Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kunowie wraz z Samorządem Uczniowskim Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie zorganizowali akcję „Prezent dla zwierzaków” Gminnej Przechowalni Zwierząt w Kunowie. Psy i koty z przechowalni otrzymały spersonalizowane prezenty. Dziękujemy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za włączenie się w akcję, okazanie miłości "naszym braciom mniejszym" oraz współpracę z Radą Młodzieżową.
Uczniowie i młodzież na rzecz zwierząt
WIGILIA OŚWIATOWA
- 1
17 grudnia 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie przy ul. Szkolnej odbyło się spotkanie wigilijne pracowników oświaty Gminy Kunów. Gospodarzami byli burmistrz Miasta i Gminy Kunów p. Lech Łodej oraz dyrektorzy placówek oświatowych w Kunowie, Janiku, Wymysłowie, Nietulisku Dużym: p. Dorota Opara, Małgorzata Kowalska, Iwona Pomykała, Małgorzata Krajewska, Anna Buczkowska, Monika Baran, Urszula Pasternak.
Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły p. Dorota Opara nawiązując do historii i tradycji rodzinnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Powitała przybyłych gości, a wśród nich: p. Andrzeja Kryja-posła na Sejm RP, p. Piotra Beka i Piotra Rakoczego-przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Kunowie, radnych Rady Miejskiej, p. Aleksandrę Bernaciak-kierownika referatu Oświaty i Spraw Społecznych, wizytatora p. Wiesława Gruszkę, p. Aleksandrę Adamską i p. Janusza Sternika-przedstawicieli związków zawodowych, p. Ireneusza Krześniaka z zarządu Sekcji Emerytów ZNP, ks. Roberta Utnika, p. Katarzynę Orczyk-kierownika Świetlicy Środowiskowej, p. Edytę Kitowską-kierownika Dziennego Domu Senior+, p. Pawła Gawrona-kierownika Gminnego Centrum Informacji.
W pięknej scenerii przypominającej Betlejem, przygotowanej pod kierunkiem p. Iwony Buczkowskiej wystawione zostały jasełka w wykonaniu uczniów klas III-V. Niezwykła historia sprzed ponad dwóch tysięcy lat przypomniała moment narodzin Bożej Dzieciny i wprowadziła magiczny nastrój świąt. Zgromadzeni przyjęli z serca płynące życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok oraz łamali się opłatkiem przy dźwiękach polskich kolęd.
Za reżyserię widowiska bożonarodzeniowego odpowiedzialne były p. Małgorzata Szczepanik i Monika Sasak oraz p. Anna Łukawska-Wielguszewska przygotowująca kolędy z chórem klas V-VIII. W przygotowaniach wzięli też udział p. Małgorzata Jelonek, Monika Szwagierczak i p. Andrzej Kucharski.
1
Jasełka dla naszej społeczności szkolnej
- 1
Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
12 grudnia 2019 roku w sali lustrzanej Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie przy ul. Fabrycznej 1 odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Kunów - Lech Łodej. Uczniowie klas od pierwszej do ósmej ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kunów, podzieleni na trzy kategorie wiekowe, przygotowali i zaprezentowali bardzo ciekawe wykonania polskich kolęd i pastorałek. Poziom artystyczny konkursu był bardzo wysoki. Zmagania konkursowe oceniało profesjonalne Jury w składzie: Paweł Cieślik – przewodniczący; członkowie: Justyna Śpiewak i Małgorzata Sala. Zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kunów – Lech Łodej, Przewodnicząca Komisji Oświaty - Barbara Domagała, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie- Dorota Opara, wicedyrektorki: Małgorzata Kowalska i Iwona Pomykała, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym - Urszula Pasternak, przedstawicielka Rady Rodziców – Donata Jastrzębska, byli pod wrażeniem poziomu artystycznego wykonawców i oprawy plastycznej imprezy. Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi, po zmaganiach artystycznych, zostali zaproszeni przez organizatorów na słodki poczęstunek, który ufundowała Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie oraz Pani Jolanta Ożdżyńska.
Wyniki konkursu:
kategoria wiekowa klasy I – IIII miejsce : Paulina Zalewska - ZSP w Janiku
II miejsce: Jakub Nowakowski - PSP w Wymysłowie
III miejsce: Iga Stajniak - PSP w Kunowie
Wyróżnienie: Antoni Graczak - PSP w Kunowie
kategoria wiekowa klasy IV- VI
I miejsce: Sandra Stolarska - PSP w Kunowie, Krzysztofa Herta - PSP w Nietulisku Dużym
II miejsce: Maja Ożdżyńska - PSP w Kunowie, Roksana Jastrzębska - PSP w Kunowie
III miejsce: Oliwia Kaczor - PSP w Kunowie , Natalia Bugajska - ZSP w Janiku
Wyróżnienie: Julia Tuźnik - PSP w Kunowie, Kacper Major - PSP w Kunowie, Dominika
Gronkowska - ZSP w Janikukategoria wiekowa klasy VII - VIII
I miejsce: Zuzanna Graczak - PSP w Kunowie
II miejsce: Klaudia Major- PSP w Kunowie
III miejsce: Anna Sieczka - ZSP w Janiku
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci statuetki, które ufundowała dyrektor szkoły – Dorota Opara.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie: Małgorzata Jelonek, Anna Łukawska – Wielguszewska i Monika Szwagierczak. Nad nagłośnieniem czuwali: Bogusław Sępioł i Waldemar Mazur. Podczas konkursu pomocą służyli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego z ul. Fabrycznej 1.
Sukces SKO
W naszej szkole od wielu lat działa Szkolna Kasa Oszczędności pod patronatem banku PKO BP. Uczestniczymy w programie "SKO KONTO DLA UCZNIA". Uczniowie gromadzą swoje oszczędności na indywidualnych kontach bankowych i mają dostęp do internetowego serwisu SKO. W ogólnopolskim konkursie SKO dla szkół i nauczycieli otrzymaliśmy BRĄZOWĄ ODZNAKĘ i nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym tego konkursu. Opiekunką SKO jest p. Donata Ożdżyńska. Gratulujemy!
Mikołajkowy wyjazd na kręgle
9 grudnia 2019 roku uczniowie klasy IIa pojechali do kręgielni "Atlantyda" w Starachowicach. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, zacieśnianie relacji koleżeńskich. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.
Zajęcia w kręgielni były wspaniałą rozrywką dla dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt tam dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas... Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem. Dziękujemy Mikołajowi za trafiony prezent. Było super!
Opiekę nad uczniami sprawowali: Bożena Wijata i Marek Czuba.
IV Bal Charytatywny
Wycieczka matematyczno-przyrodnicza klas VIII
29 listopada 2019r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach, Zagnańska oraz Oceanarium w Chrustach należącym do gminy Zagnańsk. Podczas 45 minutowych warsztatów w Centrum Nauki młodzież przypomniała sobie, czym jest prąd elektryczny i jak połączyć obwody, aby nie doprowadzić do zwarcia. Uczniowie samodzielnie sprawdzali, które materiały przewodzą prąd, zbudowali zegar zasilany baterią z ziemniaka oraz małą mini – elektrownię. Posługiwali się przy tym wzorami i działaniami matematycznymi. Na koniec obejrzeli wystawę "Energia”, którą tworzy 28 interaktywnych stanowisk przeznaczonych do samodzielnego, bezpiecznego eksperymentowania. Następnie uczestniczy udali się do Zagnańska, aby przyjrzeć się słynnemu dębowi „Bartek”, a stamtąd do Oceanarium w Chrustach, gdzie 50 minut spędzili wśród wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z całego świata.
Wycieczka była dobrą okazją do zawarcia nowych znajomości, gdyż uczestniczyli w niej również ósmoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stawie Kunowskim oraz uczniowie klas VII i VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie
z wychowawczynią Anną Dymanowską.Młodzież wróciła zadowolona, pełna nowych wrażeń i … już planują następny wyjazd. Opiekę podczas wycieczki, realizowanej w ramach działań Klubu Matematyczno – Przyrodniczego „Pryzmat”, sprawowały nauczycielki: Alicja Kwapisz, Halina Pędzik i kierownik wycieczki - Edyta Wesołowska.
Świąteczna zbiórka żywności 2019
29 i 30 listopada 2019 roku uczniowie klas siódmych i ósmych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności. Została ona przeprowadzona w lokalnych sklepach: „Robert”, „Koga”i „Delikatesy Centrum”.
29 listopada w akcji uczestniczyli uczniowie: Damian Stojek, Sandra Loranty, Bartosz Lasek, Arkadiusz Szymański, Jakub Cymerys, Zuzanna Lis i Gabriela Piwnik pod opieką nauczycieli: Doroty Skóry, Małgorzaty Kowalskiej i Andrzeja Kwapisza.
Natomiast następnego dnia żywność zbierali: Oliwia Mularska, Przemysław Stojek, Jakub Syta, Malwina Ciepielewska, Natalia Imiełowska i Agata Pastuszko. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Alicja Kwapisz, Dorota Kurp i Edyta Wesołowska.
Podczas tegorocznej świątecznej zbiórki zebrano ponad 210 kg produktów żywnościowych.
Ta niezwykle potrzebna akcja pokazała po raz kolejny, że mieszkańcy Ziemi Kunowskiej potrafią się dzielić tym, co mają i chętnie pomagają innym.
Świąteczna zbiórka była możliwa dzięki współpracy szkoły ze Świętokrzyskim Bankiem Żywności i życzliwej pomocy właścicieli sklepów, którym społeczność szkolna serdecznie dziękuje.
W oczekiwaniu na święta...
Święta Bożego Narodzenia już wkrótce. Nie ma nic bardziej świątecznego i łączącego pokolenia, niż ubieranie choinki. Jak co roku 6 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z p. dyrektor Dorotą Oparą oraz p. Moniką Szwagierczak przystroili drzewko na kunowskim Rynku.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
3 grudnia w naszej szkole zrobiło się bardzo słonecznie. Kolor żółty dominował w każdej klasie, na korytarzach i ubraniach. Wszystko po to, by solidaryzować się z osobami niepełnosprawnymi w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych. Niepełnosprawni zmagają się z wieloma trudnościami w codziennym życiu, często czują się odrzuceni, spotykają się z niezrozumieniem, dlatego tak ważna jest dla nich możliwość integracji z resztą społeczności. Samorząd Uczniowski oraz Klub Matematyczno-Przyrodniczy „Pryzmat” zorganizowali obchody tego święta. Uczniowie klas starszych wysłuchali prelekcji, która przybliżyła im wiedzę o przyczynach niepełnosprawności, o stosownym zachowaniu wobec tych osób oraz o ich prawach i potrzebach. Rozumiejąc potrzebę integracji zorganizowaliśmy warsztaty dla klas pierwszych z udziałem dzieci ze Szkoły Specjalnej w Ostrowcu Św. Nasi goście wraz z opiekunami spędzili ten dzień w naszej szkole w iście świątecznym nastroju, przepełnionym zabawą, rozmową oraz wykonywaniem świątecznych ozdób i ciasteczek. Dzieci z klasy Ia i Ib wspaniale zrozumiały ideę integracji i tolerancji wobec dzieci o specjalnych potrzebach. To była niezapomniana lekcja pokory i tolerancji. Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom za wspaniałą zabawę, a wychowawcom za przyjęcie naszego zaproszenia.
Warsztaty "Mali naukowcy"
- 2
2 grudnia 2019 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kunowie odbyły się warsztaty edukacyjne ,,Mali naukowcy”. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chocimów, które pozyskało dotację w ramach VI edycji programu ,,Decydujesz, pomagamy” finansowanego przez Fundację Tesco.
Celem spotkania było skonstruowanie małego robocika malującego. Dzięki kreatywności oraz doskonałej sprawności manualnej 26 osobowa grupa dzieci ze świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem pana Michała Kłosińskiego, stworzyła swojego robota. Mali majsterkowicze z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne etapy budowy małego robocika. W czasie spotkania było wiele radości i zabawy.
Dziękujemy pani Barbarze Domagale za zaproszenie i poczęstunek.
Program profilaktyczny "Noe"
Program profilaktyczny „NOE”
28 listopada 2019r. uczniowie klas VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie wzięli udział w realizacji rekomendowanego programu profilaktyki „Noe”, którego celem było uświadomienie realnych konsekwencji zażywania alkoholu i narkotyków. Na spotkaniu obecni byli goście: przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kunowie – przewodnicząca p. Anna Pytlakowska, sekretarz p. Małgorzata Stojak oraz uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janiku wraz z opiekunami. Program realizowany był przez terapeutę uzależnień z Pracowni Psychoedukacji i Profilaktyki z Chorzowa
–p. Mariusza Kajdę, a sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kunowie.„Noe” to program poruszający zagadnienia z zakresu uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Poświęcony jest trzem wartościom takim, jak: prawda, miłość, wolność. W pierwszej części prowadzący uświadamiał młodzież odnośnie konsekwencji picia alkoholu i zażywania narkotyków. Przekazał wiedzę o czynnikach predysponujących do sięgania po używki oraz mechanizmach
i skutkach uzależnień. Warsztat dotyczący miłości podkreślał wpływ używek na relacje z innymi ludźmi. Część ostatnia – wolność, rozwijała umiejętność odmawiania, zachęcała do postaw abstynenckich i podejmowania osobistych postanowień.Warsztaty były prowadzone metodami aktywnymi. Stymulowały uczniów do czynnego udziału i zaangażowania. Młodzież dyskutowała, zadawała pytania, odgrywała scenki, uczestniczyła
w burzy mózgów oraz brała udział w loterii. Kulminacyjnym punktem spotkania było wyznanie osoby dotkniętej w młodości problemem alkoholowym. Program „NOE” wyzwolił wśród uczniów wiele spontanicznych reakcji, refleksji o osobistych postanowieniach odnośnie zdrowego stylu życia.Dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego”w Kunowie i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Janiku składają podziękowania GKRPAw Kunowie za zorganizowanie programu profilaktycznego i sfinansowanie działań profilaktycznych szkoły. Dziękujemy za wzorową współpracę.
ANDRZEJKI
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
W naszej szkole ten niezwykły tajemniczy czas miał miejsce 28 listopada, podczas dyskoteki andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dla klas II – VIII. Atmosferę magii podkreślały wróżbitki i czarownice, które chętnie przepowiadały przyszłość w „Komnacie wróżb” czyli naszej świetlicy szkolnej. Rada Rodziców zorganizowała kawiarenkę przepełnioną babeczkami, kremówkami oraz innymi słodkościami. Dyskoteka zakończyła się przebojem: „To już jest koniec” Elektrycznych Gitar. Wieczór ten dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.
Podziel się Słodziakiem
Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem "dziękuję".
Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie czynnie uczestniczyła w akcji „Podziel się Słodziakiem”. Głównym jej celem jest poprawa samopoczucia małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, którzy Święta Bożego Narodzenia będą zmuszeni spędzić w szpitalu. Do akcji można było włączyć się poprzez zbieranie naklejek „Gangu Słodziaków” z sieci sklepów Biedronka, które zostaną wymienione na maskotki, poprzez zbiórkę zabawek, książek, gier, puzzli oraz wykonanie kartek o tematyce świątecznej. Przed świętami wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane w formie prezentu dzieciom przebywającym w USD.
Nasza szkolna akcja dobiegła końca. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz ich otwartym sercom udało się zebrać mnóstwo zabawek, puzzli, książek, kolorowanek, maskotek i naklejek.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby na twarzy dzieci zagościł uśmiech.
Jak zapobiegać nowotworom – spotkanie profilaktyczne dla rodziców.
26 listopada 2019 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy ,,Szarego” przy ulicy Szkolnej odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki nowotworów. Skierowane było do rodziców. Poprowadziła je specjalista ds. promocji zdrowia - pani Jadwiga Zapała ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.
Podczas spotkania prelegentka przekazała rzetelną wiedzę na temat źródeł powstawania nowotworów, wpływu stylu życia na ryzyko wystąpienia nowotworu oraz omówiła zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Zachęcała słuchaczy do wykonywania badań profilaktycznych i podjęcia walki z otyłością poprzez zwiększenie aktywności fizycznej oraz poprawę sposobu żywienia. Zwróciła także uwagę na szkodliwe działanie alkoholu i palenia papierosów, a zwłaszcza e-papierosów, jako istotnych czynników rakotwórczych. Spotkanie uzmysłowiło wszystkim, że problemy onkologiczne mogą dotknąć każdego bez względu na wiek i płeć, dlatego nigdy nie jest za późno na to, aby zatroszczyć się o zdrowie własne i najbliższych. Trzeba zadbać o prawidłowe nawyki prozdrowotne, szczególnie u dzieci. Istotne jest bowiem to, by profilaktykę onkologiczną ukierunkowaną na odpowiednią modyfikację stylu życia, zaczynać już we wczesnych latach życia. Rodzice z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat profilaktyki chorób nowotworowych, otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia.
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Hedy ,,Szarego” od 2013r. uczestniczy w Programie „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki Z Rakiem”. Spotkanie profilaktyczne odbyło się dzięki współpracy pedagoga szkolnego – Marka Czuby ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w ramach realizacji w szkole powyższego programu.
Wyprawa kulturalna na "Zemstę"
6 listopada Klub Miłośników Mowy Ojczystej zorganizował kolejną wyprawę kulturalną. Tym razem 41 uczniów z klas siódmych i ósmych na kilkadziesiąt minut zapomniało o świecie, który nas otacza i zatopiło się w świat bohaterów Zemsty A. Fredry. Sztukę w ODK „Malwa” w Ostrowcu Św. wystawił Narodowy Teatr Edukacji im.
A. Mickiewicza z Wrocławia.Nie było to przedstawienie awangardowe, ale humorystyczny, nieukrywający wad, pełen ciepła i pobłażliwości obraz dawnego świata szlacheckiego. Swego rodzaju lekcja historii z przymrużeniem oka, przygotowana specjalnie z myślą o młodym widzu. Czasy się zmieniają, ale my pozostajemy tacy sami, a zatem młodzież przyjrzała się również nam – współczesnym Polakom – w krzywym zwierciadle satyry.
Inscenizacja wywoływała uśmiech na twarzach widzów, ale skłoniła także młodych odbiorców sztuki do ciekawych refleksji o ludzkiej naturze. Taka postawa cieszy opiekunki Klubu, które już zaplanowały kolejne spotkanie z teatrem w styczniu.
Biblioteka na nas czeka!
Uczniowie kl. IV wraz z nauczycielką języka polskiego odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Kunowie – Oddział dla Dzieci i Młodzieży.
W jej gościnnych progach powitały czwartoklasistów panie bibliotekarki – Joanna Bryś i Katarzyna Fudalej, które zaprosiły uczniów do przytulnego kącika czytelniczego, gdzie snuły opowieść o swoim królestwie książek. Odkrywając kulisy pracy bibliotekarza, opowiedziały m.in., w jaki sposób książka trafia w ręce czytelnika – od momentu postawienia na jej kartach pieczęci i nadania numeru, poprzez umieszczenie jej w katalogu, aż do zapisania na karcie osoby, która ją wypożycza.
Uczniowie uzyskali informacje na temat księgozbioru biblioteki publicznej oraz zapoznali się z zasadami korzystania z jej zasobów. Poznali rodzaje katalogów bibliotecznych. Korzystając z nich, niektórzy wyszukali i wypożyczyli interesujące ich książki – w wersji papierowej, a także elektronicznej.
Czwartoklasiści wrócili z wycieczki zadowoleni, z głowami pełnymi czytelniczej wiedzy. Uczniowie oraz ich opiekunka są wdzięczni Paniom z biblioteki za miłe przyjęcie oraz pamiątkowe zakładki do książek, które od nich otrzymali.
Wizyta w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej to jedno z zadań zrealizowanych przez klasę czwartą w ramach projektu edukacyjnego Biblioteka na nas czeka!
Niecodzienne spotkanie autorskie
22 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego”w Kunowie na ul. Fabrycznej 1 odbyło się spotkanie społeczności szkolnej ze szkoły w Kunowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku. Składało się ono z dwóch części. Pierwsza to spotkanie autorskie z artystą-plastykiem p. Tadeuszem Kurkiem, który przedstawił swój dorobek artystyczny. Zaprezentował także grafiki przedstawiające sylwetki żołnierzy Armii Krajowej z naszego regionu, stanowiące dar artysty dla społeczności szkolnej w Kunowie. W końcowej części swojego spotkania p. Tadeusz Kurek wykonał portret jednej z uczennic, którą wybrał spośród obecnych na uroczystości. Wręczył także na ręce pana Piotra Beka portret papieża Jana Pawła II wykonany dla Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie - pana Lecha Łodeja.
W drugiej części uroczystości odbyło się podsumowanie konkursu na reportaż. Był on efektem warsztatów reportażu zorganizowanych w czerwcu 2019 roku dla uczniów szkół z terenu gminy Kunów, a poprowadzonych przez redaktora naczelnego czasopisma „Kontynenty” pana Dariusza Fedora. Podczas spotkania inicjator konkursu pan Andrzej Wilk i pan Sylwester Gierczak wręczyli nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Otrzymali je: Aleksander Suba, Miłosz Zygadlewicz, Natalia Gołębiowska, Dawid Zalewski i Zuzanna Mucha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku oraz Agata Pastuszko, Klaudia Major i Maja Kosmala z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie. Opiekę merytoryczną i organizacyjną nad przygotowaniem i przesłaniem prac na konkurs sprawowały: p. Anna Gawron ze szkoły w Janiku i p. Małgorzata Kowalska ze szkoły w Kunowie.
Rangę spotkania podniosła obecność wielu zaproszonych gości, wśród których byli: pan Piotr Bek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie, pani Dorota Opara – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie, pani Anna Buczkowska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, pani Iwona Pomykała – wicedyrektor szkoły w Kunowie, pan Paweł Gawron – kierownik Gminnego Centrum Informacji w Kunowie oraz pan Sylwester Gierczak – Prezes Stowarzyszenia „Prawęcin nad Węgierką”.
W czasie uroczystości oprawę muzyczną zapewnili uczniowie ze szkół w Janiku i Kunowie. Uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku wykonały dwa utwory: „Niepodległa, niepokorna” oraz „Pytania”, przygotowane pod kierunkiem pana Waldemara Mazura. Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie wykonały trzy utwory: „Niepodległość trudne słowo”, „Modlitwa o wschodzie słońca” i „Uwierz Polsko”. Do występu przygotowała je pani Anna Łukawska-Wielguszewska.
Całość spotkania poprowadziła wicedyrektor szkoły Małgorzata Kowalska.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
odbędzie się w czwartek 28 listopada 2019r. w godzinach:
- klasy Ia,b - w trakcie zajęć szkolnych,
- klasy II-IV w godzinach 16.00-17.30,
- klasy V-VIII w godzinach 17.30-19.30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie