11 października 2020 roku to ważna data dla społeczności szkolnej w Kunowie, ponieważ 104 lata temu urodził się patron szkoły Antoni Heda „Szary”.
Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły pamiętają o dokonaniach bohatera ziemi świętokrzyskiej, zarówno tych z czasów II wojny światowej, jak i powojennych. 12 października przedstawiciele społeczności uczniowskiej na czele z panią dyrektor Dorotą Oparą zapalili znicze przy pomniku w Jeleńcu – miejscu upamiętniającym zwycięską bitwę oddziału Hedy „Szarego” z Niemcami w 1944 roku.
Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły
oraz przepisami higieniczno – sanitarnymi obowiązującymi na terenie kraju.
Od 1 września 2020 roku szkoła pracuje w reżimie sanitarnym.
Na terenie placówki mogą przebywać tylko uczniowie i pracownicy szkoły.
W związku z tym proszę Rodziców uczniów/Prawnych opiekunów, aby nie wchodzili do budynku.
Zaleca się kontakt ze szkołą drogą telefoniczną lub mailową.
Tel: 412612790 ul.Szkolna1
412612798 ul. Fabryczna1
adres mailowy: podkunow@poczta.onet.pl
Od miesiąca października 2020 roku
opłaty uiszczane przez Rodziców/Prawnych opiekunów za żywienie
będą przyjmowane w każdą środę miesiąca.
Fotorelacja ze szkolnych obchodów Dnia Głośnego Czytania w klasach I-III.
Kto czytał? Nauczyciel bibliotekarz i uczniowie klas II i III.
Komu czytaliśmy? Uczniom klas I-III.
Kiedy? 29 września 2020r.
Co czytaliśmy? Same najlepsze nowości ze szkolnej biblioteki; między innymi: "Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary" J. Berne, "Wczoraj, Dzisiaj, Jutro" G. Kasdepke, "Koala, który się trzymał" R. Bright, "Kura, co tyła na diecie" Pan Poeta, "Wścibscy" D. Gellner.
Nasze wrażenia? Było zabawnie, było śmiesznie, było inteligentnie, było z morałem...
Europejski Dzień Języków jest to dzień, którego celem jest promowanie nauki języków w Europie. Został on ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu i od tamtej pory jest obchodzony corocznie 26 września. Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie pamiętała o tym święcie. Na lekcjach języków obcych pod koniec września uczniowie poznali, czym jest Europejski Dzień Języków i dlaczego go obchodzimy. Wykonywali też różnorodne ćwiczenia językowe. Nauczycielki języka angielskiego – Aneta Nowak, Agnieszka Olszewska i Małgorzata Wolecka oraz nauczycielki języka niemieckiego – Dorota Skóra i Bożena Loranty zwróciły uwagę na to, że uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym. Nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie ta nauka stwarza, zgodnie z hasłem na plakacie tegorocznych obchodów EDJ – „Odkryj świat za pomocą języków!”
W Dzień Chłopaka 30 września 2020 r. dziewczęta z Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas szóstych, siódmych i ósmych – Kamila Mikos i Sabina Różalska złożyły przez radiowęzeł życzenia panom pracującym w szkole oraz kolegom ze wszystkich klas. Życzenia zostały też rozwieszone na gazetkach w różnych miejscach w szkole. Obchody Dnia Chłopaka odbywały się w poszczególnych klasach, gdzie dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów upominki.
2 października 2020r. obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach. Hasło akcji brzmi: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Tego dnia uczniowie zmierzyli się z tabliczką mnożenia na zajęciach matematyki. Były gry i zabawy – bingo, wojna kostkowa, domino i łamigłówki sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie zdawali także tabliczkowy egzamin. Egzaminowani losowali zestawy pytań i w ciągu trzech minut musieli rozwiązać pięć przykładów związanych z tabliczką mnożenia.
W każdej klasie zostali wybrani eksperci Tabliczki Mnożenia, którzy bezbłędnie wykonali wszystkie przykłady. Nagrodą dla nich były certyfikaty i odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Organizatorkami akcji w szkole były nauczycielki matematyki: Renata Gołemska, Alicja Kwapisz, Dorota Opara, Donata Ożdżyńska i Iwona Pomykała .
Jest to dobry czas do docenienia naszych pupili, tych małych i tych dużych. To również okazja, aby zastanowić się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt i jak możemy pomóc tym najbardziej potrzebującym. Pamiętajmy, że w trakcie tego wyjątkowego miesiąca obchodzimy m.in.: Dzień Zwierząt Hodowlanych – 2 października, Światowy Dzień Zwierząt – 4 Października, Dzień Kundelka oraz Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt obchodzony 25 października. To idealny moment na wsparcie działań na rzecz naszych przyjaciół.
W trzeci weekend września (18, 19, 20) odbyła się 27 Akcja Sprzątanie świata – Polska. Tegoroczna edycja różniła się od poprzednich z powodu pandemii Covid-19. Nie wyruszyliśmy, żeby posprzątać wyznaczone tereny wokół szkoły i w pobliżu niej, ale nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Samorząd Uczniowski przygotował dla klas szóstych, siódmych i ósmych plakaty z hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”, które zostały powieszone w salach lekcyjnych. Zwrócono uwagę na rezygnację z plastiku tam, gdzie jest to możliwe, a także na odpowiedzialną segregację plastiku w gospodarstwach domowych.
17 września 2020 roku uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych brali udział w wyborach do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Młodzież wybierała swoich przedstawicieli spośród 8 kandydatów. Wybory odbyły się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu Samorządu Uczniowskiego: Kamila Mikos kl. VIIc – przewodnicząca, Mateusz Isser kl. VIIIb – zastępca, Sabina Różalska kl. VIIa – sekretarz.
Wybranemu Zarządowi gratulujemy i życzymy powodzenia!
9 września 2020 r. to szczególny dzień dla społeczności szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie. Dobiegł końca kolejny etap zmiany wizerunku szkoły. Po termomodernizacji budynku z instalacją fotowoltaiczną, uroczystości nadania szkole imienia, rewitalizacji otoczenia budynku, instalacji Miasteczka Ruchu Drogowego oraz utworzeniu „klasy pod chmurką” zakończyła się przebudowa i modernizacja łazienek szkolnych z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych.
Dzięki determinacji i wielkiemu zaangażowaniu Burmistrza Miasta i Gminy Kunów Lecha Łodeja oraz przychylności radnych Rady Miejskiej w Kunowie na czele z przewodniczącym Piotrem Bekiem zakończyła się trwająca w okresie wakacji inwestycja. Od 1 września uczniowie szkoły w bezpiecznych i higienicznych warunkach mogą korzystać z pięknych łazienek szkolnych.
Uroczystość oddania do użytku zmodernizowanych pomieszczeń sanitarnych poprowadziła dyrektor szkoły Dorota Opara, która wyraziła wdzięczność za przyjęcie zaproszenia i przybycie na uroczystość: Lechowi Łodejowi - Burmistrzowi Miasta i Gminy Kunów, radnym Rady Miejskiej w Kunowie, Małgorzacie Mazur - kierownikowi Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie, księdzu Robertowi Utnikowi, dyrektorom szkół i przedszkoli z terenu gminy Kunów, prezesowi Oddziału ZNP w Kunowie, pielęgniarce szkolnej, przedstawicielom Rady Rodziców. W uroczystości wzięli udział także uczniowie i nauczyciele.
Po udzieleniu błogosławieństwa, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: przedstawiciele władz samorządowych, dyrektor szkoły, przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz Rady Rodziców.
Następnie głos zabrali: burmistrz Lech Łodej, przewodnicząca Komisji Oświaty Barbara Domagała oraz przedstawicielka Rady Rodziców Beata Bednarska. Wyrazili oni wdzięczność i zadowolenie z podjęcia decyzji oraz działań, które przyczyniły się do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia. Dyrektor szkoły Dorota Opara w imieniu Kierownika Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Kielcach - Wiesława Gruszki przekazała, skierowane do władz samorządowych i dyrekcji szkoły, słowa uznania za trud i pracę włożone w realizację tej inwestycji.
Wszystkie inicjatywy podejmowane przez dyrekcję szkoły i władze gminy sprawiają, że szkoła podstawowa w Kunowie z roku na rok staje się bardziej nowoczesna, piękniejsza, na miarę szkoły XXI wieku.
Budynek, ul. Szkolna 1 – klasy I - V
8.15 IV A Boisko szkolne lub sala gimnastyczna – wejście od strony boiska
trawiastego
8.15 IV B Plac przed szkołą lub hol szkolny na parterze – wejście główne
8.30 V Świetlica szkolna – wejście główne
9.00 II A Boisko szkolne lub sala gimnastyczna – wejście od strony boiska
trawiastego
9.00 II B Plac przed szkołą lub hol szkolny na parterze – wejście główne
9.30 III A Boisko szkolne lub sala gimnastyczna – wejście od strony boiska
trawiastego
9.30 III B Plac przed szkołą lub hol szkolny na parterze – wejście główne
10.00 I A Boisko szkolne lub sala gimnastyczna – wejście od strony boiska
trawiastego
10.00 I B Plac przed szkołą lub hol szkolny na parterze – wejście główne
Budynek, ul. Fabryczna 1 – klasy VI – VIII
8.15 VI A Teren zielony obok hali sportowej lub hala sportowa
8.15 VI B Teren zielony obok hali sportowej lub hala sportowa
8.15 VI C Boisko asfaltowe obok hali sportowej lub sala lustrzana
9.00 VII A Teren zielony obok hali sportowej lub hala sportowa
9.00 VII B Teren zielony obok hali sportowej lub hala sportowa
9.00 VIIC Boisko asfaltowe obok hali sportowej lub sala lustrzana
9.30 VIII A Teren zielony obok hali sportowej lub hala sportowa
9.30 VIII B Teren zielony obok hali sportowej lub hala sportowa
Spotkania na świeżym powietrzu uzależnione są warunkami pogodowymi.
Po zakończeniu spotkania dla każdej grupy uczniów dezynfekujemy i wietrzymy pomieszczenia.
ZAPRASZAMY!
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej
1. Informacja dotycząca organizacji wejść uczniów do budynku szkoły:
wejście boczne od strony parkingu – klasy IV-V
wejście boczne od strony boiska asfaltowego – klasy VII.
2. W godzinach porannych uczniowie, którzy nie dojeżdżają busami, przychodzą do szkoły na 5 minut przed rozpoczęciem zajęć.
3. W pierwszych dniach nauki uczniowie nie zmieniają obuwia. Uczniowie klas VI-VIII nie korzystają z szatni do odwołania.
4. Po wejściu do budynku szkoły uczniowie dezynfekują ręce i przechodzą do swoich sal lekcyjnych. Za bezpieczeństwo uczniów w tym czasie odpowiada nauczyciel prowadzący zajęcia.
5. Przed zajęciami, w czasie ich trwania oraz w czasie przerw należy wietrzyć sale lekcyjne.
6. W czasie przerw uczniowie przebywają w wyznaczonym do tego miejscu pod opieką nauczycieli. Zaleca się, aby w zależności od warunków pogodowych uczniowie jak najczęściej przebywali na świeżym powietrzu, zarówno w czasie przerw, jak i zajęć.
7. Każda klasa uczy się w wyznaczonej sali lekcyjnej. Lekcje informatyki, wychowania fizycznego i języka obcego będą odbywać się w pracowniach przedmiotowych oraz sali gimnastycznej.
8. Uczniowie będą korzystać z posiłków w stołówce szkolnej tylko w ustalonym czasie.
9. Na terenie szkoły mogą przebywać tylko uczniowie i pracownicy szkoły.
10. Zaleca się kontakt rodzica/prawnego opiekuna z sekretariatem szkoły drogą telefoniczną lub mailową.
11. Obowiązujące w placówce procedury bezpieczeństwa znajdują się na stronie internetowej szkoły.
Powered by aSc EduPage