W czwartek 21 października 2021r. 40 uczniów z klas czwartych i piątych wzięło udział w wyprawie kulturalnej do ODK „Malwa” w Ostrowcu Św. Dali się oni zaczarować, oglądając spektakl pt. „Pan Kleks” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.
Uczniowie znaleźli się w rozśpiewanej i roztańczonej akademii, gdzie na straży optymizmu i najwyższej umiejętności nauki przez zabawę stał niestrudzony, nieoceniony, szalony… profesor Ambroży Kleks. Ten wzór pedagoga stworzył szkołę, o której marzy chyba każdy uczeń. Na próżno szukać w niej matematyki, fizyki czy historii. Zastąpiły je choćby kleksografia, przędzenie liter czy leczenie chorych sprzętów.
W obejrzanej inscenizacji, oprócz Kleksa i jego uczniów, nie zabrakło również mówiącego szpaka Mateusza i jego pouczającej historii o tym, jak to przez nieposłuszeństwo wobec rodziców można ściągnąć nieszczęście nie tylko na siebie, ale także na najbliższych.
Filip Golarz i jego mechaniczny Alojzy uzmysłowili natomiast widzom, że nawet najnowocześniejsze urządzenie nigdy nie zastąpi w pełni człowieka i pozostanie tylko maszyną nieposiadającą wyobraźni, niezdolną do okazywania uczuć.. Oglądającym przedstawienie wskazało to dodatkowo, że jako ludzie jesteśmy istotami wyjątkowymi.
Ponadto uczniowie akademii, z Adasiem na czele, pokazali młodym miłośnikom sztuki, że do gotowania można wykorzystać bańki mydlane, do wyprawy na księżyc kolorowe wiatraki, a na męczący upał najlepszy jest padający śnieg. Jeśli do tego wszystkiego przypomnimy ultrafioletowe ZOO i powiemy, że to nie koniec atrakcji u pana Kleksa, które mogliśmy podziwiać, to po prostu należy stwierdzić, że spektakl dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Wyjazd do Ostrowca zorganizowały opiekunki Klubu Miłośników Mowy Ojczystej. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Jolanta Sternik, Anna Kiljańska – Myszkowska i Barbara Loranty.
Z WIZYTĄ W NIEZWYKŁEJ AKADEMII
O bezpieczeństwie i innych „ważnych sprawach”...
czyli pogadanka z funkcjonariuszami policji
Każdy chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne jest poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole i edukacja w zakresie bezpieczeństwa.
W dniu 11 października uczniowie klas V uczący się w budynku przy ulicy Fabrycznej 1 mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Komisariatu Policji w Kunowie: dzielnicowym mł. asp. Krzysztofem Lepiarzem oraz dzielnicowym st. asp. Piotrem Traczyńskim. Zaproszonych gości przywitała wicedyrektor szkoły pani Małgorzata Kowalska. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły oraz na terenie placówki. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku, poboczu i przy przechodzeniu przez jezdnię. Zachęcali dzieci do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali też przed zawieraniem znajomości przez Internet i kontaktowaniem się za pośrednictwem komunikatorów. W trakcie spotkania uczniowie odpowiadali na zadawane pytania, wykazując się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.
Sejmik uczniowski
11 października 2021 r. odbył się sejmik uczniowski przedstawicieli klas piątych szóstych, siódmych i ósmych. Była na nim obecna pani wicedyrektor Małgorzata Kowalska, pani pedagog Jolanta Salwa oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Dorota Skóra i pani Jolanta Sternik. Głównym celem sejmiku było zapoznanie młodzieży z dokumentami regulującymi pracę szkoły. Zostały również omówione bieżące sprawy społeczności szkolnej.
Wyłoniony w tegorocznych wyborach Zarząd SU otrzymał gratulacje od wszystkich uczestników sejmiku. Podczas spotkania pojawiły się pomysły dotyczące działań SU na ten rok szkolny.
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To bardzo ważne, aby zadbać o równowagę w swoim życiu i zdrowie, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Zachęcamy do tego, aby mówienie o swoim zdrowiu psychicznym stało się czymś normalnym. W przypadku, gdy doskwiera nam ból duszy, nie bójmy się prosić o pomoc. Bądźcie więc dobrzy dla siebie i innych, bądźcie wyrozumiali. Pamiętajcie o wypoczynku i czasie na sen, a gdy przychodzą gorsze momenty i czujecie, że sami sobie z tym nie poradzicie, proście o pomoc! Bądźmy dla siebie wsparciem na co dzień.
Laureaci konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia"
Laureaci konkursu matematycznego dla klas VIII - "Mistrz Tabliczki Mnożenia"
kl. VIIIa - Michał Bem, Julia Kowalska, Amelia Zawicka
kl. VIIIb - Julian Dwojak, Aleksandra Cholewińska, Weronika Fudalej
kl. VIIIc - Igor Szwajcer, Kacper Major, Antonina Rakoczy.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: Renata Gołemska i Donata Ożdżyńska.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.
Dzień Chłopaka w klasie sportowej
1 października 2021 roku z okazji Dnia Chłopaka nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Pająk i Maciej Dziedzic- zorganizowali wyjazd uczniów klasy VII b do Ostrowca Św. na Minitorek.
Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, a także wzięli udział w zabawach sprawnościowych. Była to pełna emocji forma uzupełniająca proces szkolenia sportowego. Miła i sportowa atmosfera towarzyszyła wszystkim uczestnikom.
3
Gramy w ręczną
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy „ Szarego” w Kunowie została zakwalifikowana do 5 edycji Programu „Gramy w Ręczną”. Od 1 września 2021r. realizujemy program gier i zabaw z piłką ręczną dla klas I – III, w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego, uczniowie rozwijają podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną.
W ramach programu szkoła otrzymała sprzęt sportowy: 10 piłek do gry oraz 20 koszulek dla uczniów.
Bardzo się cieszymy, że uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, jak również spędzać czas wolny zdrowo i przyjemnie.
Lokalne sprzątanie świata
Podsumowanie akcji "Lokalne sprzątanie świata". W ostatnich dniach słonecznego września, uczniowie klas I -IV uczestniczyli w sprzątaniu najbliższej okolicy. Akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski miała na celu rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za wygląd i jakość otoczenia. Młodzi ekolodzy objęli sprzątaniem znaczną część obszaru wokół szkoły. Podczas wykonywania czynności porządkowych słychać było głosy bezaprobaty i niezrozumienie wobec skali zaśmiecania otaczającego ich świata. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH OPIEKUNOM ZA ZAANGAŻOWANIE
6
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 4
1 października 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach. Hasło akcji brzmi: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Przez cały tydzień uczniowie klas IV - VIII przypominali sobie tabliczkę mnożenia poprzez różne gry i zabawy, także z wykorzystaniem Kart Grabowskiego – Tabliczka Mnożenia. W dniu Święta Tabliczki Mnożenia uczniowie zdawali egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia przeprowadzany przez uczniów - Egzaminatorów. Patrol egzaminacyjny przepytał z "tabliczkowej wiedzy" także dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły. Egzaminowani losowali zestawy pytań i w ciągu trzech minut musieli rozwiązać pięć przykładów związanych z tabliczką mnożenia. Każda osoba, która zdała pomyślnie egzamin otrzymała imienny certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas VIII brali udział w szkolnym konkursie „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Organizatorkami akcji w szkole były nauczycielki matematyki: dyrektor szkoły Dorota Opara, Renata Gołemska, Alicja Kwapisz i Donata Ożdżyńska. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.
Dzień Chłopaka
Podczas apelu 30 września 2021 r. dziewczęta z Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych – Kamila Mikos i Sabina Różalska złożyły życzenia z okazji Dnia Chłopaka kolegom ze wszystkich klas, a panom pracującym w naszej szkole przekazały je w pokoju nauczycielskim. Życzenia zostały też rozwieszone na gazetkach w salach lekcyjnych. Obchody Dnia Chłopaka odbywały się w poszczególnych klasach, gdzie dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów upominki.
Konkurs "Mój ulubiony nauczyciel"
Szkolny Dzień Głośnego Czytania
pod znakiem czytelniczych niespodzianek dla uczniów klas I-III.
1
Europejski Dzień Języków
Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. Stało się to z inicjatywy Unii Europejskiej w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków.
Wydarzenie to ma podkreślić znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, pod kierunkiem swoich nauczycieli – Anety Nowak, Agnieszki Olszewskiej, Doroty Skóry i Małgorzaty Woleckiej, omawiali ciekawe materiały zamieszczone na stronie internetowej Europejskiego Dnia Języków. Były to między innymi: plakat „Drzewo genealogiczne języków”, prezentacja „Podróż Lary przez języki Europy” czy quiz „Jaki to język”, W salach lekcyjnych rozwieszone zostały plakaty tego wydarzenia, które ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.
Nowoczesna stołówka dla uczniów w Kunowie
21 września 2021 r. w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie na ul. Fabrycznej odbyła się uroczystość otwarcia stołówki szkolnej po modernizacji. Poprowadziły ją: dyrektor szkoły
– Dorota Opara i wicedyrektor – Małgorzata Kowalska.Stołówka została doposażona w nowoczesny sprzęt kuchenny, stoły i krzesła do jadalni. Odnowiono kuchnię i zaplecze kuchenne oraz jadalnię. Stworzono komfortowe warunki do spożywania posiłków, dzięki pozyskaniu środków w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Andrzej Kryj - poseł na Sejm RP, Zbigniew Koniusz – Wojewoda Świętokrzyski, Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Lech Łodej – Burmistrz Miasta i Gminy Kunów, Piotr Rakoczy – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie, Dorota Opara – dyrektor szkoły, Ewelina Raczyńska – przedstawicielka rodziców, Julia Tuźnik – przedstawicielka społeczności uczniowskiej.
Unowocześniony obiekt poświęcili księża z parafii św. Władysława w Kunowie: proboszcz Jerzy Ejchler i ksiądz Robert Utnik.
Uczniowie zaprezentowali interesującą część artystyczną tematycznie związaną z tym ważnym dla społeczności szkolnej wydarzeniem.
Oddanie do użytku unowocześnionej stołówki szkolnej to kolejny etap zaangażowania dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły w dbanie o pozytywny wizerunek placówki.
3
Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego
Uczniowie klas piątych, szóstej, siódmych i ósmych brali udział w wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się 24 września 2021 roku. Młodzież wybierała swoich przedstawicieli spośród 9 kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali członkowie Komisji Wyborczej – Nadia Fudalej, Julia Kowalska i Julia Tuźnik z kl. VIIIa. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu Samorządu Uczniowskiego:
Kamila Mikos kl. VIIIc – przewodnicząca,
Sabina Różalska kl. VIIIa – zastępca,
Oskar Drewniak kl. Vb – sekretarz.
Wybranemu Zarządowi gratulujemy i życzymy powodzenia!
4
MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ
Pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” odbyła się 28 Akcja Sprzątanie świata – Polska. Trwała ona od 17 do 19 września. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich klas plakaty tegorocznej edycji, które zostały powieszone w salach lekcyjnych. Hasło na plakacie jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum” i każdy z nas powinien wziąć je sobie do serca. W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi głównie o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.
Konkurs plastyczny "Pszczoły-Nasze Życie"
22 sierpnia, w Bałtowie, podczas Świętokrzyskiego Święta Pszczoły, odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pszczoły- Nasze Życie”. Celem konkursu było kreowanie postaw świadomej odpowiedzialności człowieka za przyszłość Ziemi. Wiele miłych chwil towarzyszyło uczestnikom imprezy, organizatorem której był „Krzemienny Krąg”. W kategorii „Praca rodzinna” I miejsce zdobył Marcel Nowak z klasy Vb. Wyróżniono także prace uczniów: Katarzyny Kustry z klasy Vb, Oliwii Kaczor z klasy VIIc oraz Gabrieli Jelonek z klasy VIIIc. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a szkoła domek dla owadów, nasiona na łąkę kwietną oraz poradnik o pszczołach. Nagrody odebrała wicedyrektor szkoły Małgorzata Kowalska. Prace powstawały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Iwony Buczkowskiej. Dziękujemy wszystkim za kreatywność i zaangażowanie.
2
Bieg uliczny
Rok szkolny 2021/22
Drodzy Uczniowie, życzymy Wam, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje indywidualnym rozwojem, dobrymi ocenami i trwałymi przyjaźniami.
Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzymy Państwu satysfakcji z podejmowanych działań i dumy z osiągnięć swoich podopiecznych. Niech będzie to czas spokojnej i efektywnej pracy.
Szanowni Rodzice, jesteście Państwo ważną częścią szkolnej społeczności. Państwa zaangażowanie w pracę szkoły jest niezwykle cenne. Dlatego prosimy o nie również w tym roku, życząc, by zdobyta wiedza umożliwiała Waszym dzieciom osiąganie sukcesów edukacyjnych.
Władzy Samorządowej na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Kunów Panem Lechem Łodejem życzymy, aby nasze współdziałanie zaowocowało sukcesami i przyniosło wszystkim wiele powodów do zadowolenia.
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy "Szarego" w Kunowie
1 września 2021 roku - rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Ze względu na pracę szkoły w reżimie sanitarnym organizacja rozpoczęcia roku szkolnego będzie następująca:
-
- w tym dniu nie ma dowozu uczniów,
- dla uczniów klas I – IV uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się o godz. 9.00 w budynku szkoły na ul. Szkolnej 1,
- dla uczniów klas V – VIII uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się o godz. 9.00 w budynku szkoły na ul. Fabrycznej 1,
- w przestrzeni wspólnej społeczność szkolną obowiązuje noszenie maseczek, bezpieczny odstęp,
- przed wejściem na teren szkoły obowiązkowo dezynfekujemy ręce,
- spotkania z wychowawcami będą odbywać się w wyznaczonych salach lekcyjnych, zgodnie z informacjami zamieszczonymi na tablicach informacyjnych w szkole,
- podczas spotkań uczniów z wychowawcami klas zostaną przekazane informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego,
- do szkoły przychodzą tylko osoby zdrowe, które nie miały kontaktu z osobami chorymi i przebywającymi na kwarantannie.
ZAPRASZAMY!
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej
-
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie