• „Znajdź właściwe rozwiązanie”

          • Jak co roku w szkole we współpracy z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowcu Św. realizowany jest program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Profilaktyką zostali objęci uczniowie klasy Va. Celem jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród dzieci i młodzieży. Realizacja programu rozpoczęła się od zajęć warsztatowych dotyczących integracji grupy oraz wzmocnienia postaw asertywnych. Młodzież dokonała autoprezentacji, poszerzyła wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu. Przed uczniami jeszcze cztery zajęcia warsztatowe, podczas których będą wzmacniać postawy zobowiązujące do niepalenia oraz poczucie własnej wartości, rozwijać umiejętności radzenia sobie z problemami, uświadamiać sobie mechanizm nacisku grupowego i uczyć postaw asertywnych.

          • XL Złaz Jesienny szlakiem majora „Ponurego” – Szczytniak 2023

          • Wybrali wędrowanie

            18 listopada 2023 roku siedemnastu uczniów z klas: IVa, Va, Vb i VIb pod opieką Małgorzaty Kowalskiej, Katarzyny Pająk i Bożeny Wijaty wzięło udział w XL Złazie Jesiennym szlakiem majora „Ponurego” – Szczytniak 2023. Celem pieszej wędrówki było uczczenie pamięci Jana Piwnika „Ponurego”, poznanie historii zgrupowań AK „Ponury” oraz walorów przyrodniczych
            i krajoznawczych Gór Świętokrzyskich.

            Uczestnicy złazu w izbie pamięci w miejscowości Janowice usłyszeli opowieść oraz obejrzeli film na temat historii życia i działalności legendarnego dowódcy Armii Krajowej, a w Nagorzycach zapalili znicze na grobie jednego
            z jego podwładnych - kapitana  Stanisława Pałaca „Mariańskiego”.

            Następnie pokonali trasę pieszą z Witosławic do Nowego Skoszyna, gdzie odbyło się ognisko z konkursami wiedzy o turystyce i historii.

            Mimo zimowej aury uczestnikom rajdu towarzyszył dobry humor.

          • XIII  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole XIII  Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaJest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Tego dnia uczniowie zmierzyli się z tabliczką mnożenia na zajęciach matematyki. Były gry i zabawy – bingo, tabliczki szczęścia, domino i łamigłówki sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie zdawali także tabliczkowy egzamin. W każdej klasie zostali wybrani eksperci Tabliczki Mnożenia, którzy bezbłędnie zdali egzamin. Nagrodą dla nich były certyfikaty, odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia i słodkie upominki. Uczniowie klasy VIIa i VIIb brali udział w szkolnym konkursie „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Organizatorkami akcji w szkole były nauczycielki matematyki: Renata Gołemska, Alicja Kwapisz i Donata Ożdżyńska.

          • Nasi laureaci konkursu "Przemoc to Niemoc"

          • 16 listopada w Kinie Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim obyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastyczno - multimedialnego pod hasłem „Przemoc to Niemoc”. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Konkurs odbywał się po raz trzeci w ramach kampanii "19 dni przeciw przemocy i krzywdzie młodzieży" pod hasłem #10sekund. 10 sekund to wystarczający czas żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec. 10 sekund wystarczy też, żeby powstrzymać przemoc i powiedzieć STOP❗️

            W kategorii praca plastyczna wyróżnieni zostali: Nikola Cybula i Piotr Olesiński z klasy IIIb.

            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni upominkami.

            Gratulujemy👏 👏 👏

          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji w naszej szkole

          •  

            16 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów i koleżanek. Uczniowie wysłuchali apelu poświęconego problematyce akceptacji, szacunku względem innych, którego celem było utrwalenie właściwych postaw wśród młodych ludzi, zwrócenie uwagi na konieczność okazywania szacunku drugiemu człowiekowi, bez względu na jego przekonania, wygląd, ubiór czy wyznawaną religię. Uczniowie klasy Vb uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pedagoga szkolnego na temat „Uczymy się tolerancji”, podczas których aktywnie dyskutowali o akceptacji. Utrwalili sobie najważniejsze hasła związane z szacunkiem do drugiego człowieka.  Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na przejawy nietolerancji i dyskryminacji, przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację. Warto, aby nie tylko w tym dniu, ale i w inne, zastanowić się nad własną postawą w stosunku do osób z naszego najbliższego otoczenia. Bądźmy empatyczni.

