia wykorzystanie licznych pomocy wspierających rozwój dzieci.

            Dyplomy i upominki dla uczestników wręczyli wicedyrektor p. Iwona Pomykała i pedagog p. Marek Czuba. Dziękujemy również widowni z klas I a,b za udział w konkursie.

            Do zobaczenia za rok!

          • Spotkanie z podróżnikiem

          • Nie musimy wyjeżdżać do Japonii, żeby poznać jej najciekawsze miejsca i kulturę. Stało się to za sprawą fascynującego spotkania z podróżnikiem p. Grzegorzem Chachurą w dniu 5 czerwca.

          • Tydzień Konstytucyjny

          • 2 czerwca 2023 r. w ramach X edycji Tygodnia Konstytucyjnego interaktywne zajęcia poprowadziła adwokat p. Małgorzata Stępień. Wzięli w nim udział uczniowie klas piątych.

            Prowadząca przekazała młodzieży informacje na temat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, która stanowi część polskiego porządku prawnego i jest gwarancją naszych podstawowych praw i wolności.

            Młodzież miała okazję rozwiązywać kazusy. Ich tematem były kwestie bliskie uczniom, z którymi mogą spotkać się na co dzień.

            Zajęcia okazały się ciekawym źródłem wiedzy na temat przysługujących dzieciom praw.

        • Wycieczka uczniów klas ósmych do Ciechocinka i Torunia 
          • Wycieczka uczniów klas ósmych do Ciechocinka i Torunia 

          • W ramach programu "Poznaj Polskę 2023" uczniowie klas ósmych w dniach 29 - 31 maja uczestniczyli w wycieczce  do Ciechocinka i Torunia. Dzięki dofinansowaniu ze środków MEiN  poznali atrakcje turystyczne  Kujaw. W Ciechocinku odwiedzili tężnie solankowe, Park Zdrojowy z zabytkową pijalnią wód mineralnych i muszlą koncertową, cerkiew grekokatolicką oraz dworek I. Mościckiego. Zwiedzili  Katedrę św. J.Chrzciciela, Dom M. Kopernika, rynek staromiejski z ratuszem. Byli w muzeach- Muzeum Podróżników, Muzeum  Toruńskiego Piernika, Muzeum Twierdzy Toruń. Odwiedzili również Planetarium. Skosztowali  toruńskich pierników.  Do domu wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

          • Festyn profilaktyczny promujący życie wolne od uzależnień behawioralnych

          • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie zdążyli się już przyzwyczaić do akcji profilaktycznych, które cyklicznie odbywają się w szkole. „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia” - pod takim hasłem  26 maja 2023r. odbył się festyn profilaktyczny, którego celem było promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od używek, w tym od uzależnień behawioralnych, ograniczenie kontaktu młodzieży z  komputerem, Internetem i telefonami komórkowymi.

            Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wicedyrektor szkoły Pani Małgorzata Kowalska. Festyn rozpoczął się od pogadanki pedagoga i psychologa szkolnego na temat uzależnień behawioralnych i wsparcia psychologicznego. W festynie profilaktycznym  uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Pan Lech Łodej, przewodnicząca  i przedstawiciel Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kunowie  Pani Anna Pytlakowska oraz Pan Zdzisław Zawicki,  dyrektorzy szkoły: Pani Dorota Opara, Pani Małgorzata Kowalska, Pani Iwona Pomykała.  Wśród zaproszonych gości byli obecni  funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. oraz Komisariatu Policji w Kunowie,  którzy zapoznali młodzież z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wpływem alkoholu na prowadzenie pojazdów.

            Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali przygotowane pomysły o treściach profilaktycznych pod hasłem „Nie siedź w sieci, gdy na zewnątrz  słońce świeci”. Była muzyka, tańce, wiersze, skecze. Zainteresowani mogli skorzystać z kącika biblioteki profilaktycznej, stoiska udzielania pierwszej pomocy oraz  porad medycznych. Odbył się pokaz narkogogli, alkogogli i ITgogli. Młodzież  pokonywała tor przeszkód w okularach, aby porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

            Ciekawym punktem imprezy było przypomnienie dawnych gier i zabaw jako alternatywy dla uzależnień. Nauczyciele wychowania fizycznego zaprezentowali uczniom zabawy z „dawnych czasów”, gdy nie było Internetu, a komputer nie był tak popularny. Uczniowie grali w klasy, kapsle, gumę, szczura, palanta, skakali na skakankach.Podsumowano plastyczny konkurs profilaktyczny „Dbam o zdrowie”.

            Po części oficjalnej przyszedł czas na zmagania sportowo-profilaktyczne, którym towarzyszył doping publiczności. Uczestnicy konkurencji sportowych oraz profilaktycznych otrzymali drobne upominki. Zabawa odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kunowie.

            Za pomoc i współpracę - Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie, składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Kunów, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kunowie,  Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

            oraz Komisariatowi Policji w Kunowie.

        • Poznaj Polskę 2023
          • Poznaj Polskę 2023

          • Uczniowie klas 1a, 3a i 3b Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie, dzięki dofinansowaniu z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, zwiedzili: Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach oraz zespół opactwa Cystersów w  Wąchocku. 

            Te świętokrzyskie miejsca to największe osiągnięcia polskiej nauki, kultury i dziedzictwa narodowego.

          • "Kreatywność. Nauka. Pomysłowość"

          • #LaboratoriaPrzyszlosci

            Nasza sala robotyki przeszła kolejną metamorfozę. W sali wita uczniów hasło „Kreatywność. Nauka. Pomysłowość”, które zachęca do twórczego poznawania nowych technologii.

            Uczniowie klas IV dzięki udziałowi w projekcie "Laboratoria Przyszłości" budują swoje kompetencje techniczne i uczą się kreatywności.

             

          • Zajęcia z robotem edukacyjnym Q-scout

          • Na zajęciach robotyki uczniowie klas V-VIII programowali robota Q-scout w języku Scratch wykorzystując obszary takie jak: ruch, światło i dźwięk. Wykorzystali do programowania aplikację Roboblog i tablety. Młodzi konstruktorzy zbudowali model napędowy dla klocków Korbo wykorzystując sterownik robota Q-scout. Klocki Korbo, roboty edukacyjne Q-scout i tablety to nowoczesne pomoce dydaktyczne zakupione przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszlosci

          • W KAWIARENCE ARTYSTYCZNEJ SPOTKANIE Z WISŁAWĄ SZYMBORSKĄ

          • W maju Klub Miłośników Mowy Ojczystej zaprezentował kolejną odsłonę projektu związanego z obchodami Roku Wisławy Szymborskiej. Tym razem było to „spotkanie z noblistką”, które przybrało formę dziennikarskiego wywiadu.

            W zaaranżowanej kawiarence artystycznej (sala multimedialna) zgromadzili się goście (uczniowie kl. Va oraz kl. VII), a rozmowę z Wisławą Szymborską (Joanna Gorycka z kl. Va) przeprowadzili dwaj dziennikarze ( Marcel Nowak z kl. VIb i Alex Kamiński z kl. VII).

            Pytania i odpowiedzi, przeplatane fragmentami filmów, pozwoliły odkryć wiele ciekawostek z życia poetki. Zebrani uczniowie mogli wysłuchać utworów noblistki w wykonaniu jej samej oraz w interpretacji aktorów i piosenkarzy.

            Spotkanie w artystycznej kawiarence, upamiętniające postać Patronki  Roku 2023,  przebiegło w przyjemnej atmosferze.  Mamy nadzieję, że dla naszych uczniów okazało się ono ciekawą lekcją poezji i życia.

        • Karta rowerowa
          • Karta rowerowa

          • Egzamin teoretyczny odbędzie się 5 czerwca 2023r. w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie na ul. Szkolnej 1 o godz. 8.20.

            Warunki ubiegania się o kartę rowerową są dostępne w zakładce "Dla rodziców - Karta rowerowa".

        • Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego
          • Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego

          • Wśród laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnień "Koleżanko, kolego alkohol to nic dobrego" znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

            Kategoria dzieci klas I-III:

            II miejsce  - Nikola Misztal

            Kategoria dzieci klas IV-VI:

            I miejsce - Michał Madej

            II miejsce - Radosław Różalski

            III miejsce - Alicja Piskorowska

            Wyróżnienie - Wiktor Ziółkowski

            Kategoria młodzież klas VII-VIII:

            I miejsce - Natalia Krześniak

            Gratulujemy!

            Nagrody zostaną wręczone podczas "Gminnego Dnia Dziecka" 4 czerwca(niedziela) o godz. 16.00.

             

          • Miłosz Raczyński finalistą konkursu o zasięgu ogólnopolskim

          • Miłosz Raczyński, uczeń klasy VIII a, został finalistą III Ogólnopolskiego Konkursu na prezentację multimedialną „Chrzest Polski”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem była promocja Święta Chrztu Polski, a także  popularyzowanie kulturowego dziedzictwa kraju.

            Finaliście gratulujemy sukcesu. 

          • Kubusiowi Przyjaciele Natury

          • Nasza Szkoła przystąpiła do realizacji XV edycji ogólnopolskiego Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program ten porusza tematy związane z ekologią oraz życiem w zgodzie z naturą.

            W projekcie wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich pod kierunkiem p. Moniki Szwagierczak i p. Małgorzaty Jelonek. W ramach projektu, zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne oraz warsztaty, na których wykonano "Poidełka dla owadów" oraz zasiano '"Kwietną łąkę".

            Bohaterem programu był Kubuś, który pokazywał uczniom, jak szanować rośliny i zwierzęta oraz troszczyć się o przyrodę, jak segregować śmieci i dbać o zasoby naturalne Ziemi, jak dbać o środowisko i oszczędzać pieniądze, jak być aktywnym fizycznie oraz dlaczego warto jeść owoce i warzywa. Program wprowadził uczniów w piękny i fascynujący świat natury i uwrażliwił na otaczające środowisko. Uczył przy tym, jak o nie dbać i chronić. Sprawił uczniom wiele radości oraz dał możliwość dobrej zabawy.

          • „A kiedy przyjdą podpalić dom…”

          • 15 maja 2023r. odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu historycznego „A kiedy przyjdą podpalić dom… Represje wobec mieszkańców Kielecczyzny w czasie II wojny światowej”. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej poświęconej tematyce represji niemieckich, jakich doświadczyli mieszkańcy Kielecczyzny w latach 1939-1945 ze szczególnym uwzględnieniem pacyfikacji wsi kieleckich w 1943 roku. W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły – Maja Bernaciak, Patrycja Jedlikowka i Maja Gierczak. Przygotowały one prace literackie pod kierunkiem p. Małgorzaty Kowalskiej i p. Katarzyny Smagieł-Dwojak.

            W gronie laureatów znalazła się Maja Gierczak z klasy VIII b, która zdobyła II miejsce za pracę „Obudźmy wspomnienia. Druga wojna światowa na Kielecczyźnie w oczach Urszuli Karbowniczek”.

            Laureatce gratulujemy sukcesu.

          • Sukcesy ortograficzne czwartoklasistów

          • Konkurs ortograficzny o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII stał się tradycją w naszej szkole. Jego celem jest promowanie poprawnej polszczyzny oraz rozbudzanie motywacji do poznawania i utrwalania zasad poprawnej pisowni.

            Kilkuetapowe zmagania wyłoniły silną grupę uczniów, dla których pułapki ortograficzne nie stanowiły wielkiej  trudności. Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII klas czwartych otrzymał Stanisław Makarski – uczeń klasy IVb. Komisja konkursowa nagrodziła także następujących uczniów:

            Gabriela Formela ( IVa)- WICEMISTRZ ORTOGRAFII

            Lena Sepiół (IVa)- WICEMISTRZ ORTOGRAFII

            Emil Cieślik ( IVa ) – WYRÓŻNIENIE

            Igor Nowak (IVa) – WYRÓŻNIENIE

            Uczniom zostały wręczone dyplomy oraz pamiątkowe nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Dyrekcji szkoły dziękujemy za ufundowanie nagród.

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie
      • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1 (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1
      • ul.Szkolna 1 27 - 415 Kunów Poland
      • Dorota Opara
      • Małgorzata Kowalska Iwona Pomykała
      • Jolanta Kusiak ul. Szkolna 1 czynny 7.00-15.00 Agnieszka Tomaszewska ul. Fabryczna 1 czynny 7.00-15.00
      • Ewelina Raczyńska godz. pracy 7.00-15.00
      • Marek Czuba ul Szkolna 1: środa 8.30-13.30, czwartek 8.30-12.30, piątek 8.20-10.20; Jolanta Salwa ul. Fabryczna 1: poniedziałek 7.30-10.00 i 11.45-13.15, wtorek 8.15-11.00 i 11.45-13.05, środa 8.15-10.00 i 10.45-13.00, czwartek 7.30-10.00 i 11.45-13.45, piątek 7.30-11.00 i 12.45-13.45
      • Klasy I-IV - budynek przy ul. Szkolnej 1 tel.(41) 26-12-790 Klasy V-VIII - budynek przy ul. Fabrycznej 1 tel.(41) 26-12-798
      • Joanna Marczuk-Domińska joanna.marczuk-dominska@cbi24.pl Tel: 575-007-332
      • Tomasz Kryj ul. Szkolna: poniedziałek 9.50-12.50, środa 8.20-10.50 ul. Fabryczna: poniedziałek 8.20-9.50, środa 10.50-12.50, piątek 10.15-12.15
    • Logowanie