            Mamy nadzieję, że Dzień Tolerancji był okazją do głębszej refleksji na temat postępowania wobec innych. Wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom, pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji i pokazały, jakie wartości w życiu są najważniejsze

          • Klasy piąte na wycieczce w Kielcach

          • 15 listopada uczniowie klas piątych byli na wycieczce w Kielcacah. W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zwiedzili interaktywną wystawę związaną ze światem energii pozyskiwanej między innymi z węgla, wiatru, wody oraz uczestniczyli w  warsztatach w Laboratorium Generatora Mocy – „Świecące w ciemności – luminescencja”. Podczas eksperymentowania po ciemku dowiedzieli  się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Przeprowadzili wiele intrygujących doświadczeń, w trakcie których sprawdzili m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło. Po naukowo spędzonym czasie w ECN piątoklasiści mieli czas na zabawę na trampolinach w Parku Rozrywki FlySky. Opiekunami grupy w czasie wyjazdu byli: wicedyrektor szkoły  Małgorzata Kowalska, Donata Ożdżyńska, Dorota Skóra i Marek Pomykała.

          • 𝐏𝐑𝐎𝐉𝐄𝐊𝐓 𝐌𝐈𝐂𝐊𝐈𝐄𝐖𝐈𝐂𝐙

          •  

            14 listopada odbyła się - zorganizowana przez 𝐾𝑙𝑢𝑏 𝑀𝑖ł𝑜𝑠́𝑛𝑖𝑘𝑜́𝑤 𝑀𝑜𝑤𝑦 𝑂𝑗𝑐𝑧𝑦𝑠𝑡𝑒𝑗 -𝑤𝑦𝑝𝑟𝑎𝑤𝑎 𝑘𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑎𝑙𝑛𝑎 𝑘𝑙𝑎𝑠 𝑠𝑖𝑜́𝑑𝑚𝑦𝑐ℎ 𝑖 𝑘𝑙𝑎𝑠𝑦 𝑜́𝑠𝑚𝑒𝑗 𝑑𝑜 𝑂𝐷𝐾 „𝑀𝑎𝑙𝑤𝑎” 𝑤 𝑂𝑠𝑡𝑟𝑜𝑤𝑐𝑢 𝑆́𝑤. 𝑛𝑎 𝑠𝑝𝑒𝑘𝑡𝑎𝑘𝑙 𝑃𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡 𝑀𝑖𝑐𝑘𝑖𝑒𝑤𝑖𝑐𝑧 𝑤 𝑤𝑦𝑘𝑜𝑛𝑎𝑛𝑖𝑢 𝑎𝑟𝑡𝑦𝑠𝑡𝑜́𝑤 𝑁𝑎𝑟𝑜𝑑𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑇𝑒𝑎𝑡𝑟𝑢 𝐸𝑑𝑢𝑘𝑎𝑐𝑗𝑖 𝑖𝑚. 𝐴. 𝑀𝑖𝑐𝑘𝑖𝑒𝑤𝑖𝑐𝑧𝑎 𝑤𝑒 𝑊𝑟𝑜𝑐ł𝑎𝑤𝑖𝑢.

            Przedstawienie przeniosło młodzież do muzeum poświęconego wieszczowi, gdzie bohaterowie zmierzyli się z utworami poety w konkursie recytatorskim. Niektórzy z naszych uczniów mieli przyjemność zasiadać w jury, a także wystąpić w roli statystów.

            Widowisko było doskonałą okazją do obcowania z pięknem literackiego słowa, pozwoliło przypomnieć, uzupełnić i utrwalić wiedzę o twórczości Mickiewicza. W spektaklu nie zabrakło humoru oraz elementów rywalizacji, a wszystko zaprezentowano w nowoczesnej konwencji - z wykorzystaniem multimediów i ciekawych efektów specjalnych.

            Wzorowe zachowanie naszych uczniów utwierdziło opiekunki młodzieży – Jolantę Sternik, Barbarę Loranty i Edytę Wesołowską - że jest ona już bardziej świadomym odbiorcą kultury.

          • „Skarby mórz i oceanów” na wyciągnięcie ręki - lekcja przyrody i fantastyczna wystawa

          •  

            13 listopada 2023 r. w budynku szkoły na ul. Szkolnej gościliśmy pana Stanisławowa Janturę i jego córkę panią Żanetę Przyjemską, którzy są kolekcjonerami, pasjonatami świata ziemi, mórz i oceanów.

            W przepięknie przygotowanej wystawie ,,Skarby mórz i oceanów” uczniowie klas I-IV oglądali trzydziestoletnie zbiory liczące ponad 500 okazów flory i fauny z rejonu Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Bałtyckiego. Autorzy wystawy w bardzo ciekawy sposób, z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadali o podwodnym świecie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć: egzotyczną kolekcję ryb najeżek, największego ślimaka, rozgwiazdy, rekina koralowego, rekinka łaciatego, rekina marmurkowego, kraba królewskiego, gąbki, pąkle, langusty, jeżowce, koralowce, małże, kolekcję naturalnych pereł i bursztyny. Była to fascynująca lekcja przyrody, która na długi czas pozostanie w pamięci uczniów.

          • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • 6 listopada uczniowie klas młodszych świętowali urodziny jednego z największych twórców bajek-Walta Disneya. Aby uczcić ten dzień, biblioteka szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim, zorganizowały "Bajkowy tor przeszkód".

            Dzieci-postacie z bajek zostały zaproszone do "Krainy bajek i baśni". W siedmiomilowym bucie pokonywały zwodzony most, omijając zwodniczy strumyk. Latającym dywanem okrążały Pałac Sułtana. Po rozszyfrowaniu magicznego zaklęcia, teleportowały się do magicznego świata Harrego Pottera. Zwieńczeniem bajkowej przygody było przejście tunelem pod zamkiem Złej Królowej i odebranie nagrody-jabłka o niezwykłej mocy.

            Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

            Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

            Baśniowa dawka ruchu wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. Dziękujemy dyrekcji szkoły za doping, a rodzicom i wychowawcom za współpracę.

          • Społeczność szkolna uczciła 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości



          • 11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli, Polacy odzyskali wolność. Mimo iż od tego wydarzenia upłynęło 105 lat, my, żyjący współcześnie, pamiętamy o powstańcach kościuszkowskich, listopadowych i styczniowych. Pamiętamy również o żołnierzach walczących w czasie I wojny światowej.

            Młodzież oddała im hołd, prezentując montaż słowno-muzyczny. Uczniowie odśpiewali wspólnie hymn Polski, recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali pieśni legionowe.

            Swym przejmującym występem wprowadzili społeczność szkolną w nastrój pięknego świętowania.

          • Polska w naszych sercach

          • 8 listopada w budynku szkoły na ulicy Fabrycznej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Polska w naszych sercach”. Był on skierowany do uczniów klas V – VIII.

            Do recytatorskiej rywalizacji przystąpiło ośmioro uczniów. Zaprezentowali swoje interpretacje utworów o tematyce patriotycznej, których autorami są wybitni polscy poeci. Wybrane wiersze recytowali:

            - z klasy Va- Wiktoria Urbanik i Lena Sepioł,

            - z klasy VIa – Kornel Rogacki,

            - z klasy VIb – Julia Janda, Kamila Sala, Yasemin Przydatek, Nicola Niedbała, Blanka Wisznarewska.

            W prezentacji uczniów widoczne były wielkie emocje i zaangażowanie. Jury w składzie: Barbara Loranty, Jolanta Sternik, Anna Kiljańska – Myszkowska wyłoniło zwycięzców artystycznych zmagań.

            I miejsce za ciekawą interpretację wiersza ,,Ballada o żołnierzu” Artura Ćwikowskiego otrzymał uczeń klasy VIa Kornel Rogacki.

            Miejsce II za wzruszającą prezentację utworu ,,Żołnierz polski” Władysława Broniewskiego uzyskała Blanka Wisznarewska z klasy VIb.

            Miejsce III za piękną recytację ,,Elegii o chłopcu polskim” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przypadło w udziale Nicoli Niedbale z klasy VIb.

            Jury było pod wrażeniem warsztatu artystycznego uczestników konkursu.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • Sejmik Uczniowski

          •  

             

            W środę 8 listopada 2023 r. w budynku szkoły na ulicy Fabrycznej przedstawiciele klas piątych, szóstych, siódmych i ósmej spotkali się na sejmiku uczniowskim.

            Wzięły w nim  również udział: wicedyrektor Małgorzata Kowalska,  pedagog Jolanta Salwa oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego Dorota Skóra i Jolanta Sternik. Młodzież została zapoznana z podstawowymi dokumentami regulującymi pracę szkoły. Pani pedagog Jolanta Salwa omówiła Program Wychowawczo-Profilaktyczny, Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego oraz Procedury Interwencyjne w naszej szkole. Pani wicedyrektor Małgorzata Kowalska dużo uwagi poświęciła Statutowi naszej placówki. Podkreśliła, jak ważna jest troska o mienie szkoły, kultura osobista uczniów, właściwe zachowanie młodzieży w różnych sytuacjach. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego jeszcze raz pogratulowały Zarządowi wyłonionemu w tegorocznych wyborach oraz przedstawiły plan pracy SU na bieżący rok szkolny. Młodzież miała możliwość wypowiedzenia się na temat omawianych zagadnień.

            Na zakończenie spotkania przedstawiciele poszczególnych klas zostali zobowiązani do tego, aby zapoznać koleżanki i kolegów z tematyką poruszoną na Sejmiku Uczniowskim.

             

             

             

             

          • Wspieraj, motywuj, nie hejtuj!

          •  

            6 listopada naszą szkołę odwiedziła p. Kinga Zawodnik. Znana z mediów influencerka, uczestniczka programu Dieta czy cud przybyła na spotkanie z młodzieżą, aby podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z hejtem i samoakceptacją.

            Pani Kinga opowiadała o przemocy fizycznej i psychicznej ze strony szkolnych kolegów, o swoich zmaganiach z hejtem w sieci i krzywdzie, jaką wyrządzają hejterzy. Rozmawiała z uczniami o poprawnych relacjach interpersonalnych, o tolerancji, akceptacji i właściwym korzystaniu z mediów społecznościowych. Dla zobrazowania poruszanych problemów proponowała ciekawe zadania warsztatowe, zapraszając młodzież do aktywnego w nich udziału, co spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony uczniów. Z aplauzem przyjęli oni także niespodziankę, jaką okazała się piosenka pt. Czyste serce w wykonaniu naszego gościa – tematyczny utwór z pięknym przesłaniem.

            W spotkaniu pod hasłem Wspieraj, motywuj, nie hejtuj!, które zostało zorganizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie p. Lecha Łodeja, uczestniczyli nie tylko uczniowie, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły, ale także zaproszeni goście, którzy z racji pełnionych funkcji są zaangażowani w rozwiązywanie problemów społecznych w naszej gminie – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie p. Piotr Bek, Przewodnicząca Komisji Oświaty p. Barbara Domagała, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych p. Aleksandra Bernaciak oraz Sekretarz Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowym p. Magdalena Bęben.

            Aktywny udział w wydarzeniu wzięli funkcjonariusze z komisariatu Policji w Kunowie – starszy aspirant Piotr Traczyński i aspirant Krzysztof Lepiarz, którzy opowiedzieli o prawnych aspektach stosowania przemocy, przestrzegając przed konsekwencjami niewłaściwego zachowania w internecie, gdzie nikt nie jest anonimowy.

            Zgromadzeni w hali sportowej uczestnicy spotkania wysłuchali tematycznych pogadanek psychologa i pedagoga szkolnego, którzy zwracali m.in. uwagę na to, w jaki sposób reagować na hejt i zachęcali do przyjmowania postawy szacunku, zrozumienia i życzliwości względem drugiego człowieka.

            Swój wkład w przygotowanie spotkania Wspieraj, motywuj, nie hejtuj! miała również młodzież z Klubu Miłośników Mowy Ojczystej, która w poniedziałek wystąpiła z programem Hejterom mówimy – nie, czyli pasztety do boju. Duża grupa uczniów wzięła udział w konkursie plastycznym, a ich prace zostały wyeksponowane na wystawie jako wyrazisty głos skierowany przeciw różnym formom cyberprzemocy.

            Wydarzenie szkolne, jakim było spotkanie z p. Kingą Zawodnik, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników. Życiowy optymizm naszego gościa, mimo tak wielu doznanych wcześniej przykrości, a także pozytywne nastawienie do ludzi to dowód na to, że ze złem można wygrać, jeśli tylko chcemy walczyć o swoje marzenia.

             

             

             

             

             

             

          • Hejterom mówimy – nie, czyli pasztety do boju!

          •  

            W listopadzie Klub Miłośników Mowy Ojczystej zrealizował projekt pod hasłem Hejterom mówimy – nie, czyli pasztety do boju! Jego celem było wyrażenie naszego sprzeciwu wobec wyśmiewania i obrażania w sieci.

            W ramach podjętego przedsięwzięcia został opracowany scenariusz, a następnie przygotowano inscenizację, na którą złożyły się scenki, piosenki i filmiki. Fabuła przedstawienia ukazywała mechanizm hejtowania – od ogłoszenia przez znudzonych chłopców konkursu na najbrzydszą dziewczynę, która miała zdobyć tytuł Złotego Paszteta, do założenia przez obrażane bohaterki własnej firmy pod nazwą Pasztety do boju, z której dochody miały m.in. wspierać fundację pomagającą dzieciom i młodzieży.

            W projekcie wzięli udział uczniowie z klas siódmych i klasy ósmej: Ania Milewska, Maja Gałka, Julia Skowrońska, Marcel Kostucha z kl. VIIa, Rozalia Wrona, Patrycja Formela, Oliwier Sierpień z kl. VIIb, Wiktoria Cybula, Piotr Starczewski, Jakub Miśkiewicz z kl. VIII.

            Przygotowany program młodzież zaprezentowała w czasie spotkania Wspieraj, motywuj, nie hejtuj!, które odbyło się 7 listopada w naszej szkole z udziałem influencerki Kingi Zawodnik. W tym dniu w przedstawienie zaangażowało się wielu innych uczniów, którzy „kupowali” paszteciki. A byli to: Martyna Młot, Marika Sieniek, Małgorzata Walczak, Igor Kosmala z kl. VIII, Lena Sierpień, Marina Nazaruk, Martyna Krześniak, Amelka Stawczyk i Marcel Nowak z kl VIIb . Przedstawicielki firmy Pasztety do boju obdarowały również pysznymi pasztecikami - upieczonymi przez p. Iwonę Matułę - licznie przybyłych na to wydarzenie gości.

            Zrealizowany przez Klub Miłośników Mowy Ojczystej projekt poruszający problem hejtu pokazał, że „ w drodze do gwiazd” porażkę można przekuć w sukces. Ważne, by się nie poddawać i spełniać swoje marzenia.

             

          • Wycieczka do Warszawy

          • Uczniowie klas czwartych i klasy siódmej 25 października 2023 roku, pod opieką swoich wychowawczyń: pani Iwony Matuły, pani Katarzyny Pająk  i pani dyrektor Doroty Opary, wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

            Zwiedzanie stolicy rozpoczął spacer po Starym Mieście. Uczniowie  mogli podziwiać Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III  Wazy, Pomnik Syrenki, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca - poznali losy najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Potem wszyscy przeszli na Plac Józefa Piłsudskiego, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza i oddać hołd poległym w  walce o niepodległość Polski oraz zmianę warty.

            Jednym z najważniejszych etapów wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik – ośrodku nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych. Zapoznali  się z mechanizmami funkcjonowania wszechświata, ludzkiego organizmu i różnego typu urządzeniami. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczestnicy wycieczki mieli okazję skorzystać ze  zwiedzania VIP – czyli szatni  naszej kadry narodowej, dowiedzieli się wielu ciekawostek o tym jak wygląda przygotowanie  piłkarzy przed meczem i cała procedura po meczu, zasiedli przy ławie konferencyjnej, byli w miejscu przeznaczonym dla prasy i telewizji podczas meczów.

            Wizyta w Warszawie była była ciekawą lekcją historii, kultury i sztuki.  

          • Biblioteka. Tu kwitnie wyobraźnia

          •  

             

            Co roku w październiku biblioteka szkolna obchodzi swoje święto. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem „Biblioteka. Tu kwitnie wyobraźnia”.

            Podobnie jak w latach ubiegłych, wspólnie z Klubem Miłośników Mowy Ojczystej podjęliśmy szereg inicjatyw zachęcających uczniów do kontaktu z książką. W klasach V-VIII były to:

            • Drzwi do książki – międzyklasowy konkurs na reklamę książki;

            • Biblioteka. Tu kwitnie wyobraźnia - konkurs na wiersz lub opowiadanie o bibliotece;

            • Konkurs na mola książkowego – praca plastyczna;

            • To jest moja książka… - konkurs na lapbooka o sobie i świecie swoich zainteresowań;

            • Krzyżówkowy zawrót głowy;

            • Przerwa z książką;

            • Kiermasz taniej książki odbywający się w ramach współpracy z Księgarnią Tuliszków.

            Konkurs Drzwi do książki polegał na zareklamowaniu wybranego przez klasę utworu literackiego na drzwiach sali lekcyjnej. Klasa Va przygotowała reklamę książki Król Lew, klasy Vb i VIa - Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa, kl. VIb zareklamowała Tajemniczy ogród, kl. VIIb – O psie, który jeździł koleją, a kl. VIII – Balladynę. Wśród propozycji lekturowych, które mogliśmy zobaczyć na szkolnych korytarzach, szczególną uwagę przykuwała reklama utworu H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy, umieszczona na drzwiach do klasy VIIb. Jej autorem był Marcel Nowak.

            W konkursie Biblioteka. Tu kwitnie wyobraźnia zwyciężyła Małgosia Walczak z kl. VIII, która napisała piękny wiersz pt. Biblioteka dla człowieka.

            Bardzo ciekawe wyobrażenia moli książkowych przedstawiły w swoich pracach uczennice z kl. Vb – Ewa Kaczor i Zosia Karbowniczek, zajmując pierwsze miejsce w konkursie plastycznym.

            Podziękowania za aktywny udział w obchodach święta szkolnej biblioteki należą się szczególnie uczennicom – Nadii Dzikowskiej, Ewie Kaczor, Zosi Karbowniczek, Zuzi Sierpień i Karolinie Łuczyckiej z kl. Vb, Julii Deroń, Amelii Gierczak i Lenie Zdrojkowskiej z kl. VIa oraz Kindze Kowalik z kl. VIb, które niemal każdą wolną chwilę spędzały w bibliotece w ramach przerwy z książką lub akcji Krzyżówkowy zawrót głowy.

            Październik za nami, ale pamiętajmy, że drzwi do szkolnej biblioteki są codziennie dla wszystkich szeroko otwarte!

             

             

          • Szkolne Koło Wolontariatu

          • Młodzież  naszej szkoły wraz z opiekunką Alicją Kwapisz pomagała w porządkowaniu grobów  zmarłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kałkowie - Godowie im. Sue Ryder.

        • Akcja "Szkoła pamięta"
          • Akcja "Szkoła pamięta"

          • 31 października 2023r. uczniowie klas III, pod opieką pań Marii Wójcik, Beaty Ciepielewskiej i Moniki Szwagierczak, udali się na Cmentarz Parafialny w Kunowie.

            Celem  inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia  w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Odwiedziliśmy groby bohaterów, żołnierzy walczących za wolność naszego kraju, włączając się tym samym w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta".

            Uczniowie  uprzątnęli nagrobki, zapalili znicze oraz zapoznali się historią  spoczywających w tych mogiłach poległych bohaterów.
             

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie
      • (41) 26-12-790 ul. Szkolna 1 (41) 26-12-798 ul. Fabryczna 1
      • ul.Szkolna 1 27 - 415 Kunów Poland
      • Dorota Opara
      • Małgorzata Kowalska Iwona Pomykała
      • Jolanta Kusiak ul. Szkolna 1 czynny 7.00-15.00 Agnieszka Tomaszewska ul. Fabryczna 1 czynny 7.00-15.00
      • Ewelina Raczyńska godz. pracy 7.00-15.00
      • Marek Czuba ul Szkolna 1: środa 8.30-13.30, czwartek 8.30-12.30, piątek 8.20-10.20; Jolanta Salwa ul. Fabryczna 1: poniedziałek 7.30-10.00 i 11.45-13.15, wtorek 8.15-11.00 i 11.45-13.05, środa 8.15-10.00 i 10.45-13.00, czwartek 7.30-10.00 i 11.45-13.45, piątek 7.30-11.00 i 12.45-13.45
      • Klasy I-IV - budynek przy ul. Szkolnej 1 tel.(41) 26-12-790 Klasy V-VIII - budynek przy ul. Fabrycznej 1 tel.(41) 26-12-798
      • Joanna Marczuk-Domińska joanna.marczuk-dominska@cbi24.pl Tel: 575-007-332
      • Tomasz Kryj ul. Szkolna: poniedziałek 9.50-12.50, środa 8.20-10.50 ul. Fabryczna: poniedziałek 8.20-9.50, środa 10.50-12.50, piątek 10.15-12.15
    • Logowanie